Toms Skujiņš un Krists Neilands startē prestižajā ‘’Tour de France’’

Toms Skujiņš un Krists Neilands startē prestižajā ‘’Tour de France’’

Jau no 1. jūlija sācies prestižākais sezonas velobrauciens ‘’Tour de France’’, kurā piedalās divi riteņbraucēji no Latvijas: Toms Skujiņš un Krists Neilands. Piekto reizi pēc kārtas Dānijas un Francijas ielās piedalīsies Toms Skujiņš, bet Neilands atgriezies tūrē pēc viena gada pārtraukuma. Vēlies uzzināt vairāk par riteņbraukšanu? Iepazīsties ar iespējamajām likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Šogad notiks 109. ‘’Tour de France’’ vēsturē. Pirmo reizi prestižo velobraucienu organizēja tālajā 1903. gadā. Pēdējos gados ierasts, ka pirmie posmi notiek ārpus Francijas, un šogad trīs no tiem noritēja Dānijā. Visvairāk reižu (piecas) tūrē uzvarējuši Žaks Anketils, Edijs Mercks, Bernards Hino un Migels Indurains.
  • Latvijas riteņbraucēji pēdējos gados ir stabili tūres dalībnieki. Piektā reize pēc kārtas ‘’Tour de France’’ būs Toma Skujiņam, bet Krists Neilands piedalīsies tūrē otro reizi karjerā. Šī kļūs par trešo reizi, kad velobraucienā piedalīsies divi latvieši. Bez 2020. un šī gada tūres, tas notika arī 2002. gadā, kad startēja Arvis Piziks un Raivis Belohvoščiks.
  • Liec likmes uz riteņbraukšanas sacensībām. Derības uz riteņbraukšanu nav pieejamas ļoti ilgi. Pastāv daži no bukmeikeru veidiem velosacensībām, kā, piemēram, noteikti individuālo sacensību uzvarētāju, katra posma labāko trijnieku, kopvērtējuma trijnieku, labāko kalnu riteņbraucēju un labāko sprinta.

Šogad notiks 109. ‘’Tour de France’’ vēsturē

Slavenais velobrauciens pirmo reizi tika organizēts 1903. gadā, lai veicinātu avīzes ‘’L’Auto’’ pārdošanas apjomus. Velosacensības kļuva populāras, un laika gaitā to sāka uzskatīt par pasaulē prestižāko daudzdienu velobraucienu, kurā piedalās tā brīža pasaulē spēcīgākie riteņbraucēji. Kopumā notikušas jau 108. tūres, 2022. gadam kļūstot par 109. ‘’Tour de France’’ vēsturē.

‘’Tour de France’’ ir trīs nedēļu šosejas riteņbraukšanas sacensības, kurās sportisti trīs nedēļu garumā aizvada 21 posmu. Kopš 1954. gada pirmie posmi tiek rīkoti ārpus Francijas – šī gada sacīkšu maršruts ‘’Tour de France’’  sākās Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā, kamēr nākamgad plānots, ka pirmie posmi notiks Spānijas pilsētā Bilbao. Tūres starta šāviens skanējis arī tādās valstīs kā Nīderlandē, Beļģijā, Vācijā, Šveicē, Luksemburgā, Spānijā, Īrijā, Lielbritānijā un Monako.

2022. gadā garākais no posmiem paredzēts 7. jūlijā, kad notiks sestais posms – tā garums būs 220 kilometri, pie tam, tā laikā sportistiem būs jātiek galā arī ar kāpumiem. Seši posmi šogad plānoti kā kalnu posmi, bet vēl septiņos paredzēti kāpumi. Savukārt seši posmi plānoti par līdzenumu. Sacensību laikā paredzētas divas brīvdienas – pēc devītā posma 11. jūlijā un pēc 15. posma 18. jūlijā.

Visvairāk reižu (piecas) ‘’Tour de France’’ vēsturē par čempioniem kļuvuši francūži Žaks Anketils (1957., 1961., 1962., 1963., 1964.) un Bernards Hino (1978., 1979., 1981., 1982., 1985.), beļģis Edijs Mercks (1969., 1970., 1971., 1972., 1974.) un spānis Migels Indurains (1991., 1992., 1993., 1994., 1995.).

Septiņas reizes tūrē uzvarējis amerikānis Lenss Ārmstrongs, taču sportistu pieķēra dopinga lietošanā, kas kļuva par vienu no lielākajiem riteņbraukšanas skandāliem. Vēlāk visus Ārmstronga rezultātus anulēja, tostarp izcīnītos titulus prestižajā velobraucienā. Pēdējos divos gados velosacensībās dominējis slovēnis Tadejs Pogačars, kuru uzskata arī par vienu no favorītiem šī gada tūrē.

Latvijas riteņbraucēji pēdējos gados ir stabili tūres dalībnieki

2022. gads kļuvis par trešo, kad tūrē piedalās divi Latvijas riteņbraucēji. 2020. un šogad no Latvijas startē Toms Skujiņš un Krists Neilands, kamēr 2002. gadā Latviju pārstāvēja Arvis Piziks un Raivis Belohvoščiks. Bez minētajiem sportistiem prestižajā daudzdienu velobraucienā startējuši arī tādi riteņbraucēji kā Gatis Smukulis, Romāns Vanšteins, Pēteris Ugrumovs un Kaspars Ozers. Pēteris Ugrumovs bijis visaugstāk kopvērtējumā, 1994. gada tūrē uzvarot divos posmos un kopvērtējumā finišējot otrais. Toreiz viņš zaudēja tikai Migelam Indurainam.

Jau piekto gadu pēc kārtas ‘’Trek-Segafredo’’ komandas sastāvā ‘’Tour de France’’ startēs Toms Skujiņš. Ik gadu vismaz kādā no posmiem Latvijas riteņbraucējs iebrauc labāko desmitniekā un tāds mērķis sportistam ir arī šogad. Pirmajos trīs posmos Skujiņš ierindojās 29., 36. un 33. vietā, bet kopvērtējumā pēc posmiem Kopenhāgenā viņš ieņem augsto 20. vietu. Pie tam, otrajā posmā Skujiņš sekmēja komandas biedra Madsa Pedersena trešo pozīciju, kas ir labs sasniegums. Tāds riteņbraucēja uzdevums bijis arī iepriekšējos gados: katrā komandā ir savs līderis, kurš citiem vienības riteņbraucējiem jāatbalsta. Skujiņš vienmēr bijis viens no aktīvākajiem atbalstītājiem, kurš atsevišķos posmos var nostartēt arī kā līderis.

Krists Neilands ‘’Israel – Premier Tech’’ komandā tūri sācis ar 84. vietu, 53. un 114. pozīciju. Kopvērtējumā pēc trim posmiem Neilands atrodas 99. vietā. Tūri turpina 176 dalībnieki, bet otrajā posmā, kurā Neilands sasniedza līdz šim labāko rezultātu, viņš vispirms krita, taču spēja atgūties, un panākt līderu grupu.

Pēc trim posmiem kopvērtējuma līderis ir Vouts van Ārts, no kura par septiņām sekundēm atpaliek Īvss Lamparts. Pirms sacensībām bukmeikeri par favorītu uzskatīja pēdējo divu gadu čempionu Tadeju Pogačaru (koeficients 1.55), kam sekoja Primožs Rogličs (koeficients 3.75) un dānis Jonass Vingegārds (koeficients 5.50). Pogačars pēc trim posmiem ir trešais, no līdera zaudējot par 14 sekundes. Rogličs pagaidām ir septītais, bet Vingegārds sestais.

Liec likmes uz riteņbraukšanas sacensībām

Var šķist netradicionāli, taču arī uz riteņbraukšanas sacensībām iespējams likt likmes, tostarp arī LV BET. Uz katru no ‘’Tour de France’’ posmiem tiek piedāvāts derēt, kurš no sportistiem uzvarēs posmā. Tāpat vari paredzēt, kuri no sportistiem iesprauksies labāko trijniekā, kā arī derēt uz tik interesantu aspektu kā to, kuri sportisti pārspēs viens otru. No daudzajiem dueļu piedāvājumiem vari izvēlēties saistošāko un derēt, kurš finišēs labāk par otru.

Lai palīdzētu orientēties spēles un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par riteņbraukšanu un tajā notiekošajām sacensībām, ieskaitot prestižāko velobraucienu ‘’Tour de France’’.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *