Gada notikums ūdens sportā – peldēšanas čempionāts!

Gada notikums ūdens sportā – peldēšanas čempionāts!

Ungārijā no 18. jūnija līdz 3. jūlijam notiks ūdens sportu nozīmīgākās sacensības – peldēšanas čempionāts. Lai arī pārsvarā to organizē reizi divos gados, Covid-19 pandēmija ieviesa korekcijas čempionātu rīkošanas biežumā. Vai vēlies uzzināt vairāk par peldēšanu? Iepazīsties ar iespējamajām likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Cik bieži notiek sacensības peldēšanā? Tik nozīmīgas sacensības kā pasaules čempionāts tiek organizēts reizi divos gados, taču Covid-19 pandēmija ieviesa korekcijas, tāpēc pirmo reizi šo sacensību vēsturē tās notiks četrus gadus pēc kārtas no 2022. līdz 2025. gadam. Pasaules čempionātā sportisti par medaļām cīnās peldēšanā, mākslas peldēšanā, ūdenspolo, lēkšanā no tramplīna un daiļlēkšanā.
  • Peldēšanas čempionātu vēsture un šī gada favorīti. Pasaules čempionāts peldēšanā tiek organizēts kopš 1973. gada, kad pirmo reizi to rīkoja Serbijas galvaspilsētā Belgradā. Par medaļām cīnīsies tādas peldēšanas zvaigznes kā Keilebs Dresels, Adams Pītijs, Raiens Mērfijs, Keitija Ledeki, Keilija Makovna, Emma Makeona un citi.
  • Liec likmes uz peldēšanu LV BET. Iespējams likt likmes arī uz peldēšanas notikumiem, kā, piemēram, ūdenspolo. Šajā spēlē vari ne tikai paredzēt spēlētāju iecienītāko likmi – mača uzvarētāju, bet arī citus ar spēli saistītus aspektus. Ja vēlies uzzināt vairāk, apmeklē LV BET Sporta blogu.

Cik bieži notiek sacensības peldēšanā?

FINA rīkotās peldēšanas sacensības šobrīd notiek reizi divos gados, taču sākotnēji tās organizēja reizi četros gados. Sākot ar 2001. gadu, organizācija lēma pasaules čempionātu rīkot reizi divos gados, taču 2020. gadā korekcijas ieviesa Covid-19 pandēmija. Rezultātā pirmo reizi vēsturē peldēšanas čempionāts notiks četrus gadus pēc kārtas – šogad Ungārijā, 2023. gadā Japānā (sākotnēji bija plānots 2021. gadā), 2024. gadā Katarā, bet 2025. gadā tas vēl pagaidām plānots Krievijā. Ņemot vērā valsts iebrukumu Ukrainā, šobrīd nav zināms, vai Krievijā notiks starptautiskas sacensības, jo praktiski visas sporta organizācijas ir pārtraukušas sadarbību ar Krievijas pusi.

Lielākās sacenības peldēšanā notiek dažādos sporta veidos – peldēšanā, mākslas vingrošanā, daiļlēkšanā, lēkšanā no tramplīna un ūdenspolo. Pie tam, ja sezonas laikā sacensībās peldētāji lielākoties sacenšas 25 metru baseinā, tad pašās nozīmīgākājās jāpeld 50 metru baseinos.

Arī disciplīnu skaita ziņā peldēšana ir tālu priekšā pārējiem – viens sportists var izcīnīt lērumu medaļu, jo peldētāji sacenšas tādās disciplīnās kā brīvajā stilā, peldējumā uz muguras, brasā, tauriņstilā, kompleksajā peldējumā un stafetēs. Brīvajā stilā ir distances 50, 100, 200, 400, 800 un 1500 metros, uz muguras, brasā un tauriņstilā 50, 100 un 200 metros, kompleksajā peldējumā 200 un 400 metros, bet stafetes norit 4×100 metru brīvajā stilā, 4×200 metru brīvajā stilā un 4×100 metru kombinētajā stafetē.

Peldēšanas čempionātu vēsture un šī gada favorīti

Pirmais peldēšanas čempionāts tika organizēts 1973. gada Serbijas galvaspilsētā Belgradā. 2019. gadā čempionātā piedalījās rekordliels valstu valstu (192) un lielākais sportistu skaits sacensību vēsturē (2623). Visvairāk medaļu čempionāta vēsturē izcīnījusi peldēšanas lielvalsts ASV – 622, no kurām 268 ir zelta. Otra medaļām bagātākā valsts ir Ķīna ar 326 godalgām, bet trešā Krievija ar 240. No Baltijas valstīm medaļas pratusi izcīnīt tikai Lietuva – vienu zelta, divas sudraba un tikpat bronzas.

Medaļām bagātākais sportists pasaules čempionātos peldēšanā ir amerikānis Maikls Felpss, kurš no 2001. līdz 2011. gadam sakrājis 33 medaļas, no kurām 26 ir zelta. Raiens Lohte karjeras laikā prata izcīnīt 27 medaļas, bet Svetlana Romašina un Natālija Iščenko 21.

Viens no čempionāta favorītiem starp kungiem būs Keilebs Dresels, kurš ir pašreizējais pasaules rekordists 100 metru tauriņstila distancē. Karjeras laikā Dresels ir izcīnījis septiņus olimpiskos zeltus, bet pēdējā pasaules čempionātā 2019. gadā peldētājs ieguva astoņas medaļas, no kurām sešas zelta. Tieši šajās sacensībās Dresels uzrādīja pasaules rekordu 100 metros tauriņstilā, distanci veicot 49.50 sekundēs.

Pēc medaļām dosies arī Alans Pītijs un Raiens Mērfijs. Pītijs ir divkārtējs olimpiskais čempions 100 metros brasā, kā arī karjeras laikā brits astoņas reizes uzvarējis kādā no pasaules čempionāta disciplīnām. Pītijs kļuva par pirmo britu, kam izdevās izcīnīt olimpisko zeltu peldēšanā divās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. Savukārt Raiens Mērfijs ir brasa pasaules rekorda turētājs 100 metros. Sportists četras reizes kļuvis par olimpisko čempionu.

Dāmu konkurencē favorītes statusā uz Ungāriju dosies 25 gadus vecā Keitija Ledeki, kurai pieder pasaules rekordi 400, 800 un 1500 metru brīvā stila distancēs. Ledeki karjeras laikā izcīnījusi septiņus olimpiskos zeltus un 15 pasaules čempionāta zeltas, tādējādi kļūstot par zelta medaļām bagātāko peldētāju vēsturē. Austrāliete Makovna ir pasaules rekordiste 100 metros peldējumā uz muguras, un sportiste ir pašreizējā olimpiskā čempione 100 un 200 metros peldējumā uz muguras.

Liec likmes uz peldēšanas čempionātu LV BET

LV BET piedāvā likt likmes arī uz notikumiem peldēšanā, kā, piemēram ūdenspolo spēlēm. Šajā interesantajā sporta veidā, kurā divas komandas uz ūdens cenšas gūt visvairāk vārtus, iespējamas dažāda veida likmes ne tikai spēlētāju iecienītākā – paredzēt spēles uzvarētāju.

Iespējams arī paredzēt, cik kopā vārtus abas komandas būs un kāds būs vārtu handikaps. Tāpat iespējams likt likmes uz to, cik vārtus gūs katra no komandām, ar kādu rezultātu noslēgsies pirmā ceturtdaļa, bet ar kādu pirmais puslaiks. Gan ceturtdaļā, gan puslaikā iespējams derēt uz gūtajiem vārtiem un handikapu.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par sacensībām peldēšanā un tajā notiekošajiem turnīriem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *