KHL armijas derbijs – SKA pret CSKA

KHL “armijas” derbijs – SKA pret CSKA

 Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) 22. decembrī tiks aizvadīts viens no gaidītākajiem derbijiem Krievijā – Sanktpēterburgas SKA savā laukumā uzņems Maskavas CSKA. Kurš no armijas klubiem šoreiz ņems virsroku, un kādas likmes uz šo notikumu piedāvā LV BET eksperti?

KHL algu griesti, kas nepalīdz – SKA un CSKA tāpat tērē visvairāk

Nevienam nav noslēpums, ka SKA un CSKA ir bagātākie klubi ne tikai Krievijā, bet visā Eiropā. Un attiecīgi tā tie komplektē sastāvu. Tiesa, nedaudz šo rocību izmantot pār citām līgas vienībām piebremzējusi KHL vadības iniciatīva par algu griestiem. To ieviešana nozīmēja, ka klubi ar “biezākajiem maciņiem” vairs nevarēja nopirkt visus labākos pieejamos hokejistus, izveidot piecas līdz sešas līdzvērtīgas maiņas, un vieglu sirdi dominēt, kā tas bija līdz šim.

Neskatoties uz to, protams, ka vienmēr tiek atrasti veidi kā noteikumus apiet. It īpaši Krievijā. Viens no trendiem – “cietā” alga ir viens cipars, bet to ir iespējas ievērojami palielināt ar bonusu palīdzību. Uz tādas bāzes savus sastāvus veido arī abi armijas struktūrām piesaistītie klubi. Pēc vairāku krievu mediju aplēsēm gan Sanktpēterburgas, gan Maskavas klubs nedaudz pārsniedz algu griestus un ir visvairāk naudu tērējošie klubi aizvien.

Kā ierasts – abas komandas iet pa līderpozīcijām

KHL čempionāta kopvērtējumā šobrīd līderos ar 40 spēlēs izcīnītiem 56 punktiem atrodas SKA, bet CSKA ir dalītajā otrajā vietā ar 55. Tātad – šis mačs būs četru punktu vērtē (KHL jau trešo sezonu par uzvaru tiek piešķirti divi, nevis trīs punkti). Lai arī saprotams, ka par vietu labāko četriniekā, un attiecīgi mājas spēļu priekšrocību vismaz pirmajā “play-off” kārtā, abām komandām īpaši jāuztraucas nav, tad mājas spēļu faktors varētu būt izšķirošs Rietumu konferences finālā, kur eksperti paredz tikšanos starp šiem abiem klubiem.

Skatoties pēdējo 10 spēļu nogrieznī, SKA spējusi izcīnīt astoņas, bet CSKA septiņas uzvaras. SKA gadījumā tā ir ļoti pozitīva ziņa, jo vēl novembra mēnesī tā piedzīvoja grūtus laikus. Laika posmā no 2. līdz 23. novembrim komanda cīnījās bez uzvarām, kur ietilpa seši zaudējumi pēc kārtas. Tikmēr CSKA ne reizi šosezon nav zaudējusi vairāk kā divās spēlēs pēc kārtas, bet divi secīgi zaudējumi CSKA šajā sezonā piedzīvoti četras reizes.

Kurš ir mača favorīts?

Saprotams, ka, neskatoties uz abu komandu fizisko stāvokli vai traumu situāciju, šis derbijs katru reizi tiek prognozēts ļoti piesardzīgi un lielākoties ar iespējamību 50 pret 50. Jāatzīmē, ka abas komandas šajā sezonā divas reizes jau ir tikušās un abi mači notikuši Maskavā, kur CSKA izcīnījusi arī uzvaras – 4:1 un 3:0.

Arī pagājušajā sezonā abas nesamierināmās konkurentes tikās Gagarina kausa izcīņā, bet ne Rietumu finālā, bet gan pusfinālā jeb otrajā kārtā. Tur pārāki sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 triumfēja CSKA. Līdz ar to kopējā “armijas” derbija ieskaitē pēdējā laikā daudz labāk klājies Maskavas kluba pārstāvjiem.

Izņēmums, ka tiek prognozēta sīva cīņā, nav arī šis gadījums. LV BET ekspertu ieskatā SKA uzvaras iespējamība novērtēta ar koeficientu 2,40, bet CSKA ar 2,55. Neizšķirtam rezultātam piešķirts koeficients 3,85, kas nav nemaz tik neticams potenciālais iznākums pēc 60 aizvadītām minūtēm.

Runājot par kopējo gūto vārtu skaitu, eksperti ir piesardzīgi, vidējo robežu nosakot 4,5 vārti ar koeficientu 1,98, tādējādi uzskatot, ka reālāka iespēja ir, ka abas komandas kopā gūs mazāk par šo robežu (koeficients tam 1,78).

Citas spēles, kuras šodien tiks aizvadītas KHL čempionātā, varat aplūkot šeit.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *