Beach Pro Elite 16: Jūrmala uzņem nozīmīgu pludmales volejbola turnīru

Beach Pro Elite 16: Jūrmala uzņem nozīmīgu pludmales volejbola turnīru

No 1. līdz 5. jūnijam Majoru pludmalē Jūrmalā noris nozīmīgākais pludmales volejbola turnīrs Latvijā, kāds līdz šim organizēts – Beach Pro Elite 16. Tajā piedalās pasaules spēcīgākie pludmales volejbolisti gan dāmu, gan kungu konkurencē. Latviju pārstāvēs trīs dueti – divi sievietēm, bet viens vīriešiem. Vai vēlies uzzināt vairāk par pludmales volejbolu? Iepazīsties ar iespējamajām likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi. 

  • Šis ir viens no pasaules tūres nozīmīgākajiem pludmales volejbola turnīriem. Pirms 2022. gada sezonas tika mainīta turnīru norises kārtība, Elite 16 turnīriem kļūstot par otriem prestīžākajiem aiz ‘’Beach Pro Tour Finals’’, kurā sezonas beigās piedalīsies desmit labākie pāri dāmu un kungu konkurencē. Elite16 piedalās 16 pāri vīriešiem un sievietēm un viens no posmiem šobrīd noris Jūrmalā.
  • Turnīrs Jūrmalā notiek pirmo reizi. Tik vērienīgs pludmales volejbola turnīrs, kas iekļauts pasaules tūres kalendārā, Jūrmalā notiek pirmo reizi. Iepriekš tikuši rīkota zemākas raudzes turnīri un Eiropas čempionāts, taču tie nepulcēja pasaulē spēcīgākos pludmales volejbolistus, kā tas ir šobrīd.
  • Liec likmes uz pludmales volejbolu LV BET. Uz katru no Jūrmalā notiekošajām spēlēm vari izdarīt likmes arī LV BET, derot uz iecienītāko spēlētāju izvēli – pludmales volejbola mača uzvarētāju.

Šis ir viens no pasaules tūres nozīmīgākajiem pludmales volejbola turnīriem

Pirms 2022. gada sezonas pludmales volejbolā mainījās turnīru rīkošanas formāts – ja līdz tam bija daudz dažādu turnīru, kuru prestižu varēja saprast pēc zvaigznēm (*, **, ***, **** un *****), tad, sākot ar šo sezonu, turnīra rīkotāji tos sadalījuši trijās kategorijās: Elite16, Challenge and Futures turnīri. Gada izskaņā plānots ‘’Beach Pro Tours Finals’’, kurā spēlēs pasaulē labākie desmit dāmu un kungu pāri.

Beach Pro Elite16 nozīmē to, ka šajā pludmales volejbola turnīrā piedalās paši spēcīgākie pasaules pāri kungu un dāmu konkurencē. 11 labākie automātiski jau ieguvuši tajā vietu, kamēr vienu brīvbiļeti saņem kāds mājinieku pludmales volejbolistu pāris. Pārējās četras vietas turnīrā tiek noskaidrotas speciāli rīkotā kvalifikācijā, kura norit turnīra pirmajā dienā.

Jūrmalā notikuši vairāki pludmales volejbola turnīri, taču šis kļūs par prestižāko no visiem. Līdz 5. jūnijam 150 tūkstošu dolāru lielu naudas balvu sadalīs 16 labākie pāri vīriešiem un sievietēm. Šis kļūs par trešo Elite16 pludmales volejbola turnīru šajā sezonā – Meksikā vīriešiem uzvarēja Kataras duets, bet sievietēm Nīderlandes, kamēr Čehijā vīriešiem triumfēja spēcīgais Norvēģijas duets, bet sievietēm Vācijas pludmales volejbolistes.

Jūrmalā piedalīsies arī trīs Latvijas pludmales volejbolistu pāri. Kungiem sevi pierādīt vēlēsies Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri šajā sezonā Meksikas ‘’Challenge’’ turnīrā ieņēma trešo vietu. Pieredzējušie pludmales volejbolisti ielozēti D grupā kopā ar diviem dueti no Itālijas un vienu no Nīderlandes.

Tikmēr dāmām Latviju pārstāvēs divi dueti: vadošās pludmales volejbolistes Anastasija Kravčenoka kopā ar Tīnu Graudiņu, kā arī jaunās Marta Ozoliņa un Luīze Anna Skrastiņa. Eiropas čempiones un Tokijas olimpisko spēļu ceturtās vietas ieguvējas Kravčenoka/Graudiņa noslēdzošajā Elite16 posmā Čehijā palika nedaudz aiz labāko trijnieka – piektajā vietā. Turnīrā abas ielozētas A grupā kopā ar trim duetiem no Brazīlijas. Savukārt Ozoliņai/Skrastiņai šis kļūs par labu turnīru pieredzei: jaunās pludmales volejbolistes spēlēs D apakšgrupā pret ASV un Brazīlijas spēlētājām.

Turnīrs Jūrmalā notiek pirmo reizi

Majoru pludmalē pēdējos gados notikuši dažādi pludmales volejbola turnīri: Eiropas čempionāts un trīs zvaigžņu turnīrs, kurš gan uz Latviju neatveda visus spēcīgākos pludmales volejbolistus. Šo var saukt par prestižāko turnīru, kāds līdz šim Latvijā un Jūrmalā noticis. Tieši Jūrmala un Majoru pludmale kļuvusi par centrālo vietu, kurā tiek organizēti visi nozīmīgākie starptautiskie turnīri Latvijā.

Arī interese no vietējās publikas par turnīriem Jūrmalā ir ievērojama, īpaši uz izšķirošajām spēlēm pulcējot pilnas tribīnes. Lēsts, ka šajā reizē centrālo laukumu varēs apmeklēt līdz pat trim tūkstošiem līdzjutēju, kas pilnu tribīņu gadījumā dos nepieciešamo atmosfēru tik pievilcīgajam sporta veidam, kāds ir pludmales volejbols.

No katras apakšgrupas ceturtdaļfinālā iekļūst divas labākās komandas, bet vēlāk spēles norit pēc izslēgšanas cīņu principa – kas uzvar, tiek tālāk. Finālspēles Jūrmalā paredzētas svētdien 5. jūnijā, taču arī pārējās dienās līdzjutēji varēs doties baudīt pasaulē labāko duetu spēli.

Sieviešu konkurencē veseli septiņi pāri ir no Brazīlijas, četri dueti ir no ASV, divi no Latvijas, bet pa vienam duetam ir no Kanādas, Šveices un Nīderlandes. Ierindā ir pirmā Elite16 uzvarētājas no Nīderlandes, bet par vienām no favorītēm jāuzskata arī latvietes Kravčenoka/Graudiņa, kurām gan ielozēta apakšgrupa ar trim Brazīlijas duetiem. Vīriešiem ģeogrāfija ir plašāka – trīs dueti ir no Brazīlijas, divi no Norvēģijas, Nīderlandes, Itālijas un pa vienam no Latvijas, Kataras, Austrijas, Vācijas, Igaunijas, ASV un Austrālijas. Ierindā ir abi pirmo Elite16 turnīru uzvarētāji no Kataras un Norvēģijas un kopumā par uzvaru turnīrā solās sīvas cīņas.

Liec likmes uz pludmales volejbolu LV BET

Pludmales volejbols ir vasaras karstākais sporta veids: jūra, saule, pludmale un azartiska sporta spēle, kas var aizraut jebkuru līdzjutēju pasaulē. Arī uz šī sporta veida turnīriem iespējams likt derības, tostarp to piedāvā arī LV BET. Uz visām Jūrmalas turnīrā notiekošajām spēlēm iespējams likt likmes uz to, kurš no duetiem uzvarēs.

Uz atsevišķām pludmales volejbola spēlēm vari paredzēt arī tādus notikumus, kā kurš no pāriem uzvarēs pirmajā setā, kāds būs visas spēles punktu handikaps, cik komandas gūs kopējos punktus un kāds kopējo punktu skaits būs pirmajā setā.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par pludmales volejbolu un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp ‘’Beach Pro Elite 16’’.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *