16. FINA pasaules čempionāts peldēšanā (25 m) 2022. gadā

16. FINA pasaules čempionāts peldēšanā (25 m) 2022. gadā

No 13. līdz 18. decembrim Austrālijas pilsētā Melburnā gaidāms nākamais nozīmīgais notikums peldēšanā – pasaules čempionāts īsajā 25 metru baseinā. Kopumā sacensību laikā tiks sadalīti 48 medaļu komplekti. Vai vēlies vairāk uzzināt par peldēšanu? Ienāc LV BET Sporta blogā, uzzini vairāk par šo sporta veidu un vēlāk dodies veikt derības!

Svarīgākā informācija par FINA pasaules čempionātu 25 metru baseinā

Pasaules čempionāts 25 metru baseinā tiek organizēts kopš 1993. gada. Pārsvarā to rīko reizi divos gados, taču bijušas reizes, kad nozīmīgākās sacensības peldētājiem norit biežāk. Divus gadus pēc kārtas pasaules čempionāts tika organizēts 1999. un 2000. gadā, kā arī 2021. un šogad, 2022. gadā. Šoreiz gan pasaules čempionāta notikšana divas reizes pēc kārtas saistāma ar Covid-19 pandēmiju, kas lika 2020. gada čempionātu pārcelt par gadu. Nākamais notiks kā ierasti – pēc diviem gadiem – Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā.

FINA ir Starptautiskā peldēšanas federācija. Tā rīko visas nozīmīgākās šī sporta veida sacensības, tāpat peldēšana ir iekļauta olimpisko spēļu programmā, esot viens no populārākajiem sportiem vasaras spēļu programmā.

Pasaules čempionātā 25 metru baseinā līdz šim visvairāk medaļu izcīnījuši ASV peldētāji – 336 (128 zelta, 111 sudraba un 97 bronzas). Nākamā medaļām bagātākā valsts ir Austrālija – 79 zelta, 89 sudraba un 74 bronzas godalgas. Trešā labākā peldēšanas nācija līdz šim bijusi Ķīna – 46 zelta, 42 sudraba un 40 bronzas medaļas. No Baltijas valstīm vislabāk veicies Lietuvai, kura spējusi iegūt piecas zelta, piecas sudraba un divas bronzas medaļas.

16. FINA Pasaules čempionāts peldēšanā (25 m) – vietas maiņa

Sākotnēji 16. FINA pasaules čempionāts peldēšanā (25 m baseinā) tika plānots Krievijas pilsētā Kazaņā. Situācija mainījās šī gada februārī, kad Krievija sāka militāru iebrukumu Ukrainā. Uz to atbildēja arī sporta pasaule, diskvalificējot šīs valsts sportistus no dalības dažādās sacensībās, kā arī tās neaizvadot šajā valstī. Izņēmums nebija peldēšanas federācija, kas lēma pārcelt notiekošās sacensības uz Austrāliju. Tāpat tajās liegts piedalīties Krievijas, kā arī Baltkrievijas peldētājiem. Līdz ar vietas maiņu tika laboti norises datumi: sākotnēji bija plānots čempionātu aizvadīt no 17. līdz 22. decembrim, bet Melburnā tas noritēs piecas dienas agrāk – no 13. līdz 18. decembrim.

Distances pasaules čempionātā peldēšanā

Kopumā tiks sadalīti veseli 48 medaļu komplekti. Sievietes un vīrieši individuāli startēs tādās disciplīnās kā brīvajā stilā (50, 100, 200, 400, 800 un 1500 metros), peldējumā uz muguras (50, 100 un 200 metros), brasā (50, 100 un 200 metros), tauriņstilā (50, 100 un 200 metros), kā arī individuālajās kombināciju distancēs 100, 200 un 400 metros. Tāpat gan kungiem, gan dāmām paredzētas komandu stafetes. Brīvajā stilā tās notiks 50, 100 un 200 metros, bet kombinācijā 50 un 100 metros. Tāpat paredzētas jauktās stafetes 4×50 metru brīvajā stilā un 4×50 jauktajā stilā.

Lai startētu pasaules čempionātā, tam ir jākvalificējas. Katrai distancei tika noteikti kvalifikācijas laiki, kuri jāsasniedz sacensībās laika posmā no 2021. gada 24. jūlija līdz 2022. gada 13. novembrim. Pagaidām nav zināms, vai čempionātā piedalīsies kāds peldētājs no Latvijas izlases. Latvijas peldēšanas federācija nav publicējusi informāciju, taču sportistiem ir laiks līdz 2022. gada 13. novembrim nokārtot normatīvus. Par spēcīgākajiem Latvijas peldētājiem var uzskatīt Ievu Maļuku un Daniilu Bobrovu.

Favorīti: kuram ir lielākās izredzes uzvarēt čempionātā?

Kopumā galvenie favorīti jāmeklē starp ASV un Austrālijas peldētājiem. Tieši šīs divas nācijas ir spēcīgākās šajā sporta veidā un dominējušas gadiem. Tāpat tās savstarpēji konkurē un cenšas viena otru pārspēt. Amerikāņiem viena no zvaigznēm ir Keitija Ledeki, kura ir viena no titulētākajām peldētājām. Tikpat titulēts ir Keilebs Dresels, kurš vēlēsies bagātināt savu tā jau bagāto medaļu ražu svarīgākajās peldēšanas sacensībās. Austrālijai pazīstami ir tādi peldētāji kā Kails Čalmerss, Zaks Stubetijs-Kuks, Emma Makeona un Ariane Titmusa. Visi šie sportisti noteikti uzskatāmi par vieniem no pasaules čempionāta favorītiem uz medaļām un rekordu pārspēšanām.

Likmes uz FINA Pasaules čempionātu peldēšanā LV BET

Ja vēlies izdarīt likmi uz FINA pasaules čempionātu peldēšanā, tad apmeklē LV BET mājaslapu, kreisajā augšējā stūrī meklē ”Sports” un kreisajā izvēlnē skaties ”peldēšana”. Spiežot uz tā, vari atrast piedāvājumā esošās likmju iespējas uz pasaules kausa notikumiem.

Likt likmes uz peldēšanas notikumiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo posmu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par visiem ar sportu saistītajiem notikumiem.

Sporta derības par peldēšanu un FINA Pasaules čempionātu LV BET

Ja vēlies izdarīt likmes uz peldēšanu, tad pastāv atsevišķas likmju iespējas. Katrā no distancēm vari paredzēt, kuri no sportistiem iekļūs labāko trijniekā. Ņemot vērā, ka peldēšanā bieži vien tiek laboti pasaules rekordi, iespējamību, vai sacensību uzvarētājs kļūs ne tikai par čempionu, bet arī labos pasaules rekordu, arī vari paredzēt. Tāpat piedāvājumā iespējama handikapa likme jeb paredzēt, ar kādu laika starpību uzvarēs čempione. Īsākās distancēs laika starpība var būt pat tūkstošdaļās, kamēr garākās distancēs uzvarētājs vai uzvarētāja var zelta godalgu izcīnīt krietni pārliecinošāk.

Ar visām iespējamajām likmju izvēlēm uz peldēšanu iepazīsties LV BET totalizatora piedāvājumā. Izvēlies pašu labāko, bet, ja totalizatori piedāvā outright iespēju, nosakot favorītus, tad izpēti arī šo opciju.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *