Latvijas izlasei spēcīgi pretinieki 2022 IIHF World Championship hokejā

Latvijas izlasei spēcīgi pretinieki 2022 IIHF World Championship hokejā

Jau no 13. līdz 29. maijam Somijas pilsētās Helsinkos un Tamperē notiks Latvijas sporta līdzjutēju viens no gaidītākajiem gada notikumiem – 2022 IIHF World Championship hokejā. Latvija spēlēs B apakšgrupā, un tai pretī stāsies vairākas spēcīgas izlases. Vai vēlies vairāk uzzināt par hokeju? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • IIHF pasaules čempionāts tiek organizēts ikgadēji un, kā katru gadu, arī šajā reizē piedalīsies 16 izlases, kuras sadalītas divās grupās par astoņām valstsvienībām. Nemainīga augstākās divīzijas vērtība ir Latvija, kura spēcīgāko sabiedrībā spēlē jau kopš 1997. gada. Šoreiz Harija Vītoliņa vadītā izlase spēlēs B apakšgrupā.
  • Hokeja čempionātā pretī stāsies spēcīgas izlases un vienas no turnīra favorītēm. Latvijai nebūs viegli iekļūt izslēgšanas spēlēs, jo tā spēkosies vienā grupā ar olimpisko čempioni Somiju, spēcīgo Zviedriju un Čehiju, kā arī interesanto ASV, kas ierasti uz čempionātu sūta vairākus jaunus talantīgus hokejistus. Jāuzmanās arī no Norvēģijas, Lielbritānijas un Austrijas, kuras Latviju uzlūko kā komandu, kuru var apspēlēt.
  • Liec likmes uz hokeja čempionāta spēlēm. LV BET piedāvās iespēju likt likmes uz jebkuru 2022. gada pasaules čempionāta spēli, tostarp ar Latvijas dalību. Pie tam, tev ir iespēja ne tikai derēt uz spēlētāju iecienītāko izvēli – spēles uzvarētāju, bet arī daudziem citiem ar spēli saistītiem aspektiem.

IIHF pasaules čempionāts norit ikgadēji

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotais pasaules čempionāts jau ilgu laiku tiek organizēts katru gadu, ieskaitot arī tajos gados, kad notiek olimpiskās spēles. Tā būs arī šogad – vēl februārī valstsvienības Pekinā spēkojās par olimpisko zeltu, bet maijā cīnīsies par kārtējo triumfu pasaules čempionātā.

Pārsvarā hokeja svētki tiek organizēti Eiropas pilsētās – šogad tas no 13. līdz 29. maijam notiks Somijas pilsētās Helsinkos un Tamperē. Divas reizes pasaulē spēcīgākās valstsvienības devušās uz Rīgu – 2006. un 2021. gadā. Kā čempioni šī gada turnīru sagaidīs Kanāda, kas arī ir visvairāk reižu uzvarējusī valsts.

Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ pasaules čempionāta nepiedalīsies Krievija un Baltkrievija – IIHF tās atstādināja no dalības turnīrā. Abu valstu vietas ieņēmušas Austrija un Francija. Nemainīga augstākās sabiedrības dalībniece ir Latvijas hokeja izlase, kura to pārstāv jau kopš 1997. gada.

IIHF pasaules čempionāts jau vairākus gadus norit pēc formāta, ka visas 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās par astoņām vienībām. Tās izspēle apļa turnīru (katrai septiņas spēles), pēc kā labākās četras iekļūst ceturtdaļfinālā, bet pēdējām četrām turnīrs noslēdzas. Katras grupas pēdējās vietas īpašniece izkrīt divīziju zemāk. Ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā pēc izslēgšanas spēļu principa tiek noteikts jaunais čempions.

Latvijas hokeja izlase šajā gadā spēlēs B apakšgrupā kopā ar mājinieci Somiju, Čehiju, Zviedriju, ASV, Norvēģiju, Lielbritāniju un Austriju. Cik nopietnā sabiedrībā esam iekļuvuši?

Hokeja čempionātā pretī Latvijai stāsies vienas no favorītēm

Favorītes statusā gaidāmo 2022 IIHF World Championship sagaidīs mājiniece Somija, kas ir arī vīriešu hokeja ranga līdere. Somija 2019. gadā kļuva par pasaules čempioni, pirms gada Rīgā finišēja otrā, bet šogad jau ir izcīnījusi zelta medaļas olimpiskajās spēlēs. Jau šobrīd skaidrs, ka somiem čempionātā palīdzēs vismaz četri Nacionālajā hokeja līgā spēlējošie hokejisti. Tie būs: ‘’Sabres’’ aizsargs Henri Jokiharju, ‘’Canadiens’’ uzbrucējs Joels Armija, ‘’Canucks’’ uzbrucējs Juho Lammiko un ‘’Coyotes’’ vārtsargs Harri Seteri. Ar koeficientu 3.2 Somijas izredzes uz zeltu novērtētas kā visreālākās.

Divu citu apakšgrupu vienību Zviedrijas un Čehijas izredzes uz triumfu čempionātā novērtētas nedaudz zemāk – attiecīgi ar koeficientu 4.9 un 6.75. Zviedri izgāzās pirms gada Rīgā, neizkļūstot nemaz no grupas, un šogad tā vēlēsies revanšēties. IIHF rangā tā atrodas piektajā vietā un uz Somiju plāno vest visnotaļ spēcīgu sastāvu. Zviedrijai pasaules čempionātā dalībai piekrituši tādi NHL spīdekļi kā Rasmuss Dalīns, Olivers Ekmans-Lāšons, Ādams Lāšons, Rasmuss Asplunds, Magnuss Hellberjs, Ēriks Gustafsons un Emīls Bekstrems. Tikmēr čehi uz Somiju vedīs vismaz septiņus vīrus ar NHL pierakstu – Karelu Vejmelku, Filipu Hroneku, Radimu Šimeku, Jakubu Vrānu, Dominiku Simonu, Dmitriju Jaškinu un Tomāšu Hertlu. Tomēr savainojuma dēļ tai nepalīdzēs kapteinis Jans Kovāržs.

Interesanta varētu būt spēkošanās pret jauneklīgo ASV, kuras uzvara turnīrā novērtēta ar koeficientu 12.00. Lai arī tā uz Somiju vedīs 20 hokejistus, kuri sezonas gaitā spēlējuši NHL, tikai daži no viņiem izcēlušies ar spilgtu statistiku. Tomēr ASV ir pietiekami daudz talantīgu hokejistu, kuri vēlēsies sevi pierādīt. Latvijas hokeja izlase IIHF pasaules čempionātu ietvaros ir gan uzvarējusi, gan zaudējusi šai pretiniecei. Tieši pret ASV 13. maijā Latvija atklās turnīru.

Krietni mazākas izredzes zelta medaļu izcīnīšanai lēš par Austrijai (koeficients 350.00), Norvēģijai (koeficients 130.00) un Lielbritānijai (koeficients 500.00). No šī trio visvairāk jāuzmanās no Norvēģijas, kurai Latvijas izlase zaudēja pirms gada Rīgā. Pret šo komandu vienmēr ir sīvas spēkošanās, taču palīdzēt varētu Rūdolfs Balcers, kurš labi pārzina šīs valsts hokeju. Lielbritānijai liels iztrūkums varētu būt traumu guvušais uzbrukuma līderis Līems Kērks, bet Austrija vietu ieguva, pateicoties Krievijas izslēgšanai.

Liec likmes uz hokeja čempionāta spēlēm

Uz jebkuru no 2022 IIHF World Championsip  hokeja spēlēm LV BET piedāvās iespēju likt likmes. Pie tam, spēlētājiem ir iespēja derēt ne tikai uz iecienītāko izvēli – hokeja spēles uzvarētāju. Iespējams paredzēt uzvarētāju gan pamatlaikā, gan papildlaikā. Uz uzvaru papildlaikā gan liec tādā gadījumā, ja uzskati, ka tāds tiks aizvadīts. Vari arī paredzēt, kura no izlasēm pirmā gūs vārtus, kopā gūtos vārtus un katras izlases gūtos vārtus spēlē.

Ja vēlies nedaudz riskantāku izvēli, tad vari derēt uz spēles precīzu rezultātu. Piemēram, Latvijas un ASV mači vienmēr bijuši samērā rezultatīvi, kamēr cīņas pret tādām komandām kā Somija vai Čehija ne tik ļoti. Iespējams arī likt likmes uz pirmā perioda rezultātu un tajā gūtajiem vārtiem, kā arī spēles uzvarētāja handikapu.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par hokeju un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp 2022 IIHF World Championship.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *