Hokejistiem priekšā grūta pārbaudes spēle ar Šveici

Hokejistiem priekšā grūta pārbaudes spēle ar Šveici

Latvijas nacionālā vīriešu hokeja izlase 16. decembrī pulksten. 20:45 aizvadīs pārbaudes spēli pret Šveices valstsvienību. Lai arī līdz olimpiskajām spēlēm, kas 2022. gada februārī norisināsies Pekinā, ir vēl tālu, nacionālās izlases uzsākušas tām gatavošanos. Viens no tās posmiem ir arī šis turnīrs. Piedāvājam spēles priekšskatījumu, kā arī LV BET piedāvātās likmes uz šo notikumu.

Izmaiņas turnīra norisē un spēle “no lidostas”

Sākotnēji bija plānots, ka turnīrā Šveicē piedalīsies četras komandas – mājiniece, Harija Vītoliņa vadītā Latvija, Slovākija un Norvēģija. Pēdējā gan pēdējā brīdī atteicās no dalības, tādējādi nācās mainīt arī turnīra kalendāru, kā rezultātā Latvijas izlasei spēle tika pārcelta par vienu dienu ātrāk. Spēlētāji uz maču ar Slovākiju devās vien pāris stundas pēc ielidošanas.

Tas arī atspoguļojās rezultātā, piekāpjoties ar 2:6. Lai arī spēle tika iesākta labi, jo jau 4. minūtē Latviju vadībā izvirzīja Jānis Jaks. Zīmīgi, ka pirmos trīs vārtus slovāki guva vairākumā.

Tikmēr Šveicei tā būs pirmā spēle, kas nozīmē, ka tai noteikti būs vairāk spēku. Vai Latvijas izlase spēs izturēt otro spēli tikpat dienās, ņemot vērā blakus apstākļus?

Jāatzīmē, ka starp palikušām trīs izlasēm visas ir kvalificējušās olimpiādei. Latvija spēlēs vienā grupā kopā ar Slovākiju un Zviedriju un Somiju, bet Šveice ar Krievijas Olimpiskās Komitejas (ROC) komandu, Dāniju un Čehiju.

Komandu sastāvi

Latvija uz Šveici devusies ar septiņiem Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Rīgas “Dinamo” kluba hokejistiem, seši ikdienā spēlē Šveices NLA līgā, tostarp pieredzējušie Ronalds Ķēniņš un Kaspars Daugaviņš, kā arī vārtsargs Ivars Punnenovs. Tāpat ir spēlētāji no Čehijas, Austrijas un Zviedrijas augstākajām līgām un KHL kluba “Sochi” aizsargs Jānis Jaks. Pilnu Latvijas izlases sastāvu varat skatīt šeit.

Tikmēr Šveices komanda veidota tikai no vietējā NLA līgā spēlējošajiem spēlētājiem, no kuriem septiņiem ir pieredze arī Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Tiesa, tikai viens no šiem spēlētājiem ir aizvadījis vairāk par 100 spēlēm. Tāpat jāatzīmē, ka šajā izlases modelī Šveice pieteikusi septiņus spēlētājus, kuri piedalījās 2021. gada Pasaules čempionātā, kas norisinājās Rīgā. Šveice tur aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kur piekāpās Vācijai.

Mača favorīti

Viennozīmīgi, ka tie būs mājinieki Šveices hokejisti. Ņemot vērā, ka Latvijai tā būs otrā spēle divās dienās, un ka maču ar slovākiem bija jāaizvada neilgi pēc ierašanās Šveicē. Arī sastāva komplektācijas ziņā šveicieši izskatās labāk. LV BET ekspertu ieskatā Šveice ir pārliecinoša favorīte, tās uzvarai pamatlaikā piešķirot koeficientu 1,38, kamēr Latvijai 6,5. Handikaps (-1,5) noteikts ar koeficientu 1,72, bet (+1,5) 2,02.

Runājot par kopā gūto vārtu skaitu, tad LV BET bukmeikeri totalizatoru līnijā noteikuši vidējo robežu (5) – “vairāk” piešķirts koeficients 1,75, bet “mazāk” 1,95. Savukārt individuālie “totals” noteikti sekojoši “vairāk/mazāk” 3,5 vārti Šveicei un 1,5 vārti Latvijai.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *