UCI treka riteņbraukšanas Čempionu līga 2022

UCI treka riteņbraukšanas Čempionu līga 2022

Otro gadu tiks rīkota UCI treka riteņbraukšanas Čempionu līgas sezona. Turnīra galvenais mērķis ir padarīt šo sporta veidu aizvien populārāku un aizraujošāku. Tās ietvaros notiek vairāki posmi viena mēneša laikā, 2022. gadā pirmais no tiem paredzēts jau 12. novembrī Spānijas pilsētā Maljorkā. Vai tevi interesē vairāk uzzināt par riteņbraukšanu? Ienāc LV BET Sporta blogā, ieskaties piedāvātajās likmju variācijās un dodies veikt derības.

Kas ir UCI treka riteņbraukšanas čempionu līga?

UCI treka riteņbraukšanas Čempionu līga tika izveidota 2021. gadā. To kopīgi dibināja UCI (Starptautiskā riteņbraukšanas savienība), kuras biedre ir arī Latvijas riteņbraukšanas federācija, kā arī uzņēmums ”Discovery Sports Events”. Sacensību galvenais mērķis ir atgūt lielāku popularitāti šim iekštelpās notiekošajam riteņbraukšanas sporta paveidam. Ar vienkāršu, ātru formātu Čempionu līga vēlas padarīt treka riteņbraukšanu pieejamāku faniem, pie reizes neaizmirstot par aizraujošām sacensībām.

Turnīra formāts paredz, ka tajā iekļuvušie sportisti piedalās divās disciplīnās – endurance un sprintā. Katrā no distancēm paredzēti divi braucieni, kuru laikā sportisti var iegūt punktus kopvērtējumā. Katrā braucienā var piedalīties 18 sportisti, kas nozīmē to, ka kopumā sacensībās piedalās 72 treka riteņbraucēji.

Punktus kopvērtējumā iegūst pirmo 15. vietu ieguvēji. Katras disciplīnas uzvarētājs kopvērtējumā savu punktu bagāžu papildina par 20 punktiem, otrās vietas ieguvējs par 17 punktiem, bet trešās par 15. Ceturtā vieta dod 13, piektā 11, sestā desmit, septītā deviņus, astotā astoņus, devītā septiņus, desmitā sešus, vienpadsmitā piecus, divpadsmitā četrus, trīspadsmitā trīs, četrpadsmitā divus, bet piecpadsmitā vieta vienu punktu.

Pēc visiem posmiem tiks kronēti četri čempioni, sprintā un endurance pa vienam. 2021. gadā sievietēm kopvērtējumā sprintā par čempioni kļuva vāciete Emma Hinze, bet endurance Lielbritānijas sportiste Keitija Arčibalda. Vīriešiem sprintā par čempionu kronēja Nīderlandes sportistu Hariju Lavrejsenu, bet endurance amerikāni Gevinu Hūveru.

UCI Track Champions League sacensību kalendārs

Pirmais posms

Šīs, 2022. gada 12. novembrī, sezonas pirmais posms plānots Spānijas pilsētā Maljorkā, ”Velodrom Illes Balears”. Ar sešiem tūkstošu skatītāju vietām aizpildītais velodroms tika atklāts 2007. gadā un tieši šajā gadā šeit notika pasaules čempionāts treka riteņbraukšanā. Pie tam, tieši šeit 2021. gadā tika aizvadīts pats pirmais Čempionu līgas posms un nemainīgā tradīcija turpināta arī šogad.

Otrais posms

Jau nedēļu vēlāk pēc notikušā posma Spānijā riteņbraucēji pārcelsies uz Vācijas galvaspilsētu Berlīni, 19. novembrī sacenšoties ”Berlin Velodrom”. Šim velodromam ir sena vēsture, tas atklāts 1997. gadā, kad pilsēta sacentās par iespēju rīkot Vācijā olimpiskās spēles. Pirms diviem gadiem Berlīnes velodromā tika organizēts pasaules čempionāts, bet UCI vienojusies ar Berlīni par Čempionu līgas posma organizēšanu uz nākamajiem desmit gadiem.

Trešais posms

Divas nedēļas pēc notikušā posma Vācijā sportisti pārcelsies uz Franciju. ”Velodrome National de St-Quentin-En-Yvelines” sportistus uzņems 26. novembrī. Tieši šajā trasē 2024. gadā sportisti piedalīsies vērienīgākajās sacensībās – vasaras olimpiskajās spēlēs. Velodroms, kurš atvērts 2014. gadā, var satilpināt piecus tūkstošus līdzjutējus un jau līdz šim šeit notikušas nozīmīgas sacensības. 2015. gadā Francijā bija pasaules čempionāts, bet 2015. gadā Eiropas kausa posms.

Ceturtais posms

Ceturtais un arī piektais posms plānots vienā un tajā pašā vietā – Londonas ”Leo Valley VeloPark”. Vispirms ceturtais no posmiem plānots 2022. gada 2. decembrī. 6000 skatītāju vietu pilnais velodroms tika uzbūvēts pirms 2012. gadā notikušajām Londonas vasaras olimpiskajām spēlēm. 2016. gadā šeit bijis arī pasaules čempionāts, bet otro sezonu pēc kārtas notiks arī Čempionu līgas noslēguma sacensības. Pirms gada tās raisīja lielu skatītāju interesi, piepildot pilnas tribīnes.

Piektais posms

Šī gada 3. decembrī noskaidrosies, kuri četri sportisti kļūs par 2022. gada UCI Čempionu līgas uzvarētājiem sievietēm un vīriešiem. Visticamāk, intrigas netrūks un viss noskaidrosies pēdējā posmā.

Kuri sportisti piedalīsies sacīkstēs?

Dalībnieku pulks vēl nav zināms, jo tas tiek noteikts pēc kvalifikācijas un dažādiem kritērijiem. No kvalifikācijas sprintā un endurance uz Čempionu līgas sacensībām tiek 12 labākie jeb kopā 24 sportisti. Pārējie sportisti tiek noteikti pēc sasniegtajiem rezultātiem iepriekšējā sezonā, Eiropas čempionāta ietvaros, Eiropas kausa sacensību ietvaros un pēc UCI ranga. Tāpat organizācija patur iespēju kādu sportistu aicināt īpaši jeb piešķirt tā saucamo ”wild card”.

Derības uz riteņbraukšanu LV BET

Ja vēlies izdarīt likmi uz riteņbraukšanas sacensībām, tad apmeklē LV BET mājaslapu, kreisajā augšējā stūrī meklē ”Sports” un kreisajā izvēlnē skaties ”riteņbraukšana”. Spiežot uz tā, vari atrast piedāvājumā esošās likmju iespējas uz visiem šajā sporta veidā notiekošajiem notikumiem, tostarp Čempiona līgu treka riteņbraukšanā.

Likt likmes uz riteņbraukšanas notikumiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo posmu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par visiem ar sportu saistītajiem notikumiem.

Derību padomi un derības uz UCI treka riteņbraukšanas Čempionu līgu vietnē LV BET

Var šķist netradicionāli, taču arī uz riteņbraukšanas sacensībām iespējams likt likmes, tostarp arī LV BET. Uz katru no Čempionu līgas posmiem tiek piedāvāts derēt, kurš no sportistiem uzvarēs posmā. Tāpat vari paredzēt, kuri no sportistiem iesprauksies labāko trijniekā, kā arī derēt uz tik interesantu aspektu kā to, kuri sportisti pārspēs viens otru. No daudzajiem dueļu piedāvājumiem vari izvēlēties saistošāko un derēt, kurš finišēs labāk par otru.

Tāpat būs iespējams paredzēt, kuri sportisti iesprauksies punktos un citus līdzvērtīgus aspektus. Pirms likmju veikšanas gan ieskaties totalizatoru piedāvātajās ”outright” iespējās, kuras demonstrēs tos sportistus, kuri pēc bukmeikeru domām uzskatāmi par galvenajiem sacensību favorītiem. Tas var lieti noderēt pirms likmju izdarīšanas.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *