FIS pasaules kauss kalnu slēpošanā 2022./2023. gadā

FIS pasaules kauss kalnu slēpošanā 2022./2023. gadā

Sākot ar 22. oktobri, sporta līdzjutējus atkal priecēs ziemas sporta veidi. Viens no pirmajiem sportiem, kurā paredzētas pirmās oficiālās sacensības, kļūs kalnu slēpošana. Šajā sporta veidā pasaules kausa posmi ilgs līdz pat nākamā gada marta beigām, bet pats pirmais paredzēts Austrijas pilsētā Zeldenā. Vai vēlies vairāk uzzināt par kalnu slēpošanu? Ieskaties LV BET Sporta blogā, uzzini iespējamās likmju variācijas un dodies veikt derības!

Svarīgākā informācija par Pasaules kausu kalnu slēpošanā 2022./2023. gadā

Pirmās starptautiskās pasaules kausa sacensības kalnu slēpošanā organizē jau kopš 1966. gada, bet gadu vēlāk – 1967. gadā to sāka organizēt Starptautiskā slēpošanas federācija, tādējādi padarot to par FIS Pasaules kausu slēpošanā. Pirmais pasaules kausa posms tika organizēts tobrīd Rietumvācijā 1967. gada 5. janvārī.

Pasaules kausa laikā sportistiem jāpiedalās daudz posmos visā pasaulē. To laikā tiem jāaizvada sacensības tādās distancēs kā slalomā, milzu slalomā, supergigantā, nobraucienā un kombinējošās sacensībās, kur ietilpst slaloms un nobrauciens. Par pasaules kausa ieguvēju kļūst tas sportists, kurš ieguvis visvairāk kopvērtējuma punktos visās disciplīnās kopā. Atsevišķus kristāla globusus iespējams izcīnīt par triumfu kopvērtējumā katrā disciplīnā atsevišķi.

Visvairāk reižu par visu disciplīnu kopvērtējuma čempioniem kļuvuši Austrijas kalnu slēpotāji – 34 reizes. 17 no tām lielo kristāla globusi izcīnījuši kungi, bet 17 reizes dāmas. Titulētākais kalnu slēpotājs kungiem ir austrietis Marsels Hišīrs, kurš laika posmā no 2007. līdz 2019. gadam izcīnīja astoņus lielos kristāla globusus. Sievietēm austriete Anemarija Mozera-Prola laika posmā no 1969. līdz 1980. gadam ieguva sešas uzvaras visu disciplīnu kopvērtējumā.

Ne Hišīrs, be Prola sacensību vēsturē nav izcīnījuši visvairāk mazos kristāla globusus – kungiem to paveicis zviedrs Ingemārs Stenmarks (15 mazie kristāla globusi), bet dāmām viena no pasaulē zināmākajām sportistēm Lindisija Vona (16 mazie globusi). Raugoties atsevišķi pa disciplīnām, tad nobraucienā visvairāk uzvaras kopvērtējumā ir Franzam Klameram (5) un Lindsijai Vonai (8), supergigantā Hermanam Maieram (5) un Katjai Seizingerai/Lindsijai Vonai (abām 5), milzu slalomā Ingemāram Stenmarkam (7) un Vreni Šneiderai (5), slalomā Ingemāram Stenmarkam (8) un Vreni Šneiderai/Mikaelai Šifrinai (abām 6), bet kombinācijā Aleksim Pinturo (6) un Brigitei Oertli/Janicai Kosteličai (abām 4).

Pagājušā gada Pasaules kausa ieguvēji kalnu slēpošanā

Iepriekšējā sezonā vīriešiem par kristāla globusa ieguvēju kļuva šveicietis Marko Odermats, kurš tās laikā izcīnīja 1639 punktus. 1172 punkti un otrā vieta bija norvēģu sportistam Aleksandram Āmodam Kildem, bet 954 punkti citam norvēģim Henrikam Kristofsenam. Kopumā punktus izcīnīja 56 kalnu slēpotāji un visvairāk sportistu labāko desmitniekā bija no Norvēģijas (trīs) un Austrijas (arī trīs).

Dāmām pasaules kauss tika amerikānietei Mikaēlai Šifrinai, kura ieguva 1493 punktus. Viņa nedaudz apsteidza 2021. gada čempioni slovākieti Petru Vihovu, kamēr trešo vietu kalnu slēpošanā dāmām ieguva itāliete Federica Briņone (1055 punkti). Kopumā visas sezonas laikā punktus ieguva 57 sportistes, taču labāko desmitniekā bija trīs itāļu sportistes, bet no pārējām valstīm bija viena pārstāve (ASV, Slovākija, Norvēģija, Šveice, Zviedrija, Francija).

Pasaules kausa grafiks kalnu slēpošanā

Jaunās sezonas laikā paredzētas 43 sacensības dažādās pasaules trasēs. Slēpošanas pasaules kauss sāksies 22. oktobrī, kad pirmais posms plānots Austrijas trasē Zeldenā. Kopumā šajā ziemas sporta veidā paredzētas sacensības arī tādās valstīs kā Šveicē, ASV, Itālijā, Kanādā, Vācijā, Francijā, Slovēnijā un Andorā.

Svarīgas sacensības plānotas 2023. gada februārī. No 7. līdz 19. februārim Francijas ”Courchevel” un ”Meribel” slēpošanas kūrortos Alpos paredzēts pasaules čempionāts. Tajā varētu piedalīties arī kāds Latvijas sportists, taču šajā ziemas sportā latvieši nav favorīti. Tikmēr no 15. līdz 19. martam Andorā sportisti spēkosies pasaules kausa finālā, kur tiks noskaidroti kristāla globusa īpašnieki.

Pasaules kausa medaļnieki kalnu slēpošanā

Sacensību ietvaros medaļnieku bijušu daudz. Kopvērtējumā pirmajās trijās vietās kopš 1966. gada iekļuvušas veselas 15 nācijas – Austrija, Šveice, ASV, Itālija, Norvēģija, Zviedrija, Luksemburga, Francija, Horvātija, Vācija, Lihtenšteina, Kanāda, Slovākija, Rietumvācija un Slovēnija. Jau augstākminēts, ka visvairāk medaļu kopumā ir austriešiem, bet otro vietu šajā rangā ieņem šveicieši ar 20 medaļām (astoņas kungiem, 12 dāmām), bet trešo ASV kalnu slēpotāji (piecas kungiem, deviņas dāmām).

Kur skatīties Pasaules kausu kalnu slēpošanā

Pasaules kausa izcīņu iespējams vērot Eurosport kanālā. Šis sporta kanāls pieejams visos Latvijas piedāvātajos televīzijas pakalpojumu sniedzējos. Eurosport translē visus posmus, kā arī visas sacensības, pie tam, iespējams, iegūt komentētāji dažādās valodās.

Pasaules kausa izcīņā kalnu slēpošanā LV BET

Ja vēlies izdarīt likmi uz pasaules kausa kalnu slēpošanā posmu, tad apmeklē LV BET mājaslapu, kreisajā augšējā stūrī meklē ”Sports” un kreisajā izvēlnē skaties ”kalnu slēpošana”. Spiežot uz tā, vari atrast piedāvājumā esošās likmju iespējas uz pasaules kausa notikumiem.

Likt likmes uz slēpošanas notikumiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo posmu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par visiem ar sportu saistītajiem notikumiem.

Pasaules kausa derības kalnu slēpošanā

Kalnu slēpošanā vari paredzēt katra posma uzvarētāju, labāko trijnieku, labāko sešinieku, iespējamo sekunžu atstarpi, ar kādu uzvarētājs izcīnīs panākumu konkrētajās sacensībās un daudz ko citu. Lai atrastu iespēju derēt uz pasaules kausa notikumiem, ej uz LV BET mājaslapu un pie Sports meklē kalnu slēpošanu.

Ja esi ļoti zinošs šajā sporta veidā, tad jau pirms jaunās sezonas sākuma ”outright” opcijā tev ir iespēja likt likmi uz iespējamo sezonas uzvarētāju. Pašlaik lielākās cerības tiek liktas uz Marko Odermata otro uzvaru pēc kārtas (koeficients 1.38), kamēr nākamais favorīts ir Aleksandrs Amods Klinde (5.55) un Henriks Kristofsens (koeficients 8.25).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *