Klāt trešais slavenākais daudzdienu velobrauciens: Vuelta a Espana

Klāt trešais slavenākais daudzdienu velobrauciens: Vuelta a Espana

No šī gada 19. augusta līdz 11. septembrim Spānijā notiks trešais nozīmīgākais sezonas daudzdienu velobrauciens – Vuelta a Espana. Pēdējos trīs gados velosacensībās uzvarējis slovēnis Primožs Rogličs, kurš kopumā kļuvis par pirmo slovēņu riteņbraucēju, kam izdevies uzvarēt Spānijā organizētajās sacensībās. Vēlies uzzināt vairāk par riteņbraukšanu? Iepazīsties ar likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Velosacensības tiek organizētas kopš 1935. gada, līdz ar to 2022. gadā Vuelta a Espana notiks jau 76. reizi. Par pirmo uzvarētāju kļuva beļģis Gustafs Delors, bet visvairāk reižu (četras) tūres kopvērtējumā labākais bijis spāņu riteņbraucējs Roberto Herass.
  • Sacensības iekļautas Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības pasaules tūrē. Kā praktiski visas riteņbraukšanas sacensības arī Vuelta a Espana daudzdienu velobrauciens iekļauts UCI (Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības) izstrādātajā ikgadējā sacensību grafikā. 
  • Liec likmes arī uz riteņbraukšanas sacensībām. Derības uz riteņbraukšanu nav pieejamas ļoti ilgi. Pastāv daži no bukmeikeru veidiem velosacensībām, kā, piemēram, noteikti individuālo sacensību uzvarētāju, katra posma labāko trijnieku, kopvērtējuma trijnieku, labāko kalnu riteņbraucēju un labāko sprinta. 

Velosacensības tiek organizēts kopš 1935. gada

Vuelta a Espana velosacensības sāka rīkot, iedvesmojoties no veiksmēm citos šobrīd slavenākajos daudzdienu velobraucienos ‘’Giro d’Italia’’ un ‘’Tour de France’’. Pirmo reizi Spānijā notiekošās sacensības organizēja tālajā 1935. gadā, tajā piedaloties 50 riteņbraucējiem, kuri aizvadīja 14 posmus. To vidējais garums bija 240 kilometri. Sākot ar 1955. gadu, Vuelta a Espana sāka organizēt ikgadēji, bet, lai nekonkurētu ar ‘’Giro d’Italia’’, tika pieņemts lēmums pārcelt tūres laika norisi no maija uz septembri. Mūsdienās Spānijā notiekošās velosacensības  pārsvarā notiek augusta beigās vai septembra sākumā un daudzi velobraucēji to uzskata par labu iespēju gatavoties oktobrī gaidāmajam pasaules čempionātam.

Līdz šim trīs reizes Vuelta a Espana sākusies ar posmiem ārpus Spānijas: 1997. gadā tūres pirmie posmi notika Portugālē, 2009. gadā Nīderlandē, bet 2017. gadā Francijā. 2022. gads kļūs par ceturto reizi, kad velosacensības sāksies aiz Spānijas robežām. Pirmie trīs posmi risināsies Nīderlandē, riteņbraucējiem vēlāk to turpinot Spānijā. Zināms, ka sacensības noslēgsies valsts galvaspilsētā Madridē, bet ceļā uz to sportistiem nāksies mērot vairākus grūtus posmus Pireneju kalnos un citos. Kopumā riteņbraucējiem būs jāpiedalās 21 posmā, starp tiem tiekot paredzētām trim brīvdienām: pēc trešā posma 22. augustā, pēc devītā posma 29. augustā un pēc 15. posma 5. septembrī. Garākais posms paredzēts 1. septembrī, kad sportisti veiks 195.5 kilometru garu distanci. 

