MXGP Pauls Jonass cīnīsies par augstāku vietu kopvērtējumā

MXGP Pauls Jonass cīnīsies par augstāku vietu kopvērtējumā

MXGP 2022. gada sezona ir sasniegusi tās viduspunktu. Jūnijā ar trim posmiem Francijā, Vācijā un Indonēzijā motosportisti turpinās FIM pasaules čempionātu motokrosā, kuras sezona noslēgsies 25. septembrī ar posmu ASV. Starp spēcīgākajiem MXGP braucējiem ir arī latvietis Pauls Jonass, kurš nākamajos posmos centīsies uzlabot vietu kopvērtējumā. Vai vēlies uzzināt vairāk par motosportu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

  • MXGP ir vadošais motokrosa čempionāts. Kopumā motokrosa čempionātā ir divas klases: MXGP un MX2, labākajiem no otrās vēlāk pārceļoties uz pirmo. Katrā posmā sportistiem jāveic divi braucieni, kuru ilgums ir 30 minūtes. Labākie desmit katrā braucieni nopelna punktus kopvērtējumā, bet posmā uzvar tas, kurš abu braucienu laikā sakrājis visvairāk punktus.
  • Pauls Jonass ir vienīgais latvietis MXGP. 25 gadus vecais sportists kļuva par pirmo latvieti, kurš izcīnīja MX2 titulu, to paveicot 2017. gadā. Kopš 2019. gada Jonass sevi apliecina MXGP konkurencē, līdz šim labāko vietu kopvērtējumā ieņemot 2019. gadā, kad bija sestais.
  • Liec likmes uz motosportu. Lai arī MXGP nav starp tiem sporta veidiem, uz kuriem iespējams derēt, tas neliedz izdarīt likmes uz citiem ar motosportu saistītiem notikumiem. Dodies uz LV BET un meklē tādus nozīmīgus notikumus kā F1, Moto GP un ralliju.

MXGP ir vadošais motokrosa čempionāts

FIM pasaules čempionāts motokrosā tiek rīkots kopš 1957. gada, kad tika ieviesta 500. cc dzinēju klase. 1962. gadā parādījās 250. klase, bet 13 gadus vēlāk ar 125. klase. 2004. gadā motokrosa čempionātā notika pārmaiņas, kas bija saistītas ar vēlmi tuvoties dabai draudzīgāku dzinēju izmantošanai. Līdz ar to vadošā klase ieguva MX1 nosaukumu, bet nākamās divas MX2 un MX3. Sākot ar 2014. gadu, čempionāts sadalīts divās MXGP klasēs: MXGP, kurā savā starpā cīnās visi labākie motokrosisti un MX2, kurā pārsvarā sevi apliecina jauni un talantīgi censoņi. Kopš 2005. gada atsevišķa klase ir arī sievietēm.

Kopumā MXGP piedalās rūpnīcas komandas kā Honda, Husqvarna, Yamaha, KTM, Kawasaki, kā arī mazākas komandas kā Gas Gas, Fantic un Beta. Sportisti piedalās 20 posmos visā pasaulē, bet katrā posmā vispirms notiek kvalifikācija, lai noteiktu starta vietas dienu vēlāk gaidāmajās sacensībās, bet pašā sacīkstē ir divi braucieni, katram esot 30 minūšu garam. Katrā braucienā sportisti cīnās par pirmajām vietām un punktiem gan posma ieskaitē, gan kopvērtējumā. Posmā uzvar tas sportists, kurš divu braucienu summā ieguvis visvairāk punktus, kurus tālāk pieskaita kopvērtējumam. Par MXGP čempionu kļūst visvairāk punktus ieguvušais visu 20 posmu laikā.

Kopš 2014. gada, kad notiek MXGP, tajā visvairāk reižu uzvarējis slovēnis Tims Gajseris (trīs reizes). Divas reizes par čempionu kļuvis itālis Toni Kairoli un nīderlandietis Džefrijss Hērlingss, bet reizi čempiona titulu ieguvis francūzis Romēns Febvrs. No šīs četrotnes vienīgi Gajsers piedalās arī šīs sezonas MXGP, pagaidām esot kopvērtējuma neapšaubāms līderis. Kairoli ir noslēdzis karjeru, kamēr Febvrs un Hērlingss šajā sezonā nepiedalās, jo ārstējas no gūtajiem savainojumiem.

Pauls Jonass ir vienīgais latvietis MXGP

25 gadus vecais Pauls Jonass kopš 2019. gada sezonas ir vienīgais latvietis, kurš piedalās prestižajās motokrosa sacensībās. No četrām sezonām trīs (ieskaitot šo sezonu) Jonass pavadījis ‘’Husqvarna’’ rūpnīcas komandā, bet 2021. gadā sportists bija ‘’Gas Gas’’ sastāvā.

Karjeras laikā Jonass kļuvis par vienīgo latvieti, kurš kļuvis par MX2 kopvērtējuma uzvarētāju. Par čempionu šajā klasē Jonass kļuva 2017. gadā, bet vēl divas reizes motokrosists MX2 kopvērtējumā pratis iekļūt labāko trijniekā – gan 2015., gan 2017. gadā Jonass bija otrais. 2015. gadā viņš cīņā par titulu zaudēja Timam Gajseram, bet divus gadus vēlāk Horhem Prado.

Līdz šim MXGP klasē Jonasam nav izdevies atkārtot klasi zemāk izcīnītos panākumus. Trijās sezonās viņa labākā vieta kopvērtējumā bija pirmajā, kad viņš ieņēma sesto vietu. Savukārt pirms gada, esot vienīgo sezonu Gas Gas sastāvā, Jonass bija septītais. Traumas dēļ neveiksmīga izrādījās 2020. gada sezona – kādā no treniņiem latvietis lauza vairākas ribas, un vēl lūzumi tika konstatēti mugurkaula smailajos izaugumos. Tas lika izlaist daļu sezonas un beigās kopvērtējumā ieņemt 31. vietu.

Ar veselības likstām latvietim nākas sadzīvot arī 2022. gada sezonā. Pirms tās Jonass iedzīvojās rokas savainojumā, īsi pirms sezonas tai veicot operāciju. No līdzšinējiem posmiem labākais sportistam padevās mājas trasē Ķegumā, kad kopvērtējumā tika ieņemta otrā vieta, bet pēdējos posmos nav izdevies iespraukties labāko sešiniekā. Sagaidot jūnijā gaidāmās sacensības, kopvērtējumā Jonass ir astotais, taču, lai paceltos augstāk, būs nepieciešams uzlabot rezultātus.

Liec likmes uz motosportu

Motosports ir aizraujošs sporta veids, kurā tās līdzjutējiem iespējams sekot dažāda veida sacensībām; no F1 līdz MXGP vai pat spīdvejam. Lai arī MXGP nav starp sporta notikumiem, uz kuriem LV BET piedāvā likt derības, tomēr šajā totalizatorā var atrast citus motosporta pasākumus, kuri ir tā vērti, lai uz tiem riskētu un mēģinātu noteikt uzvarētāju vai citus ar sacensībām saistītus faktorus.

Dodies uz LV BET, atrodi ‘’Sports’’ sadaļu un kreisajā izvēlnē meklē visus iespējamos motosporta sacensību piedāvājumus. Spīdvejs, F1, Moto GP, rallija čempionāts un daudz kas cits: tieši to var atrast LV BET. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par motosportu un tajā notiekošajām sacensībām.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *