79. reizi notiks Tour de Pologne

79. reizi notiks Tour de Pologne

No 30. jūlija līdz 5. augustam jau 79. reizi notiks daudzdienu šosejas riteņbraukšanas sacensības Tour de Pologne. 2021. gadā par čempionu kļuva portugālis Žuao Almeida, bet tūres vēsturē dominējuši vietējie poļu riteņbraucēji. Vēlies uzzināt vairāk par riteņbraukšanu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Velosacensības Polijā notiek kopš 1928. gada. Tūri iedvesmoja rīkot veiksmīgais ‘’Tour de France’’. Varšavas riteņbraukšanas komūna kopā ar sporta laikrakstu ‘’Przeglad Sportowy’’ uzskatāmi par Tour de Pologne izveidotājiem. Pateicoties viņiem, 1928. gadā tika organizētas pirmās sacensības, kurās piedalījās 71 riteņbraucējs. 
  • Polijas sacensības iekļautas UCI pasaules tūres kalendārā. Kopš 1990. gadu beigām Tour de Pologne atrodas UCI tūres plānos. Kopš 2009. gada šīs sacensības ieplānotas arī tās ranga sacensībās, kas nozīmē to, ka riteņbraucēji par labiem rezultātiem var iegūt vērtīgus ranga punktus. 
  • Liec likmes uz riteņbraukšanas sacensībām. Derības uz riteņbraukšanu nav pieejamas ļoti ilgi. Pastāv daži no bukmeikeru veidiem velosacensībām, kā, piemēram, noteikti individuālo sacensību uzvarētāju, katra posma labāko trijnieku, kopvērtējuma trijnieku, labāko kalnu riteņbraucēju un labāko sprinta.

Velosacensības Polijā notiek kopš 1928. gada

Tour de Pologne ir sena vēsture. Iedvesmojoties no slavenā ‘’Tour de France’’ veiksmēm, arī Polijā vietējie sporta dzīvē strādājošie vēlējās īstenot ko līdzīgu. Ar iniciatīvu nāca Varšavas riteņbraukšanas komūna un Krakovas sporta laikraksts ‘’Przeglad Sportowy’’. Pateicoties viņu iniciatīvai, 1928. gada septembrī (no 7. līdz 11. septembrim) notika pirmās sacensības, kuras toreiz sauca par ‘’A Wyscig Dookola Polski’’ (Sacensības apkārt Polijai). Par pirmo uzvarētāju kļuva Fēlikss Viečeks, bet kopumā piedalījās 71 riteņbraucējs. 

Līdz pirmā un otrā pasaules kara beigām tūre nenotika bieži. Sākot ar 1947. gadu, notika centieni velosacensības atjaunot. Izdevēji ‘’Czytelnik’’un vairāki žurnālisti sadarbībā ar Polijas Riteņbraukšanas asociāciju nolēma atjaunot sacensības, kuru laikā notika tikai četri posmi ar kopējo garumu 606 kilometri, kas ir mazākā distance sacensību vēsturē. Toreiz par čempionu kronēja Stanislavu Grželaku. 

Pozitīvas pārmaiņas tūres vēsturē sākās 1993. gadā, par tās direktoru kļuva Česlavs Langs. Tieši ar viņa palīdzību un pūlēm to iekļāva UCI Pasaules tūres kalendārā un šobrīd, riteņbraucējiem piedaloties velosacensībās, iespējams tikt pie reitinga punktiem. Tas arī nozīmē to, ka vairs sacensībās nedominē poļu riteņbraucēji kā tas bija līdz 1993. gadam. Polijas senākā sporta laikraksta ‘’Przeglad Sportowy’’ vērtējumā Tour de Pologne četras reizes (1995., 1996., 2004. un 2008. gadā) atzīts par gada sporta notikumu valstī. 

Ja līdz 1993. gadam tūrē tikai četras reizes neuzvarēja riteņbraucējs no Polijas, tad vēlāk situācija mainījās. Par pēdējo poli, kurš triumfēja savas valsts rīkotajā riteņbraukšanas saietā, kļuva Mihals Kvjatkovskis, kurš uzvarēja 2018. gadā. Gadu vēlāk Tour de Pologne uzvaras laurus plūca krievs Pāvels Sivakovs, 2020. gadā beļģis Remko Evenepols, bet pirms gada portugālis Žuao Almeida. 

Pārsvarā velosacensībās notiek septiņi posmi un tā arī būs 2022. gadā, tiem esot ieplānotiem laika posmā no 30. jūlija līdz 5. augustam. 79. Tour de Pologne UCI World Tour pirmajā posmā riteņbraucēji veiks 218 kilometru garu distanci, otrajā 205 kilometru garu, trešajā gandrīz 238 kilometru garu, ceturtajā gandrīz 180 kilometru garu, piektajā 178 kilometru garu, sestajā 15.4 kilometru garu, bet septītajā 177 kilometru garu. Pēdējā posmā sportisti finišu sasniegs Krakovā. Uzvarēs tas riteņbraucējs, kurš kopvērtējumā būs bijis ātrākais. 

Polijas sacensības iekļautas UCI pasaules tūres kalendārā

Kā jau minēts augstāk, 1990. gadu beigās Tour de Pologne tūre tika iekļauta UCI pasaules tūres kalendārā, bet vēlāk sportisti, piedaloties Polijā notiekošajās sacensībās, varēja iegūt arī papildus reitinga punktus. 
1997. gadā tūre ieguva vērtējumu 2.4 un tika klasificēta kā ‘’Nacionālā tipa sacensības’’. Centrālajā un Austrumeiropā Tour de Pologne kļuva par pirmajām riteņbraukšanas sacensībām, kas ieguva šādu atzinību. 2005. gadā tūri iekļāva UCI Pro tūres kalendārā un tādējādi sacensības kļuva vēl prestižākas.

Laika gaitā šajā tūrē piedalījušies tādi zināmi riteņbraucēji kā Danilo di Luka, Laurents Brokards, Oskars Frīre, latvietis Romāns Vanšteins (2000. gada pasaules čempions), Vjačeslavs Jekimovs, Džanluka Bortolami, Ēriks Dekers, Stefano Garzeli, Andruss Auga, Beidens Kuks un Daniele Bennati. 

Jāņem vērā, ka, lai arī daudzdienu šosejas riteņbraukšanas sacensības kļuvušas starptautiskas, tajās joprojām piedalās vairums poļu sportistu. Visticamāk, ir jārēķinās, ka ceturto gadu pēc kārtas tūrē uzvarēs kāds no ārzemniekiem. Kopš Dariuša Baranovska trim uzvarām pēc kārtas laika posmā no 1991. līdz 1993. gadam vairs nevienam riteņbraucējam Tour de Pologne nav izdevies atkārtot panākumu. Kopš 1993. gada tūrē uzvarējuši riteņbraucēji no Polijas, Krievijas, Itālijas, Beļģijas, Portugāles, Čehijas, Francijas, Šveices, Luksemburgas, Vācijas, Īrijas, Slovākijas, Nīderlandes un Spānijas.

Ja vēlies likt likmes uz šo riteņbraukšanas tūri, tad vispirms iepazīsties ar tiem sportistiem, kuri lēmuši kāpt uz starta. Ņem vērā, ka tikko būs noslēdzies daudzdienu velobrauciens Tour de France un ne visi uzreiz vēlēsies doties sevi apliecināt Polijā gaidāmajā tūrē. 

Liec likmes uz riteņbraukšanas sacensībām

Var šķist netradicionāli, taču arī uz riteņbraukšanas sacensībām iespējams likt likmes, tostarp arī LV BET. Uz katru no Tour de Pologne posmiem tiek piedāvāts derēt, kurš no sportistiem uzvarēs posmā. Tāpat vari paredzēt, kuri no sportistiem iesprauksies labāko trijniekā, kā arī derēt uz tik interesantu aspektu kā to, kuri sportisti pārspēs viens otru. No daudzajiem dueļu piedāvājumiem vari izvēlēties saistošāko un derēt, kurš finišēs labāk par otru. 

Likt likmes uz riteņbraukšanu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēles un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par riteņbraukšanu un tajā notiekošajām sacensībām, ieskaitot prestižāko velobraucienu Tour de Pologne.  

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *