Vai Tampabejas ‘’Lightning’’ trešo gadu pēc kārtas spēlēs Nacionālās hokeja līgas finālā?

Vai Tampabejas ‘’Lightning’’ trešo gadu pēc kārtas spēlēs Nacionālās hokeja līgas finālā?

Jau ar pirmajām spēlēm Austrumu un Rietumu konferencē sākušas cīņas par iekļūšanu Nacionālās hokeja līgas finālā. Austrumos par vietu tajā jau trešo gadu pēc kārtas spēkojas Tampabejas ‘’Lightning’’, kurai pretī stāsies Ņujorkas ‘’Rangers’’. Savukārt Rietumos par pirmo finālu ilgā laika posmā cīnīsies Kolorādo ‘’Avalanche’’ pret Edmontonas ‘’Oilers’’. Vai vēlies vairāk uzzināt par hokeju? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi. 

  • NHL Austrumu un Rietumu konferenču uzvarētāji tiek noteikti kopš 1994. gada. Pirms 1993./1994. gada sezonas notika formāta maiņa, kas tādējādi bijusi nemainīga līdz mūsdienam. Komandas tika sadalītas Austrumu un Rietumu konferencēs, to uzvarētājām spēlējot Stenlija kausa finālā.
  • 2022. gada NHL konferences finālspēļu grafiks. Lai iekļūtu finālā, kādai no komandām jāuzvar četrās spēlēs, līdz ar to maksimālais spēļu skaits sērijā ir septiņas. Tik daudz spēļu nepieciešamības gadījumā konferences finālsērijas noslēgsies jūnija vidū.
  • Liec likmes uz hokeju. Šis ir populārākais sporta veids Latvijas sporta līdzjutēju vidū. Lai pēc iespējas aizrautīgāk varētu sekot līdz izšķirošajām NHL spēlēm, LV BET piedāvā likt hokeja derības uz jebkuru no šīs līgas spēlēm. Pie tam, vari riskēt un likt likmes ne tikai uz spēlētāju iecienītāko izvēli – spēles uzvarētāju.

NHL Austrumu un Rietumu konferenču uzvarētāji tiek noteikti kopš 1994. gada

Konferenču uzvarētāju noskaidrošana Austrumu un Rietumu konferencēs aizsākās 1993./1994. gada sezonā. No 1982. līdz 1993. gadam Austrumu konference tika saukta par ‘’Prince of Wales’’ konferenci, bet Rietumu par ‘’Clarence Campbell Conference’’. Šāda kārtība 1993. gadā tikai ieviesta, lai komandas dalītos pēc ģeogrāfiskā principa un lai fani, kuri nav kvēlākie hokeja līdzjutēji, spētu vienkāršāk izsekot līdz izspēles kārtībai. NHL ņēma piemēru no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA), kur komandu sadalījums konferences arī ieviests pēc ģeogrāfiskā principa.

Mūsdienās, lai kādā no komandām varētu spēlēt konferences finālā, vispirms regulārajā sezonā jāiekļūst savas konferences astoņu labāko vienību pulkā, kas dod iespēju spēlēt izslēgšanas spēlēs. Savukārt ‘’play-off’’ jāpārvar divas kārtas, kurās nepieciešams uzvarēt četras spēles.

2004./2005. gadā NHL izsludinātā lokauta dēļ konferenču fināli netika izspēlēti, bet 2020./2021. gada sezonā Covid-19 un tam sekojošo ceļošanas ierobežojumu dēļ tika mainīta regulārās sezonas izspēles principi, kas tādējādi nozīmēja, ka klubi saņēma ‘’Prince of Wales’’ un ‘’Clarence Campbell’’ trofeju par uzvaru savā grozā.

Kopš 2010. gada Austrumu konferencē visvairāk reizes uzvarējusi Bostonas ‘’Bruins’’ (trīs reizes), kam seko Pitsburgas ‘’Penguins’’ un Tampabejas ‘’Lightning’’ ar diviem konferenču kausiem. Savukārt Rietumu konferencē kopš 2010. gada trīs reizes uzvarējusi Čikāgas ‘’Blackhawks’’, bet divas Losandželosas ‘’Kings’’.

Šajā sezonā par trešo Nacionālās hokeja līgas finālu pēc kārtas cīnīsies Tampabejas ‘’Lightning’’, kas Austrumu konferencē spēlēs pret Ņujorkas ‘’Rangers’’. Ņujorkas klubs konferences finālā nav spēlējusi kopš 2015. gada, bet Stenlija kausa finālā nav iekļuvusi kopš 2013./2014. gada sezonas. Tikmēr Rietumos par uzvaru konferencē spēlēs Kolorādo ‘’Avalanche’’ un Edmontonas ‘’Oilers’’ komandas. ‘’Avalanche’’ pēdējo reizi Rietumu finālā spēlēja 2001./2002. gadā, bet noslēdzošo reizi tajā uzvarēja gadu iepriekš 2000./2001. gada sezonā. Edmontonas ‘’Oilers’’ šis kļūs par pirmo konferences finālu kopš 2006. gada, kad tā arī prata iekļūt Stanley cup finālā.

2022. gada NHL konferences finālspēļu grafiks

Kā jebkurā no sērijām, NHL konferenču fināli nav izņēmumi – lai iekļūt Stanley Cup finālā, kādai no vienībām jāuzvar septiņās spēlēs. 2022. gada NHL konferenču finālspēļu grafiks jau ir sastādīts, bet spēles sākušās. Tās pārsvarā notiek ar vienas dienas pauzi – vienu vakaru spēlē Austrumu konferences fināla klubi, bet citu vakaru Rietumu konferences. Ne velti ir teiciens, ka Stenlija kausu iegūst ne tikai meistarīgākā, bet arī fiziski noturīgākā komanda.

Pirms konferenču fināliem par lielāko favorīti uz titula iegūšanu sauc Rietumu konferences vienu no līderēm arī regulārā turnīra laikā – Kolorādo ‘’Avalanche’’, kuras koeficients novērtēs ar 1.80. Otras labākās izredzes savā īpašumā iegūt jau trešo titulu pēc kārtas dotas Tampabejas ‘’Lightning’’ (koeficients 3.25). Nedaudz mazākas izredzes pēc bukmeikeru domām ir Ņujorkas ‘’Rangers’’ un Edmontonas ‘’Oilers’’ – komandu iespējas izcīnīt Stanley Cup novērtētas attiecīgi ar koeficientiem 7.50 un 11.00.

Pirms likmes izdarīšanas gan ņem vērā, ka jebkurā sporta veidā, ieskaitot hokeju, var notikt pārsteigumi. Ņujorkas ‘’Rangers’’ ceļā uz Austrumu konferences finālu jau paspējusi divās sērijas izsist no cīņas par titulu uz papīra par sevi spēcīgākas vienības. Tampabejas ‘’Lightning’’ ir jau divu gadu pieredze ceļā pēc Stenlija kausa, bet Kolorādo ‘’Avalanche’’ attaisno favorītes cerības. Tumšais zirdziņš ir Edmontonas ‘’Oilers’’, kam ir liels spēks uzbrukuma līnijā ar Konoru Makdeividu un Leonu Draizaitlu priekšgalā.

Liec likmes uz hokeju

Hokejs ir populārs sporta veids un iecienīts arī sporta totalizatoru spēlētāju vidū. LV BET piedāvā izdarīt likmes uz jebkuru no NHL hokeja līgas spēlēm, ieskaitot konferences fināliem. Pie tam, pieejama ir ne tikai spēlētāju iecienītākā prognoze – derēšana uz kādas vienības uzvaru.

Bez spēles uzvarētāja ir iespējas izdarīt hokeja derības uz mača handikapu un gūto vārtu skaitu spēlē kopā (virs/zem, nepāra/parasts). Pie tam, ir iespējams derēt uz katra perioda uzvarētājkomandu un pirmā perioda precīzu rezultātu.

Pastāv arī iespēja likt likmi uz katra perioda gūto vārtu skaitu, kā arī mača precīzu rezultātu. Ir arī opcija derēt uz faktu, vai komandas mačā spēlēs papildlaiku – ik pa laikam Stenlija kausā komandas nespēj 60 minūtēs jeb trīs periodos noteikt cīņas uzvarētāju – tādā gadījumā tiek spēlēts papildlaiks līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par hokeju un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp uz Nacionālās hokeja līgas finālu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *