UFC276 cīņa par vidējā svara tituljostu: Israel Adesanya vs Jared Cannonier

UFC276 cīņa par vidējā svara tituljostu: Israel Adesanya vs Jared Cannonier

3. jūlija rītā pēc Latvijas laika Lasvegasā ‘’T-Mobile’’ arēnā UFC276 šova ietvaros Israel Adesanya pret Jared Cannonier aizstāvēs čempiona jostu vidējā svara kategorijā. Šī kļūs arī par šova nozīmīgāko cīņu. Vai vēlies uzzināt vairāk par notiekošajām boksa cīņām? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi.

  • UFC (Ultimate Fighting championship) ir viens no pasaulē populārākajiem cīņu šoviem. Šis kļūs par 276 UFC organizēto cīņas pasākumu, kura laikā notiek ap 12 līdz 13 cīņām dažādās svara kategorijās.
  • Israel Adesanya ir esošais jostas īpašnieks vidējā svarā. Vidējā svarā piedalās tie cīkstoņi, kuru svars ir robežās no 77.7 līdz 83.9 kilogramiem. Pašreizējais čempions ir Israel Adesanya, kurš no karjerā aizvadītajām 23 cīņām uzvarējis 22, pie tam, 15 no tām ar nokautu.
  • Derības uz boksa cīņām. Arī LV BET piedāvā likmes uz MMA cīņām, ieskaitot notiekošajām UFC. Izņēmums nebūs arī UFC276 šova cīņas, uz kurām iespējams gan derēt uz cīņas uzvarētāju, gan uz citiem ar cīņu interesantiem aspektiem. Ja vēlies uzzināt vairāk, tad LV BET Sporta blogs ir īstā vieta, kur to darīt.

UFC (Ultimate Fighting championship) ir viens no pasaulē populārākajiem cīņu šoviem

UFC (Ultimate Fighting championship) pirmais cīņu pasākums tika organizēts 1993. gada novembrī. Par tā dibinātajiem var uzskatīt Artu Deiviju, Džonu Miliusu un Orionu Greisiju. Visi trīs to darīja ar mērķi veicināt ASV Greisiju atzara brazīliešu džiudžitsu, kur varētu sacensties pret dažādu sporta disciplīnu pārstāvjiem, kā, piemēram, boksa vai džudo. Mērķis bija cīnīties pret tādiem sportistiem, kuri nebija specializējušies cīņai uz zemes ar sāpju vai žņaugšanas paņēmieniem. Līdz šim notikuši 275 cīņas šovi, naktī uz 3. jūliju Lasvegasā tiekot organizētam 276. jeb UFC276.

Jauktajā cīņas mākslā ir deviņas svara kategorijas. Vieglākā ir tā saucamā ‘’strawweight’’, kur piedalās tikai sievietes un kuru svars nevar pārsniegt 52.2 kilogramus. ‘’Flyweight’’ ir svara kategorija no 52.3 līdz 56.7 kilogramiem, ‘’bantamweight’’ ir no 56.8 līdz 61.2 kilogramiem, ‘’featherweight’’ ir no 61.3 līdz 65.8 kilogramiem, ‘’lightweight’’ ir no 65.9 līdz 70.3 kilogramiem, ‘’welterweight’’ ir no 70.4 līdz 77.6 kilogramiem, ‘’middleweight’’ ir no 77.7 līdz 83.9 kilogramiem, ‘’light heavyweight” ir no 84 līdz 93 kilogramiem, bet ‘’heavyweight’’ ir no 93.1 līdz 120.2 kilogramiem.

UFC popularitātes ziņā ir viens no zināmākajiem sporta šoviem. No sākotnēji divu miljonu liela budžeta organizācija izaugusi līdz pat četriem miljardiem, bet labākie cīkstoņi ir miljonāri. Lielu artavu sporta attīstībā kļuva gan interesantās un efektīvās cīņas, gan sociālo mediju attīstība, gan arī likmju izdarīšanas iespēja totalizatoros. Tikmēr no raidtiesībām vien ASV organizācija no ESPN iekasē vairāk nekā vienu miljardu dolāru, papildinot savu kontu ar nozīmīgām naudas summām arī no citu tirgu TV kanāliem, jo šo cīņas šovu pārraida visā pasaulē.

Israel Adesanya ir esošais jostas īpašnieks vidējā svarā

Nozīmīgākā UFC276 vakara cīņa būs vidējā svarā (no 77.7 līdz 83.9 kilogramiem), kur čempiona jostu aizstāvēs Israel Adesanya. Nigērijā dzimušais, bet Jaunzēlandē dzīvojošais Adesanya karjeras laikā apliecinājis sevi gan boksā, gan kikboksā, bet pēdējā laikā to dara jauktās cīņas mākslā jeb MMA, no 23 aizvadītajām cīņām uzvarot 22. Pie tam, no 22 uzvarām 15 svinētas ar nokautu, bet septiņas izcīnītas pateicoties tiesnešu labvēlīgam lēmumam.

Adesanya 2020. gada septembrī aizstāvēja vidējās kategorijas jostu pret Paulo Costa, nākamo cīņu aizvadot kategoriju augstāk: light heavyweight (no 84 līdz 93 kilogramiem). Šajā divīzijā cīkstonim bija tikai viena cīņa, jo tajā viņš piedzīvoja savu pagaidām vienīgo zaudējumu MMA ietvaros. Pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma Adesanya piekāpās Jan Blachowicz.

Tas lika viņam atgriezties vidējā svara kategorijā, kur viņš jau divas reizes pēc kārtas pratis nosargāt čempiona jostu. 2021. gada 12. jūnijā Adesanya pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma pārspēja Marvin Vettori, bet 2022. gada 12. februārī arī pēc tiesnešu vienbalsīga lēmuma Robert Whittaker.

Nākamajā cīkstoņa vidējā svara čempiona jostas aizstāvēšanas cīņā viņam pretī stāsies 38 gadus vecais amerikāņu cīkstonis Jared Cannonier. Līdz šim Cannonier UFC ringos aizvadījis 20 cīņas, no kurām uzvarējis 15. Desmit no tām cīkstonis pabeidzis ar nokautu, divās no tām viņa pretinieks pārtraucis cīņu, bet trijās uzvaru sportistam piešķīruši tiesneši. Piecās reizēs Cannonier piedzīvojis zaudējumus, no kuriem trīs bijuši ar nokautu, bet divi pēc tiesnešu lēmuma.

Pēdējās divās cīņās Cannonier uzvarējis. 2021. gada 21. augustā sportists pēc tiesnešu vienbalsīga lēmuma pārspēja Kelvin Gastelumu, bet 2022. gada 12. februārī ar nokautu Derek Brunson. Pēdējo zaudējumu cīkstonis piedzīvojis 2020. gada 24. oktobrī, kad pēc tiesnešu vienbalsīga lēmuma viņš piekāpās Robert Whittaker.

Pirms cīņas par pārliecinošu favorītu uzskata esošo jostas īpašnieku Israel Adesanya, kura koeficients uz uzvaru tiek lēsts 1.22 vērtībā. Jared Cannonier karjeras lielāko uzvaru vērtē ar koeficientu 4.05. Tiek gan paredzēts, ka sportisti varētu aizvadīt vairāk nekā četrus raundus, uz šo prognozi esot koeficientam 1.72, kamēr cīņas pabeigšana ātrāk par četriem raundiem novērtēta ar koeficientu 2.05. Adesanya jau ilgāku laiku ir vidējā svara kategorijas karalis, kurš vairākas reizes aizstāvējis jostu, līdz ar to pamatoti viņu saukt par cīņas favorītu.

Derības uz boksa cīņām

Veikt derības uz MMA un UFC cīņām iespējams arī LV BET. Tāda opcija pastāv arī uz Israel Adesanya vs Jared Cannonier cīņu. Pie tam, ir dažādas likmju variācijas, ne tikai derēt uz iemīļotāko opciju – cīņas uzvarētāju. Tāpat iespējams derēt, cik raundus cīkstoņi cīnīsies, un kā noslēgsies cīņa (neizšķirts, kāds no cīkstoņiem uzvarēs pēc tiesnešu vērtējuma, kāds uzvarēs ar nokautu).

Pirms likmju izdarīšanas gan iesakām apmeklēt LV BET Sporta blogu, kurā sagatavota arī papildus informācija par MMA un UFC. Sporta blogā iespējams iepazīties ar jaunāko informāciju un analīzi par šo sporta veidu, kas var kļūt noderīgi lēmumā pirms likmes izdarīšanas.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *