UCI Road Cycling World Championships 2021

UCI Road Cycling World Championships 2021

Jau 19. septembrī startēs 94. UCI (Union Cycliste International) pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kas norisināsies līdz 26. septembrim Flandrijas reģionā Beļģijā. Šis reģions tika izvēlēts, ņemot vērā tuvojošos pasaules čempionātu 100 gadu jubileju, UCI izvēloties sacensību norisei atgriezties kādā no tās sākotnējām dibinātāju valstīm, kamēr tiks sagaidīta apaļā dzimšanas diena.

UCI pasaules čempionāts ir lielākais gada notikums šosejas riteņbraukšanā. Katrs profesionāls riteņbraucējs sapņo kļūt par čempionu šajās sacensībās un valkāt UCI iedibināto varavīksnes krāsu kreklu, kas nozīmē – tu esi uzvarētājs.

Kopumā tiks aizvadīti 11 braucieni deviņās dienās dažādās kategorijās. Kopumā ir trīs pamatdisciplīnas – jaukto stafešu laika atskaites komandu braucieni valstu ieskaitē, individuālie laika atskaites braucieni un šosejas braucieni.

Latviju šogad šajās sacensībās pārstāvēs Tokijas olimpisko spēļu dalībnieki Toms Skujiņš, kurš grupas braucienā šosejas riteņbraukšanā ieņēma augsto 22. vietu, bet individuālajā braucienā ierindojās 30. vietā, kā arī Krists Neilands, kuram olimpiādē grupas braucienā 33. vieta.

Pagājušā gada čempionāts un laureāti

Pērnā gada sacensības norisinājās Itālijas pilsētā Imolā – otro reizi tā pastāvēšanas vēsturē. Pirmā bija 1968. gadā. Sākotnēji tās bija paredzēts rīkot Šveicē, Martinjī, netālu no UCI galvenās mītnes Eiglē, taču tās tika atceltas covid19 pandēmijas ierobežojumu dēļ, jo Šveicē tobrīd nebija atļauts vienkopus pulcēties vairāk nekā 1000 personām.

Sacensības notika tikai elites kategorijās vīriešu un sieviešu konkurencē. Ceļošanas ierobežojumu radīto nevienlīdzīgo iespēju dēļ junioru un U23 čempionāti nenotika, līdz ar to 2019. gada laureāti saglabāja tiesības valkāt varavīksnes krāsas pasaules čempiona kreklu. Tiesa, U23 vecuma riteņbraucējiem bija tiesības startēt elites grupā.

Vīriešiem grupas braucienā triumfēja Francijas pārstāvis Žiljēns Alafilips, sudrabu ieguva beļģis Vauts van Ārts, bet trešais finišēja šveicietis Marks Hirši. Savukārt individuālajā braucienā laurus plūca itālis Filipo Ganna, otrais atkal palika Vauts van Ārts, savukārt bronzu izcīnīja cits Šveices pārstāvis Stefans Kings.

Toms Skujiņš grupas braucienā finišēja 29., bet Neilands 58. vietā. Viesturs Lukševics finišu nesasniedza.

Sievietēm abos braucienos ātrākā izrādījās Nīderlandes riteņbraucēja Anna van der Bregena, pārējās godalgas iegūstot četrām dažādām sportistēm, tostarp vēl divām nīderlandietēm. Savukārt Lija Laizāne ieņēma 82. vietu, bet Dana Rožlapa nefinišēja.

Favorītu pulks – kādi ir koeficienti?

Arī šogad starp galvenajiem favorītiem būs aizvadītā čempionāta medaļnieki. LV BET bukmeikeru ieskatā par ticamāko šosejas brauciena favorītu izvirzīts pērnā gada divkārtējais sudraba ieguvējs beļģis Vauts van Ārts, kura iespējas uzvarēt tiek vērtētas ar koeficientu 4,00. Kā nākamais tiek minēts 2020. gada grupas brauciena uzvarētājs Žiljēns Alafilips, bet līdzās ir vien 21 gadu jaunais nīderlandiešu talants Remko Evenopels, abu uzvaras iespējas ekspertiem novērtējot ar koeficientu 9,00.

Nedaudz aiz viņa izvirzīts Evenopela tautietis Matjē van der Pūls (koeficients 10,00), kurš savulaik ieguvis UCI atzinību kā gada talants. Viņam seko Dānijas riteņbraucējs Kaspers Asgrēns (koeficients 17,00), kurš šogad uzvarēja Flandrijas tūres braucienā, sprinta finišā uzvarot Matjē van der Pūlu. Jāatzīmē, ka šogad darbībā neredzēsim Tokijas olimpisko spēļu čempionu grupas braucienā ekvadorieti Ričardu Karapasu, kas noteikti būtu favorītu pulkā.

Runājot par Latvijas sportistu izredzēm pacīnīties par uzvaru, tās netiek vērtētas kā augstas. Skujiņa potenciālajai uzvarai piešķirts koeficients 400,00, savukārt Neilanda – 600,00. Pēc LV BET ekspertu domām abi latviešu riteņbraucēji varētu finišēt ārpus labāko 60 skaita. Tiesa, abi ir pierādījuši, ka spēj arī pārsteigt. Kāpēc lai tas nenotiku arī šajā pasaules čempionātā? Ņemot vērā, ka abi ir regulāri spējuši uzrādīt augstvērtīgus rezultātus sezonas svarīgākajās sacensībās.

Likmes uz UCI Road Cycling World Championships 2021

Ikviens entuziasts var veikt likmes uz uzvarētājiem, posmu uzvarētājiem, kā arī uz valstu pārstāvniecību ieskaiti, Top 10/Top 3 finišējušo riteņbraucēju, piedalīties saskaņotās derībās un diskutēt par to, kurš šogad kļūs par punktu un titula ieguvēju. LV BET šobrīd piedāvā veikt likmes tikai uz uzvarētājiem, taču noteikti seko līdzi tam, kā nākotnē attīstīsies mūsu likmju kategorijas! Vēlaties atklāt visas iespējamās likmes uz UCI pasaules čempionātu, kā arī neskaitāmas citas sporta derības, ieskaitot e-sportu? Nāc uz garantēti lielisku tiešsaistes likmju pasauli LV BET un nodrošini labākos koeficientus, pateicoties Tavām sporta zināšanām!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *