FIS Pasaules kauss kalnu slēpošanā Zēldenā

FIS Pasaules kauss kalnu slēpošanā Zēldenā

No 22. līdz 23. oktobrim Austrijas pilsētā Zēldenā sāksies jaunā kalnu slēpošanas sezona, kurā labākie kalnu slēpotāji cīnīsies FIS Pasaules kausa ietvaros. Sezona, kas sāksies oktobra beigās, noslēgsies ar sacensībām marta vidū Andorā. Vai vēlies vairāk uzzināt par kalnu slēpošanu? Iepazīsties ar iespējamajām likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

Svarīgākā informācija par FIS Alpine Skiing Pasaules kausu

Kad sākas jaunā sezona

Labākajiem sieviešu un vīriešu kalnu slēpotājiem jaunās sezonas atklāšana gaidāma 22. un 23. oktobrī Austrijas pilsētā Zēldenā. Kopumā Pasaules kausa ietvaros sievietes un vīrieši piedalās piecās disciplīnās: nobraucienā, supergigantā, milzu slalomā, slalomā un kombinācijā (slaloms+nobrauciens). Pirmajā posmā Zēldenā paredzētas tikai sacensības milzu slalomā sievietēm un vīriešiem. 22. oktobrī sevi apliecinās kungi, bet dienu vēlāk dāmas.

Katrās sacensībās sportisti piedalās divos braucienos. Vispirms pirmajā distanci veic visi sportisti, bet otro braucienu veic paši labākie. Uzvar tas sportists, kurš sasniedzis labāko rezultātu divu braucienu summā. Gadījumā, ja kalnu slēpotājs krīt vai sajauc trasi, viņam automātiski sacensības noslēgušās. Sportisti cīnās par uzvaru kopvērtējumā un vērtīgu titulu iegūšanu.

Kur notiks FIS Alpine Skiing Pasaules kausa posmi?

Šajā, 2022./2023. gada, sezonā paredzēti 38 posmi tādās valstīs kā Austrijā, Šveicē, Itālijā, Somijā, Kanādā, ASV, Francijā, Vācijā, Horvātijā, Slovēnijā, Čehijā, Norvēģijā, Zviedrijā un Andorā.

Tieši ar posmu Andorā no 13. līdz 19. martam noslēgsies Pasaules kausa sezona. Šajā posmā kalnu slēpošanā sportisti piedalīsies visās disciplīnās – nobraucienā, supergigantā, milzu slalomā, slaomā un kombinācijā. Pie tam, pirms paša posma divas dienas būs paredzētas nobrauciena treniņiem, lai varētu pierast pie trases.

Kopumā sezonas griezumā visvairāk posmu paredzēti tādās valstīs kā ASV, Austrijā, Itālijā, Francijā un Šveicē. Tas ir arī samērā loģiski, jo visās šajās valstīs pieejami plaši ziemas kalnu apvidi, kuros iespējams kvalitatīvi aizvadīt sacensības.

Kas piedalīsies FIS Alpine Skiing World Cup

Vīriešiem

Iepriekšējā sezonā vīriešiem par kristāla globusa ieguvēju kļuva šveicietis Marko Odermats, kurš tās laikā izcīnīja 1639 punktus. 1172 punkti un otrā vieta bija norvēģu sportistam Aleksandram Āmodam Kildem, bet 954 punkti citam norvēģim Henrikam Kristofsenam. Kopumā punktus izcīnīja 56 kalnu slēpotāji un sagaidāms, ka lielākā daļa no viņiem piedalīsies arī nākamās sezonas ietvaros. Pagājušajā sezonā visvairāk sportistu labāko desmitniekā bija no Norvēģijas (trīs) un Austrijas (arī trīs).

Sievietēm

Dāmām pasaules kauss tika amerikānietei Mikaēlai Šifrinai, kura ieguva 1493 punktus. Viņa nedaudz apsteidza 2021. gada čempioni slovākieti Petru Vihovu, kamēr trešo vietu kalnu slēpošanā dāmām ieguva itāliete Federica Briņone (1055 punkti). Kopumā visas sezonas laikā punktus ieguva 57 sportistes, kas nozīmē vien to, ka aptuveni lielākā daļa no tām piedalīsies arī šīs sezonas sacensībās. Kopvērtējumā bija trīs itāļu sportistes, bet no pārējām valstīm bija viena pārstāve (ASV, Slovākija, Norvēģija, Šveice, Zviedrija, Francija).

Favorīti FIS Alpine Skiing World Cup

Vīriešiem

Par vienu no favorītiem noteikti tiks saukts pagājušās sezonas čempions šveicietis Marco Odermats. 2022. gada olimpiskajās spēlēs sportists izcīnīja zelta godalgas milzu slalomā, kas bija viņa līdz šim lielākais triumfs kalnu slēpošanā. Norvēģis Aleksandrs Āmods Kilde arī būs viens no favorītiem – viņš savā karjerā jau ticis pie veseliem četriem kristāla globusiem – viena kopvērtējumā un trim atsevišķās disciplīnās. Kopumā par favorītiem var saukt visu pirmo desmitnieku – kalnu slēpošanā konkurence ir milzīga.

Sievietēm

Tas pats sakāms par dāmām. Divkārtējā olimpiskā čempione Štifrina būs viena no favorītēm arī gaidāmajā sezonā. Viņa četras reizes izcīnījusi kopvērtējuma kristāla globusu un ir viena no titulētākajām kalnu slēpotājām. Šī gada olimpiskā čempione slalomā slovākiete Petra Vihova arī cīnīsies par augstākajām pozīcijām. Viņai ir viens kopvērtējuma kristāla globuss un vēl četri atsevišķu disciplīnu. Līdzīgi kā kungiem, arī pārējās 2022. gada pirmā desmitnieka sportistes būs cīņā par augstākajām vietām.

Kā likt likmes uz FIS Alpine Skiing World Cup LV BET?

Ja vēlies izdarīt likmi uz pasaules kausa kalnu slēpošanā posmu, tad apmeklē LV BET mājaslapu, kreisajā augšējā stūrī meklē ”Sports” un kreisajā izvēlnē skaties ”kalnu slēpošana”. Spiežot uz tā, vari atrast piedāvājumā esošās likmju iespējas uz pasaules kausa notikumiem.

Likt likmes uz slēpošanas notikumiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo posmu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par visiem ar sportu saistītajiem notikumiem.

Likmju ieteikumi uz FIS Alpine Skiing World Cup LV BET

Kalnu slēpošanā vari paredzēt katra posma uzvarētāju, labāko trijnieku, labāko sešinieku, iespējamo sekunžu atstarpi, ar kādu uzvarētājs izcīnīs panākumu konkrētajās sacensībās un daudz ko citu. Lai atrastu iespēju derēt uz pasaules kausa notikumiem, ej uz LV BET mājaslapu un pie Sports meklē kalnu slēpošanu.

Ja esi ļoti zinošs šajā sporta veidā, tad jau pirms jaunās sezonas sākuma ”outright” opcijā tev ir iespēja likt likmi uz iespējamo sezonas uzvarētāju. Pašlaik lielākās cerības tiek liktas uz Marko Odermata otro uzvaru pēc kārtas (koeficients 1.38), kamēr nākamais favorīts ir Aleksandrs Amods Klinde (5.55) un Henriks Kristofsens (koeficients 8.25).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *