Notiks cīņa par uzvaru prestižajā pasaules čempionātā riteņbraukšanā

Notiks cīņa par uzvaru prestižajā pasaules čempionātā riteņbraukšanā

No 18. līdz 25. septembrim Vulongongā Jaundienvidvelsā Austrālijā notiks pasaules čempionāts riteņbraukšanā, kurā visai iespējams piedalīsies arī kāds no Latvijas riteņbraucējiem. Vienu reizi valsts vēsturē šajās prestižajās sacensībās kāds no latviešiem ir arī uzvarējis. 2000. gadā to paveica Romānam Vainšteinam, izcīnot karjeras lielāko panākumu. Vēlies vairāk uzzināt par riteņbraukšanu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Prestižās riteņbraukšanas sacīkstes organizē kopš 1921. gada. Pirmais pasaules čempionāts riteņbraukšanā notika tālajā 1921. gadā Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā. Toreiz tika aizvadīts vīriešu amatieru brauciens. Šogad notiks jau 95. pasaules čempionāts, un visvairāk medaļu ir Itālijas šī sporta veida pārstāvjiem (144).
  • 2022 UCI Road World Championships ietvaros notiks 11 dažādas sacensības. Pirmo reizi medaļas tiks sadalītas arī sieviešu U23 kategorijā, atsevišķām sacensībām tiekot plānotam no 2025. gada. No 2019. gada čempionātā norit jauktās stafetes sacensības, bet populārākais ir vīriešu elites brauciens, kurā piedalās visi pasaulē spēcīgākie riteņbraucēji.
  • Liec likmes uz riteņbraukšanas sacensībām. Derības uz riteņbraukšanu nav pieejamas ļoti ilgi. Iespējams noteikt tādus aspektus kā individuālo un grupas braucienu uzvarētāju, kā arī labāko trijnieku.

Prestižās riteņbraukšanas sacīkstes organizē kopš 1921. gada

Austrālijā organizētais pasaules čempionāts riteņbraukšanā kļūs jau par 95. tā pastāvēšanas vēsturē. Pirmo reizi to organizēja 1921. gadā, kad tas notika Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā. Toreiz noritēja tikai vienas sacensības: vīrieši cīnījās par uzvaru amatieru klasē. Laika gaitā čempionāts kļuvis aizvien prestižāks un mūsdienās tas notiek jau nedēļas garumā, kuras laikā tiek sadalīti 11 medaļu komplekti. Par tiem cīnās planētas labākie riteņbraucēji, kuriem uzvara pasaules čempionātā ir viens no sezonas galvenajiem mērķiem.

Pasaules riteņbraukšanas sacīkšu vēsturē 14 reizes tās rīkotas Itālijā, desmit Beļģijā un Šveicē, deviņas Francijā, astoņas Vācijā un Nīderlandē, septiņas reizes Spānijā, bet sešas Dānijā. Austrālijā čempionāts notiks otro reizi. Sākot ar 1995. gadu, pasaules čempionātu sāka organizēt septembra beigās pēc ‘’Vuelta a Espana’’ daudzdienu velobrauciena. Pirms tam čempionāts ierasti notika vasarā, bet nu jau vairāk nekā 20 gadus to organizē rudenī.

Jau zināms, ka 2023. gadā pasaules čempionāts riteņbraukšanā piekto reizi notiks Lielbritānijā (Glāzgovā), 2024. gadā to 11 reizi rīkos Šveicē (Cīrihē), bet 2025. gadā pirmo reizi riteņbraucēji dosies uz Āfrikas valsti Ruandu.

Līdz šim titulētākie riteņbraucēji bijuši itāļi. Viņi pratuši izcīnīt jau 144 medaļas (54 zelta medaļas, 47 sudraba medaļas, 43 bronzas). Beļģijas riteņbraucēji līdz šim ieguvuši 99 medaļas (38 zelta, 31 sudraba, 30 bronzas), bet Nīderlandes – 97 medaļas. Vēl vairāk nekā 90 medaļas ieguvuši francūži, bet Latvijai pasaules čempionātu ieskaitē ir viena godalga, taču zelta. 2000. gadā vīriešu konkurencē par pasaules čempionu kļuva Romāns Vainšteins, tādējādi izcīnot savu karjeras lielāko uzvaru.

2022 UCI Road World Championships ietvaros notiks 11 dažādas sacensības

Austrālijā gaidāmajā čempionātā plānotas 11 dažādas sacensības jeb tiks sadalīti 11 medaļu komplekti. Vīriešiem un sievietēm plānotas gan individuālās sacensības, gan grupu brauciens. Tāds pats plāns ir junioriem un juniorēm, kā arī U23 vīriešiem. Pa vidu plānotas jauktās stafetes sacensības. Šogad pirmo reizi medaļas tiks sadalītas arī sieviešu U23 kategorijā, taču atsevišķas sacensības pasaules čempionātu laikā notiks ar 2025. gadu jeb laiku, kad riteņbraucēji par tituliem cīnīsies Ruandā.

Iespējams, čempionātā piedalīsies arī viens Latvijas riteņbraucējs. Pagaidām plānots, ka tas būs ‘’Trek-Segafredo’’ riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš Latviju pārstāvējis arī iepriekš. Latviešiem pasaules čempionātā, ņemot vērā reitingu, ir viena kvota, taču pagaidām nav zināms, vai tā tik tiešām tiks aizpildīta. Riteņbraukšanas federācija kā iemeslu minējusi trūkstošos finanšu līdzekļus riteņbraucēja sūtīšanai uz tālo Austrāliju, ko gan cerams tai izdosies atrisināt.

2022 UCI Road World Championships Skujiņu dalības gadījumā gan nevarēs saukt par favorītu. Čempiona godā vīriešiem sacensības sagaidīs francūzis Žulians Alafilips, bet individuālo sacīksti itālis Filipo Ganna. Alafilipu var saukt par vienu no medaļu pretendentiem arī šobrīd, taču tādi būs arī Primožs Rogličs un Jonasu Vingegārdu, kuri spraigi cīnījušies par uzvaru ‘’Tour de France’’. Par pasaules čempiona godu var cīnīties arī brits Adams Jeitss. Pirms likmju izdarīšanas atceries, ka pasaules čempionāts notiek sezonas izskaņā, pirms kura iespējamie favorīti var neatrasties tajā labākajā sportiskajā kondīcijā, jo tās pīķis sasniegts ‘’Tour de France’’ vai ‘’Vuelta a Espana’’ laikā.

Liec likmes uz riteņbraukšanas sacensībām

Var likties netradicionāli, taču iespējams derēt arī uz riteņbraukšanas sacensībām. LV BET piedāvās likmes arī uz pasaules čempionāta notikumiem, kurā varēsi derēt jeb mēģināt noteikt katru sacensību uzvarētāju. Iespējams paredzēt arī labāko trijnieku, grupu un individuālo braucienu labākos.

Likt likmes uz riteņbraukšanu ir vienkārši. Atlasi notikumu, kas tevi interesē un izpēti pieejamās derību iespējas. Kad tas paveikts, izvēlies vēlamo koeficientu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēles un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par riteņbraukšanu un tajā notiekošajām sacensībām, tostarp pasaules čempionātu riteņbraukšanā.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *