Samocītās KHL sezonas kulminācija ir klāt – kurš iegūs Gagarina kausu?

Samocītās KHL sezonas kulminācija ir klāt – kurš iegūs Gagarina kausu?

 Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), neskatoties uz politisko fonu, 1. martā tiks uzsākts izslēgšanas spēļu turnīrs jeb Gagarina kausa izcīņa, kurā tiks noskaidrots šīs sezonas čempions. Kuri būs favorīti cīņā par trofeju, un kuri varētu būt saistošākie “play-off” pāri?

Sezonas fons

KHL šajā sezonā nav klājies viegli. Sākotnēji viss liecināja, ka covid19 pandēmija norimsies un tai nevajadzētu atstāt lielu iespaidu uz čempionāta norisi. Ņemot vērā vēl faktu, ka vairāk nekā 70% no visu komandu personāla un spēlētājiem bija vakcinējušies vēl pirms sezonas sākuma. Tomēr, ieejot aizvien aktīvākā sezonas fāzē, daudzas komandas vīruss skāra. Tā rezultātā nereti klubi bija spiesti uz mačiem pieteikt jauniešu komandu pārstāvjus, daži tika piešķirti arī tehniskie zaudējumi, daudzas spēles tika atceltas. Beigās, 15. janvārī, tika pieņemts lēmums pārtraukt turnīra norisi un atsākt to pēc Pekinas OS.

Tam visam pa vidu vēl bija neskaidrība par Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāju dalību Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs. Kā tas ietekmē KHL? Pavisam vienkārši. NHL klātbūtnes neesamība nozīmētu (ja), ka KHL uz olimpisko hokeja turnīru būtu jāsūta lielāka pārstāvniecība, kas beigās arī notika. Kopumā tajā piedalījās aptuveni 120 hokejistu no 22 KHL spēlējošajiem klubiem jeb 40% no visiem 12 izlašu spēlētājiem.

Tajā brīdī tieši līgā (un ne tikai – arī visā pasaulē) “apgriezienus” uzņēma pandēmijas radītās sekas, papildus jau iecerētajam olimpiskajam pārtraukumam, tika nolemts, ka pēc olimpiādes netiks pabeigts regulārais čempionāts (sezona) un pirms tās KHL čempionātu pārtraukt. KHL vadība izskatīja dažādas opcijas regulārās sezonas rezultātu un Gagarina kausa izcīņas (lasi – “play-off”) dalībnieku noteikšanai un vietu sadalījumam.

Bija nepieciešams atrast visiem pieņemamu un godīgu to aprēķināšanas formulu, garantējot visiem klubiem pieņemamus un saprotamus nosacījumus. Jāņem vērā, ka tobrīd visas komandas nebija pat aizvadījušas vienādu spēļu skaitu, kā arī spēļu kalendārs ievērojami daudziem atšķīrās. Proti, citiem bija atlikuši vairāk mači ar tiešajiem konkurentiem vai favorītiem, citiem ar tabulas lejasgala komandām.

Rezultātā tika izvēlēta objektīvākā vietu sadalījumu metode – 16 komandas (katrā konferencē pa astoņām) tika iedalītas, vadoties pēc gūto punktu procenta no maksimāli iespējamā punktu skaita. Tā ir pasaules sportā vispārpieņemta prakse, kas iepriekš tikusi izmantota arī Krievijā.

Beigās jāatzīmē, ka no tālākās cīņas izstājās Helsinku “Jokerit”, kuri pēc regulārās sezonas ierindojās otrajā vietā Rietumu konferencē, esot vieni no potenciālajiem favorītiem.

Gagarina kausa izcīņas jeb KHL “play-off” pāri

Jāatzīmē, ka cīņa starp komandām notiek sērijā līdz četrām uzvarām.

Rietumu konference

Sanktpēterburgas SKA (1) pret Minskas “Dinamo” (8)

Helsinku “Jokerit” (2)* pret Maskavas “Spartak” (7)

Maskavas CSKA (3) pret Jaroslavļas “Lokomotiv” (6)

Maskavas “Dynamo” (4) pret Čerepovecas “Severstal” (5)

*“Jokerit” izstājās

Austrumu konference

Magņitogorskas “Metallurg” (1) pret Nursultanas “Barys” (8)

Čeļabinskas “Traktor” (2) pret Ņižņekamskas “Neftekhimik” (7)

Ufas “Salavat Julajev” (3) pret Novisibirskas “Sibirj” (6)

Kazaņas “Ak Bars” (4) pret Omskas “Avangar” (5)

Turnīra favorīti

Izslēgšanas turnīrs sāksies 1. martā. Pieņemts lēmums, ka mači norisināsies ik pārdienas un vienā dienā ne vairāk par četriem (divām katrā konferencē), lai piesaistītu lielāku skatītāju interesanti, un attēlotu pēc iespējas vairāk saspringtu spēļu. Tā ir iespēja arī mūsu, LV BET totalizatora, spēlētājiem izdarīt sev interesējošas likmes uz tik augsta līmeņa sacensībām.

LV BET bukmeikeru ieskatā favorīti uzvaru visā “play-off” un uz Gagarina kausa izcīnīšanu ir Sanktpēterburgas SKA, kuru uzvarai piešķirts koeficients 6,00. Aiz viņiem seko Magņitogorskas “Metallurg” ar koeficientu 7,00 un cits armijas klubs Maskavas CSKA un Čeļabinskas “Traktor” (abiem koeficients 7,75).

Zīmīgi, ka pērnā gada čempiona Omskas “Avangard” favorītu lokam netiek pieskaitīt, esot devītie pēc koeficientu lieluma, kas ir 12,00.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *