Eiropas hokeja līgas sāks aizraujošo jauno sezonu

Eiropas hokeja līgas sāks aizraujošo jauno sezonu

Šajā nedēļas nogalē vairākās vadošajās hokeja līgās sāksies jaunā sezona. Pirmās spēles paredzētas Vācijā, Šveicē, Čehijā un Slovākijā, kas solās būt spraigas. Visās pieminētajās līgās spēlēs arī Latvijas hokejisti. Vai vēlies vairāk uzzināt par hokeju? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

Germany

Deutsche Eishockey Liga jeb saīsinājumā DEL ir viena no Eiropas vadošajām hokeja līgām. To izveidoja 1994. gadā un to neadministrē Vācijas hokeja federācija. Ik sezonu čempionātā piedalās 15 komandas, no kurām vājākās dodas līgu zemāk. Visvairāk reižu – deviņas, par DEL čempioni kļuvusi Berlīnes ”Eisbaren”, kas devīto titulu izcīnīja iepriekšējā 2021./2022. gada sezonā, cīņā par zeltu uzvarot Minhenes ”Red Bull”. Šajā sezonā Vācijā spēlēs arī Latvijas hokejisti – Miks Indrašis un Kaspars Daugaviņš.

Switzerland

Šveicē hokeju augstākajā līmenī spēlē jau kopš 1939. gada, bet šobrīd izveidotā Nacionālā līga ir spēkā kopš 2017. gada. Spēcīgāko sabiedrībā startē 14 komandas no dažādām Šveices pilsētām. Visvairāk reižu (31) vietējās nozīmes turnīrā uzvarējusi slavenā ”Davos” komanda, kura ik gadu ap Jauno gadu organizē pasaulē zināmāko klubu turnīru – Davosa kausu. Pēdējos gados šai vienībai vairs nav tik labi klājies, 2021./2022. gada sezonā par čempionu kļūstot ”EV Zug”, kas finālā septiņu spēļu sērijā ar 4-3 pārspēja ”Lions”. Šveicē bāzējuši vairāki Latvijas hokejisti – zināmākie no tiem Ronalds Ķēniņš un Ivars Punnenovs.

Czech Republic

”Tipsport Extraliga” jeb Čehijas augstākais hokeja čempionāts dibināts 1993. gadā un tajā ik sezonu piedalās 14 komandas no dažādām Čehijas pilsētām. Pēdējos gados dominējusi ”Ocelari Trinec” vienība, kas triumfējusi čempionātā jau četras reizes. Savukārt visvairāk titulu ir Brno ”Kometa” klubam – tā par čempioni kļuvusi veselas 13 reizes. Čehija ir iemīļota valsts Latvijas izlases hokejistiem – tajā šogad spēlēs Jānis Jaks, Roberts Bukarts, Kristaps Zīle, Ralfs Freibergs, Uvis Balinskis, Oskars Cibuļskis, Kārlis Čukste un citi.

Slovakia

”Tipos Extraliga” jeb Slovākijas hokeja līga dibināta 1993. gadā un tajā piedalās 12 komandas. Slovākijā dominē Bratislavas ”Slovan”, kas uzskatāma par šīs valsts spēcīgāko hokeja līgu un tā vienu brīdi startēja arī KHL. Tieši ”Slovan” ir visvairāk tituli – deviņi un tā ir esošā titula īpašniece. Arī Slovākija neiztiks bez Latvijas hokejistiem – tajā spēlēs tādi hokejisti kā Mārtiņš Karsums, Frenks Razgals, Patriks Ozols un citi.

Izspēles formāts

Katram turnīram ir līdzvērtīgs izspēles formāts. Vispirms visas komandas aizvada noteiktu spēļu regulāro sezonu. Slovākijā klubiem ir 50 spēļu regulārais turnīrs, Čehijā 56 spēļu, Šveicē un Vācijā 52 spēļu.

Pēc aizvadītās regulārās sezonas katrā no čempionātiem tiek noteiktas vienības, kuras kvalificējas ”play-off” kārtai. Vācijā sešas komandas pēc regulārā turnīra automātiski garantē vietu izslēgšanas kārtā, bet vēl četras vienības cīnās par noslēdzošajām četrām vietām pirmajā kārtā. Līdzvērtīga sistēma pamanāma Čehijas un Slovākijas līgā, kamēr Šveice ir vienīgā no pieminētajām četrām, kurā izslēgšanas kārtā iekļūst astoņas labākās komandas pēc regulārā turnīra rezultātiem.

”Play-off” formātā viss tiek izšķirts sērijās. Pārsvarā sērijas norit līdz kādas komandas četrām uzvarām. Tas nozīmē, ka maksimālais iespējamais spēļu skaits ir septiņas, bet minimālais četras. Cīņas notiek katras komandas laukumā, izšķirošajai tiekot aizvadītai tās laukumā, kura bijusi augstāk regulārajā sezonā.

Punktu sistēma

Par katru spēli regulārajā turnīrā uzvarētājkomanda punktu bagāžu papildina ar trim punktiem, ja tā uzvarējusi pamatlaikā. Hokejā vairs nav iespējami neizšķirti, tāpēc gadījumā, ja pamatlaiks noslēdzas bez uzvarētāja noskaidrošanas, tiek spēlēts papildlaiks. Ja komanda iemet, tad uzvarētāja saņem divus punktus, bet zaudētāja vienu. Identiska punktu sistēma ir gadījumā, ja uzvarētājs noskaidrots pēcspēles metienos jeb tā sauktajos bullīšos.

Izslēgšanas spēles

Izslēgšanas spēlēs notiek cīņa par zelta medaļām. Tās ierasti tiek aizvadītas pavasarī, ar iespēju noslēgties maijā īsi pirms pasaules čempionāta sākuma. Ne vienmēr par čempionu kļūst regulārā turnīra uzvarētāja, jo ”play-off” ir citas raudzes hokejs – fiziskāks, ātrāks, un bieži vien uzvar tā vienība, kas bijusi ne tikai meistarīgākā, bet arī fiziski izturīgākā.

Līgas rangs

No aprakstītajām hokeja līgām visaugstāk izveidotajā līgu rangā atrodas Šveice – tā saņēmusi kopējo punktu skaitu 223 un atrodas uzreiz otrajā vietā aiz Zviedrijas. Trešā ar 213 punktiem ir Vācija, tikai sestā ar 176 punktiem ir Čehija, bet Slovākija atrodama vēl zemāk – tā šobrīd ierindota vien 12. vietā, pat zemāk par Lielbritāniju.

Pirmajā sešiniekā bez jau pieminētajā komandām ir arī Somija (ceturtajā vietā), kā arī Austrija (piektajā vietā).

Līgas ranga punktu aprēķināšana

Augstāk pieminētais līgu rangs gan ir subjektīvi veidots no Čempionu līgas turnīra organizatoriem. Tas balstīts uz to, cik komandas ik sezonu piedalījušās šajā turnīrā, tādējādi par to saņemot punktus rangā. Par to sniegumu turnīrā klubi saņem punktus, bet bonusa punkti iespējami gadījumā, ja tiek pārvarēta katra no kārtām. Jāmin, ka šis ir ļoti subjektīvs hokeja līgu rangs, kurš nekādi neatspoguļo patieso hokeja līgu spēku samēru Eiropas hokeja līgās.

Regulārās sezonas grafiks

Visas regulārās sezonas sākas septembrī un noslēdzas martā. Līdz tam tiek aizvadītas iepriekš aprakstītais maču skaits. Turnīra laikā iespējami pārtraukumi, kas saistīti ar Starptautiskās Hokeja federācijas noteiktajiem izlašu logiem. Tādi var pastāvēt novembrī un februārī. To laikā nacionālās izlases spēlē dažādos pārbaudes turnīros. Pārsvarā mači plānoti ik nedēļu, bet pastāv reizes, kad hokejistiem laukumā jādodas vairākas reizes nedēļā.

Hokeja likmes LV BET

Hokejs ir populārs sporta veids un, pie tam, arī viens no iecienītākajiem totalizatora spēlētāju vidū. LV BET piedāvā likt likmes uz jebkuru no Eiropas hokeja līgas spēlēm. Papildus tam ir iespējamas dažādas likmju opcijas, ne tikai spēlētāju iecienītākā – derēšana uz kāda uzvaru.

Vari derēt arī uz mača handikapu, gūto vārtu skaitu spēlē, katra perioda uzvarētāju, precīzu trešdaļu rezultātu un daudz ko citu. Ja vēlies derēt uz hokeja līgas spēlēm, LV BET pie sadaļas hokejs meklē interesējošās spēles.

Likt likmes uz hokeju ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Tas ir tik vienkārši! Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par hokeju un tajā notiekošajiem turnīriem, ieskaitot Eiropas hokeja līgām.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *