OS hokejs: Vai Latvija izturēs favorītu somu spiedienu?

Latvijas hokeja izlase Pekinas Ziemas olimpiskajās spēlēs 11. februārī pulksten. 15:20 aizvadīs otro spēli tikpat dienās, bet šodien pretiniekos cita Skandināvijas pārstāve – Somijas valstsvienība. Ko sagaidīt no šīs spēles un kādas likmes uz šo notikumu piedāvā LV BET totalizators? Piedāvājam LV BET Sporta bloga apskatu!

Pirmās spēles – ar mainīgām sekmēm

Latvijai pirmajā spēļu dienā pretī stājās Zviedrijas izlase, kura savu pārākumu nodemonstrēja ātri, otrā perioda vidū iegūstot trīs vārtu pārsvaru. Latvija, kā ierasts tas notika it īpaši pasaules čempionātā Rīgā, “nogulēja” sākumu un uzsāka pakaļdzīšanos. Lai arī tika gūti divi vārti vairākumā (Krastenbergs un Jeļisejevs, abos gadījumos vienam no asistentiem esot komandas kapteinim Laurim Dārziņam), izlieto neizdevās sasmelt un beigās kārtējais “skaistais” zaudējums Latvijas hokeja vēsturē ar 2:3.

Tikmēr Somija turnīru iesāka pārliecinoši ar spēli pret talantīgo Slovākiju. Lai arī slovāki pirmie izvirzījās vadībā, somi jau pirmajā periodā atguvās, gūstot trīs bezatbildes vārtus. Vēlāk tie panāca arī 4:1, bet spēles beigu rezultāts 6:2. Ar “hat-trick” jeb trīs gūtiem vārtiem izcēlās Ufas “Salavat Julajev” leģionārs Sakari Maninens.

Komandu sastāvi

Kad Nacionālā hokeja līga (NHL) beidzot paziņoja, ka uz olimpiādi viņu spēlētāji nebrauks, Somija no vienas no favorītēm pārtapa par nākamo aiz Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) vienību, kurā spēlē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) zvaigznes un talanti.

Te jāpiebilst, ka arī Somijai ir liela pārstāvniecība no KHL, jo 18 no 25 pamata sastāva spēlētājiem pārstāv tieši šo līgu. Un nebūt ne tos vājākos klubus vai nespēlē tikai rotācijas spēlētāju lomu, jo KHL Krievijas klubiem reglamentā noteikts, ka tie drīkst izmantot tikai piecus leģionārus. Un pārsvarā Somijas hokejisti savos klubos ir līderi.

Pārējie septiņi spēlētāji nāk no Šveices NLA līgas (5), kura tiek uzskatīta par vienu no labākajām Eiropā, un vietējā Somijas čempionāta (2). Tāpat izlasē pēc pārtraukuma, lai aizvadītu patiešām pēdējo turnīru, atgriezies veterāns Leo Komarovs, kurš ir divkārtējs Gagarina kausa ieguvējs, kā arī ar izlasi izcīnījis pasaules čempionāta zeltu. Šobrīd viņš pārstāv Sanktpēterburgas SKA vienību, KHL atgriežoties pēc septiņām ar pusi sezonām, kuras pavadīja NHL.

Vēl viena Somijas izlases priekšrocība ir tā, ka vairāk nekā puse no spēlētājiem (14) ir piedalījušies pēdējos divos PČ (kas notikuši, 2020. gadā pandēmijas dēļ to atcēla), kur somi aizkļuvuši līdz finālam. 2019. gadā izdevās triumfēt, bet pēdējā PČ Rīgā finālā pagarinājumā zaudēts Kanādas izlasei, kaut gan Somija spēja izvirzīties vadībā ar 1:0, 2:1, kā arī spēlēja agresīvāk un vairāk meta pa vārtiem.

Pilnu Somijas izlases sastāvu variet skatīt šeit.

Iepriekšējā olimpiādē Somija apstājās ceturtdaļfinālā, kur atzina Kanādas hokejistu pārākumu. Šajā turnīrā šāds rezultāts tiks uzskatīts par izgāšanos.

Protams, ka Latvijas izlasē vislielākā pārstāvniecība kā ierasts būs no Rīgas “Dinamo” – astoņi hokejisti, kamēr leģionāra ādā KHL spēlē vēl trīs, Zviedrijā ikdienā “maizi” pelna tikpat, diviem no tiem esot vārtsargiem, bet citi spēlē dažāda līmeņa Eiropas vietējos čempionātos. Pilnu Latvijas izlases sastāvu varat apskatīt šeit.

Mača favorīti

Saprotams, tā kā Somija ir viena no turnīra galvenajām favorītiem, bet Latvija – pastarīte, tad arī šajā mača eksperti pārliecinošas priekšrocības dod somiem, kuru uzvaras iespēja pamatlaikā novērtēta ar koeficientu 1,25, kamēr Latvijas iespējamai uzvarai koeficients ir tuvu 10,00.

Tāpat LV BET bukmeikeri uzskata, ka mačs drīzāk būs mazāk rezultatīvs nekā rezultatīvs, jo kopējo gūto vārtu skaitam 5,5 koeficients, ka tiks gūti vairāk vārti, ir 2,35, kamēr, ka mazāk, tas ir 1,52. Te gan jāatzīmē – Latvijas un Zviedrijas mačā kopā tika gūti pieci vārti, bet somi vieni paši “salādēja” sešas ripas Slovākijas vārtos, turklāt par slovāku vienu no galvenajiem trumpjiem tiek uzskatīta spēle aizsardzībā.

Lai apskatītu pilnu likmju līnijas piedāvājumu LV BET totalizatorā uz šo maču spiediet šeit.