Latvijas hokeja virslīgā klāt “play-off”

Latvijas hokeja virslīgā (OHL) pienākusi sezonas izšķirošā fāze jeb izslēgšanas spēles. Cīņu par OHL zeltu turpinās četras no septiņām komandām, kuras uzsāks “play-off” no pusfināla stadijas. Kuras komandas ir favorītes, un kāds ir pāru sastāvs? Piedāvājam LV BET Sporta bloga apskatu.

Regulārā sezona

Tajā pēc trīs gadu pārtraukuma triumfēja pieredzējušā Ģirta Ankipāna vadītā komanda “Mogo/LSPA”, otrajā vietā palika “Zemgale/LLU”, trešā “Liepāja”, bet ceturtie pēdējo divu gadu čempionu “Olimp/Venta 2002”. Pilnu turnīra tabulu variet skatīt šeit.

Tas nozīmē, ka pusfināla pāri ir sekojoši: “Mogo/LSPA” pret “Olimp/Venta 2002” un “Zemgale/LLU” pret “Liepāju”. Sērija norisinās līdz vienas komandas četrām uzvarām.

Par rezultatīvāko spēlētāju kļuva “Mogo/LSPA” uzbrucējs Gatis Gricinskis ar 53 (17+36) punktiem, bet trijnieku noslēdza divi “Zemgales/LLU” uzbrucēji Artūrs Ozoliņš ar 51 (22+29) punktu un Roberts Jekimovs ar 50 (23+27) punktiem. Savukārt no “Liepājas” rezultatīvākais bija Klāvs Plānics, bet no “Olimp/Venta 2002” ilggadējais KHL kluba Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Miķelis Rēdlihs. Pilnu rezultatīvāko spēlētāju sarakstu variet skatīt šeit.

Savukārt Latvijas hokeja virslīgas treneru balsojumā par trīs labākajiem spēlētājiem nosaukti Artūrs Ozoliņš, Krišjānis Rēdlihs (aizsargs, “Mogo/LSPA”) un Henrijs Ančs (vārtsargs, “Mogo/LSPA”).

“Mogo/LSPA” pret “Olimp/Venta 2002”

Šī dueļa pārliecinoši favorīti ir regulārā čempionāta uzvarētāji “Mogo/LSPA”. Par to liecina arī savstarpējie mači, kur visos sešos triumfēja tieši viņi (3:1, 3:1, 6:1, 5:2, 7:2, 2:1 papild.), tikai divos ļaujot gūt divus vārtus un pārējos pa vienam. Lai arī “Olimp/Venta 2002” ir pēdējo divu gadu čempioni, tomēr starpsezonā notikušās sastāva izmaiņas ievērojami ietekmējušas komandas sniegumu. Prom devās trīs uzbrukuma līderi (Kirils Galoha, Emīls Miezītis, kā arī Lauris Bajarūns, kurš šobrīd ir jau pretinieku nometnē), bet jau sezonas gaitā prom devās arī pieredzējušais aizsargs Aleksandrs Jerofejevs.

Jāatzīmē, ka pieci “Mogo/LSPA” spēlētāji bija 10 rezultatīvāko vidū pēc regulārās sezonas, kas arī liecina par komandas spēku, savukārt vārtos stāv ik pa laikam uz izlases treniņu nometnēm izsauktais Henrijs Ančs, kuram 15 spēlēs vidēji ielaistas 1,37 ripas un atvairīti 93,2% pretinieku metienu. “Mogo/LSPA” guva visvairāk vārtu un vismazāk ielaida.

Spēles norisināsies ik pēc divām dienām un sāksies ar diviem mačiem “Mogo/LSPA” laukumā. LV BET ieskatā par drošiem mača favorītiem tiek izvirzīti “Mogo/LSPA” hokejisti, kuru uzvarai pamatlaikā piešķirts koeficients 1,50, kamēr viesiem tas ir 4,70. Pilnu likmju piedāvājumu uz šo spēli LV BET totalizatorā variet skatīt šeit.

“Zemgale/LLU” pret “Liepāja”

Jāatzīmē, ka “Zemgale/LLU bija vienīgā no septiņām čempionāta komandām, kas reāli spēja iesaistīties cīņa par uzvaru regulārajā sezonā. Beigās no “Mogo/LSPA” atpaliekot vien par četru punktu tiesu. Tikmēr “Liepāja” iepalika ievērojami – tās kontā bija 68 punkti, reāli tā arī nespējot pretendēt uz šo statusu.

Savstarpējās spēlēs šosezon abas komandas dalījušas uzvaras uz pusēm (3:4, 3:2, 5:3, 4:1, 1:6, 2:5) un kā redzams, tad katrā spēlē komandas kopā spējušas gūt vismaz piecus vai vairāk vārtus. Vai šī tendence turpināsies? Zināms, ka “play-off” laikā daudz nopietnāka uzmanība tiek pievērsta aizsardzībai.

LV BET bukmeikeru ieskatā favorīti pirmajā duelī ir “Zemgale/LLU” hokejisti, kuru uzvarai pamatlaikā piešķirts koeficients 1,65. Savukārt liepājniekiem tas ir 3,80. Pilnu likmju piedāvājumu uz šo spēli LV BET totalizatorā variet skatīt šeit.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *