Slavenajā Giro d’Italia riteņbraucēji noteiks izturīgāko!

Slavenajā Giro d’Italia riteņbraucēji noteiks izturīgāko!

105. reizi no 6. līdz 29. maijam notiks viens no trim slavenākajiem daudzdienu velobraucieniem pasaulē – Giro d’Italia. Šoreiz tas notiks divās valstīs – pirmie posmi tiks aizvadīti Ungārijā, pēc kā riteņbraucēji dosies uz tā mājvietu Itālijā. Vēlies uzzināt vairāk par riteņbraukšanu? Iepazīsties ar iespējamo likmju iespējām LV BET un dodies izdarīt likmi!

  • Giro d’Italia notiks 105. reizi, pirmo reizi to organizējot tālajā 1909. gadā. Tā vēsturē vairākas reizes starts dots ne Itālijā – piemēram, šogad pirmie posmi notiks Ungārijā. Kopumā 2022. gadā no 6. līdz 29. maijam paredzēts 21 posms, kura laikā tiks noskaidrots izturīgākais riteņbraucējs jeb daudzdienu velobrauciena čempions.
  • Velosacensībās piedalās labākie riteņbraucēji no visas pasaules. Kā čempions šī gada tūri varētu sagaidīt kolumbietis Egans Bernals, taču viņš šajā reizē nepiedalās. Toties tūrē redzami tādi zināmi riteņbraucēji kā Matjē van der Pūls, Ričards Karapazs, Vilko Keldermans, Hjūzs Kārtijs, Keilebs Evanss, Marks Kavendišs un citi. Šajā gadā viens no slavenākajiem velobraucieniem iztiks bez latviešu dalības.
  • Liec likmes arī uz riteņbraukšanas sacensībām. Iespēja derēt uz riteņbraukšanu nav pieejama ļoti ilgi. Pastāv daži no bukmeikeru veidiem velosacensībām, kā, piemēram, noteikti individuālo sacensību uzvarētāju, katra posma labāko trijnieku, kopvērtējuma trijnieku, labāko kalnu riteņbraucēju un labāko sprinta.

Giro d’Italia notiks 105. reizi

Giro d’Italia ir viens no trim nozīmīgākajiem daudzdienu velobraucieniem pasaulē bez ‘’Vuelta a Espana’’ un ‘’Tour de France’’. To pirmo reizi organizēja tālajā 1909. gadā un par pirmo tūres uzvarētāju kļuva itālis Luidži Ganna. Visvairāk reižu (piecas) šajās prestižajās velosacensībās uzvarējuši tādi riteņbraucēji kā Alfrēdo Binda, Fausto Kopi un Edijs Mercks. Kā pēdējais pirms gada uzvarēja kolumbietis Egans Bernals, taču šajā gadā tūrei būs jauns čempions, jo viņš 2022. gadā nepiedalās.

Kopumā Giro d’Italia notiks no 6. līdz 29. maijam, kur riteņbraucējiem būs jāmēro spēki 21 posmā. Trīs no tiem paredzēti Ungārijā, bet pārējie 18 Itālijā ar noslēgumu Veronā, kur notiks noslēdzošais individuālais brauciens. Šī nebūs pirmā reize, kad vairāki posmi notiek ārpus Itālijas. Kopš 1965. gada atsevišķi tūres posmi aizvadīti arī tādās valstīs kā Sanmarīno, Monako, Beļģijā, Vatikānā, Grieķijā, Francijā, Nīderlandē, Dānijā, Ziemeļīrijā un Izraēlā.

Četri no 21 posma būs garāki par 200 kilometriem. Trešajā posmā riteņbraucēji veiks 201 km garu posmu, 11. 203 km garu, 12. 204 kilometru garu, bet 16. 202 kilometru garu. Neiztrūkstoša šādu velobraucienu sastāvdaļa ir kalni un kalnu posmi, kuros pierādīsies izturīgākais no riteņbraucējiem. Vismaz astoņi tādi būs arī šī gada Giro d’Italia, solot intrigu cīņā par uzvaru.

Kopumā šī gada tūrē piedalīsies 22 komandas un 218 riteņbraucēji. Atšķirībā no iepriekšējā gada, šoreiz nepiedalīsies neviens no Latvijas riteņbraucējiem. Pirms gada tūri sāka Krists Neilands, taču izstājās jau pēc pirmā posma, kad atceļā uz viesnīcu neveiksmīgi lauza atslēgas kaulu.

Velosacensībās piedalās labākie riteņbraucēji

Ņemot vērā, ka šis ir viens no prestižākajiem velobraucieniem, tad sacensībās piedalās vieni no pasaulē labākajiem riteņbraucējiem. Par favorītiem uz uzvaru tūrē tiek saukti tādi riteņbraucēji kā Arno Demārs (koeficients 3.95), Marks Kavendišs (koeficients 4.45), Fernando Gavirija (koeficients 9.00), bet Matjē van der Pūla, Binama Hailu un Džiakomo Nizolo izredzes vērtētas vienlīdzīgi (koeficients 4.95).

Demārs 2020. gada Giro d’Italia uzvarēja veselos četros posmos, bet karjeras laikā riteņbraucējs uzvarējis pasaules čempionātā U23 grupā, trīs reizes kļuvis par Francijas čempionu grupas braucienā, un uzvarējis Milānas – Sanremo velobraucienā. 36 gadus vecais Kavendišs uzvarējis visos trijos nozīmīgākajos velobraucienos, ieskaitot Giro d’Italia 2013. gadā, pie tam, karjeras laikā šajā tūrē viņš bijis nepārspēts 15 posmos. Tāpat divas reizes sportists uzvarējis ‘’Tour de France’’, bet vienu ‘’Vuelta a Espana’’. Fernando Gavirija karjeras laikā uzvarējis piecos Giro d’Italia individuālajos braucienos, to pašu divas reizes paveicot ‘’Tour de France’’. Matjē van der Pūls pirmajā šī gada tūres posmā pirmo reizi karjerā izcīnīja uzvaru kādā no Giro d’Italia posmiem. Tikmēr iepriekšējā gadā van der Pūls uzvarēja arī vienā ‘’Tour de France’’ posmā.

Komandu ieskaitē par tūres galvenajām favorītēm uzskata ‘’Team Ineos Grenadiers’’ (koeficients 4.00), ‘’Bora Hansgrohe’’ (koeficients 4.5), ‘’Bahrain Victorious’’ (koeficients 4.5) un ‘’Jumbo-Visma’’ (koeficients 7.00). ‘’Ineos’’ komandas līderis ir Ričards Karapazs, kurš kļuva par Giro d’Italia čempionu 2019. gadā. ‘’Bora Hansgrohe’’ viens no līderiem ir Vilko Keldermans, kurš vēl gan nav izcīnījis nozīmīgu karjeras uzvaru svarīgās sacensībās. Tikmēr ‘’Jumbo-Visma’’ komandā brauc 2017. gada Giro d’Italia čempions Toms Dumolīns, kuru arīdzan var saukt par vienu no favorītiem cīņā uz panākumu.

Liec likmes arī uz riteņbraukšanas sacensībām

Iespējams, var šķist netradicionāli, taču arī uz riteņbraukšanas sacensībām iespējams likt likmes, tostarp arī LV BET. Uz katru no Giro d’Italia posmiem tiek piedāvāts derēt, kurš no sportistiem uzvarēs posmā. Tāpat vari paredzēt, kuri no sportistiem iesprauksies labāko trijniekā, kā arī derēt uz tik interesantu aspektu kā to, kuri sportisti pārspēs viens otru. No daudzajiem dueļu piedāvājumiem vari izvēlēties saistošāko un derēt, kurš finišēs labāk par otru.

Pirms Giro d’Italia sākuma vari arī derēt, kurš no sportistiem uzvarēs tūrē, bet kura komanda uzvarēs komandu ieskaitē. Tāpat vari likt likmes uz to, kurš būs labākais riteņbraucējs kalnu ieskaitē, kurš labākais starp jaunajiem sportistiem, kā arī derēt dažādos piedāvātajos dueļos.
Lai palīdzētu orientēties spēles un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par riteņbraukšanu un tajā notiekošajām sacensībām, ieskaitot nozīmīgākajām velosacensībām.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *