Latvijas hokeja izlase centīsies atkārtot Soču OS iespēto

Latvijas hokeja izlasei Pekinas ziemas olimpisko spēļu turnīrā gaidāms izšķirošs mačs par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pretī stāsies vieni no sacensību lielākajiem pārsteiguma autoriem Dānijas valstsvienības hokejisti. Piedāvājam LV BET Sporta bloga apskatu par gaidāmo spēli un piedāvātās likmes uz šo notikumu LV BET sporta totalizatorā. Spēles sākums pulksten. 6:10 pēc Latvijas laika.

Grupu turnīrs

Latvijas izlase C apakšgrupā piedzīvoja zaudējumus visās trīs spēlēs. Pirmajā ar 2:3 tika atzīts Zviedrijas, otrajā ar 1:3 Somijas, bet trešajā ar 2:5 Slovākijas izlases pārākums. Jāatzīmē, ka mačā ar zviedriem Latvija otrā perioda vidū nonāca iedzinējos ar 0:3, uzsākot pakaļdzīšanos, kas neizrādījās veiksmīga. Savukārt cīņā ar Somiju pirmais periods tika aizvadīts līdzīgā cīņā, vairāk bīstamiem vārtu gūšanas momentiem esot pat Latvijai. Savukārt otrajā un trešajā periodā pretinieki nodemonstrēja savu klasi, izdarot divas reizes vairāk metienu, Latvijai pārsvarā aizstāvoties savā aizsardzības zonā.

Tikmēr Dānija, kurai tā bija pirmā reize, kad tā piedalās olimpiskajā hokeja turnīrā, ir lielākais sacensību pārsteigums. Apakšgrupas pirmajā spēlē tā, pirmajā periodā izvirzoties vadībā ar 2:0, spēja pārsvaru noturēt un uzvarēt ar 2:1 Čehiju. Turpinājumā ar 0:2 atzīts Krievijas olimpiskās komitejas (ROC) komandas pārākums, savukārt cīņā par otro vietu grupā ar 5:3 uzveikta Šveices valstsvienība.

Komandu stiprās puses

Latvijas izlase var lepoties ar otro labāko vairākumu pēc apakšgrupu spēlēm, realizējot trīs no septiņām iespējām jeb 42,86%. Tikmēr Dānija spēju izmantot skaitlisko pārsvaru vien vienā no astoņiem piegājieniem (12,5%). Toties dāņiem ir otrais labākais mazākums, ielaižot vārtus tikai vienā no 11 reizēm. Arī Latvija tālu neatpaliek šajā rādītājā (izturēti astoņi no deviņiem mazākumiem), turklāt tā ir turnīra disciplinētākā komanda (vismazāk noraidījumu).

Dānijas izlases rezultatīvākais spēlētāji ir Vācijas DEL līgas kluba “Ingolstadt” uzbrucējs Frederiks Storms, kurš izcēlies ar 3 (2+1) punktiem un viņa maiņas biedrs no Zviedrijas SHL līgas Patriks Rasels, kurš atdevis trīs rezultatīvas piespēles. Tiesa, abi visus punktus ieguva noslēdzošajā mačā ar Šveici.

Kamēr Latvijai ar 3 (1+2) punktiem izcēlies Renārs Krastenbergs, bet pa diviem punktiem guvuši vēl trīs hokejisti.

Skaidrs ir viens – abām komandām nav izteikti spilgtu līderu šobrīd, ir vairāki meistarīgi izpildītāji. Runājot par sastāva komplektāciju, tad dāņiem ir tikai viens spēlētājs no Kontinentālās hokeja līgas (KHL), pārējiem pārstāvot vai nu vietējā čempionāta klubus, dažiem esot no DEL un SHL, kā arī no Austrijas klubiem.

Tikmēr Latvijai ir 11 spēlētāji no KHL – astoņi pārstāv Rīgas “Dinamo”, bet trīs ir leģionāri citos klubos. Tāpat ierindā ir trīs DEL un trīs SHL līgas spēlētāji, kā arī citu Eiropas līgu komandu. Pilnu Latvijas izlases sastāvu variet skatīt šeit, bet Dānijas šeit.

Kurš ir favorīts?

Latvijas līdzjutējiem uzzinot, ka pretī stāsies Dānija, nevis, piemēram, Kanāda vai atkal Zviedrija (kā labākās otro vietu ieguvējas grupā), parādījusies cerība par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, kur mūsējie iekļuva 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs, kur toreiz astotdaļfinālā tika pievarēta Šveice. Dānija uzskatāma par zemāka līmeņa pretinieku, toties šis ir īss turnīrs un dāņi ir pierādījuši, ka atrodas labā formā.

Izrietot no tā, LV BET ekspertu ieskatā par mača favorītiem tiek uzskatīti Dānijas hokejisti, kuru uzvarai pamatlaikā piešķirts koeficients 2,02, bet Latvijai 3,05. Tāpat LV BET bukmeikeri sliecas domāt, ka mačs nebūs īpaši rezultatīvs. Ja ierasti likmju līnijās vidējā kopējo gūto vārtu skaita robeža tiek mērīta no 5,5 vārtiem (uz abām komandām), tad šoreiz tā būtu 4,5. Ka tiks gūti vairāk vārti, koeficients ir 1,95, ka mazāk – 1,75.

Ienāciet LV BET sporta totalizatorā un apskatiet visus iespējamos likmju veidus uz šo notikumu!