Par uzvarētāju tūrē pasludina to riteņbraucēju, kurš bijis ātrākais kopvērtējumā pēc nobraukta 21 posma. Ja ņem atsevišķi uzvaras posmos, tad 16 riteņbraucējiem karjeras laikā izdevies Spānijas tūrē uzvarēt vairāk nekā desmit posmos. Visvairāk – 39 uzvaras – ir spānim Delio Rodrigesam, bet 20 posmu uzvaras ir itālim Alesandro Petaki. Savukārt 18 posmu pirmās vietas ir beļģim Rikam van Lojam. Tikmēr visvairāk panākumi kopvērtējumā bijuši spānim Roberto Herasam, kurš bija labākais no visiem 2000., 2003., 2004. un 2005. gada tūrē. 2022. gadā atkārtot spāņa panākumu var slovēnis Primors Rogličs, kurš bijis kopvērtējuma uzvarētājs pēdējos trīs gados pēc kārtas. 

Sacensības iekļautas Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības pasaules tūrē

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība jeb UCI dibināta tālajā 1900. gadā un tā pārvalda visas ar riteņbraukšanu saistītās sacensības pasaulē. Tās kalendārā nav tikai riteņbraukšana, bet arī kalnu riteņbraukšana, bmx un citas ar šo sporta veidu saistītas aktivitātes. UCI izsniedz riteņbraucējiem licences, kā arī ir atbildīga par katru sacensību nozīmes līmeni un iespējamo reitinga punktu iegūšanu tajās. Tā organizē arī pasaules čempionātu riteņbraukšanā. 

Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības pasaules tūres kalendārā Vuelta a Espana redzama ‘’Grand Tour’’ sacensību plānā, kur bez tās atrodami arī pārējie prestižākie velobraucieni pasaulē: Tour de France un Giro d’Italia. Tas nozīmē tikai to, ka Spānijā notiekošais velobrauciens pieskaitāms pie sezonas nozīmīgākajām tūrēm

Pagaidām ir grūti paredzēt, kurus var uzskatīt par Vuelta a Espana favorītiem, taču skaidrs, ka gadījumā, ja tūrē lems piedalīties pēdējo trīs gadu čempions Primozs Rogličs, tad tieši viņu uzskatīs par galveno pretendentu uz uzvaru jau ceturto reizi pēc kārtas. Pie tam, ja tas tik tiešām notiks, tad slovēnis kļūs par otro riteņbraucēju tūres vēsturē, kam izdevies uzvarēt kopvērtējumā četras reizes. Pirms diviem gadiem sacensībās piedalījās latvietis Emīls Liepiņš, kurš gan kopvērtējumā par augstākajām vietām necīnījās, taču prata velosacensības nobraukt līdz beigām. 2021. gadā neviens no latviešu riteņbraucējiem tūrē nestartēja. 

Liec likmes uz riteņbraukšanas sacensībām

Iespējams, var šķist netradicionāli, taču arī uz riteņbraukšanas sacensībām iespējams likt likmes, tostarp arī LV BET. Uz katru no Vuelta a Espana posmiem tiek piedāvāts derēt, kurš no sportistiem uzvarēs posmā. Tāpat vari paredzēt, kuri no sportistiem iesprauksies labāko trijniekā, kā arī derēt uz tik interesantu aspektu kā to, kuri sportisti pārspēs viens otru. No daudzajiem dueļu piedāvājumiem vari izvēlēties saistošāko un derēt, kurš finišēs labāk par otru. 

Pirms Vuelta a Espana sākuma vari arī derēt, kurš no sportistiem uzvarēs tūrē, bet kura komanda uzvarēs komandu ieskaitē. Tāpat vari likt likmes uz to, kurš būs labākais riteņbraucējs kalnu ieskaitē, kurš labākais starp jaunajiem sportistiem, kā arī derēt dažādos piedāvātajos dueļos. 

Lai palīdzētu orientēties spēles un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par riteņbraukšanu un tajā notiekošajām sacensībām, ieskaitot nozīmīgākajām velosacensībām. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *