Cazoo 2023. gada pasaules čempionāts šautriņu mešanā: cik tālu aizspēlēsies Razma?

Cazoo 2023. gada pasaules čempionāts šautriņu mešanā: cik tālu aizspēlēsies Razma?

No 2022. gada 15. decembra līdz 2023. gada 3. janvārim Londonā ”Alexandra Palace” notiks gada nozīmīgākais šī sporta veida turnīrs – 2023. gada pasaules čempionāts. Ar šo turnīru sākas jaunā sezona, tāpēc jaunais čempions tiek noskaidrots jaunā gada pašā ievadā. Vai tevi interesē iegūt informāciju par šautriņu mešanu? Ielūkojies LV BET Sporta bloga piedāvatajās likmju variācijās uz šo sporta veidu un dodies izdarīt likmi!

Svarīgākā informācija par pasaules čempionātu šautriņu mešanā

Pasaules čempionāta vēsture

PDC jeb Professional darts corporation organizētais pasaules čempionāts notiek kopš 1994. gada. Līdz pat 2020. gadam PDC un BDO konkurēja pasaules čempionātu rīkošanā, taču laiku lokos tieši profesionāli organizētais PDC kļuva interesantāks gan spēlētājiem, gan līdzjutējiem.

Visvairāk reižu par pasaules čempionu šautriņu mešanā kļuvis anglis Fils Teilors, kam tas izdevies 14 reizes. Vēl piecas reizes Teilors spēlējis finālā, taču zaudējis. Pasaules čempionātā kopumā desmit šautriņu metēji – bez pieminētā Teilora vēl arī Maikls Van Gervens (trīs reizes), Gerijs Andersons, Eidrians Luiss, Džons Parts, Pīters Raits (visi divas reizes), Deniss Pristlijs, Reimonds van Bārnevelds, Robs Kross un Gervins Praiss (visi vienu reizi).

Šajā pasaules čempionātā piedalīsies 96 sportisti – 32 no tiem no ”Order of Merit” ranga, 32 no ”Pro” tūres ranga, bet vēl 32 iekļūs caur dažādām starptautiskām kvalifikācijām. ”Order of Merit” ranga 32 būs izsēto vidū un turnīru sāks no otrās kārtas. 2023. gada čempionātā visi turnīra dalībnieki sadalīs divus ar pusi miljonus sterliņu mārciņu lielu prēmiju fondu. Pusmiljonu saņems čempions, 200 tūkstošus finālists, 100 tūkstošus pusfinālisti, 50 tūkstošus ceturtdaļfinālisti, 35 tūkstošus astotdaļfinālisti, 25 tūkstošus trešās kārtas dalībnieki, 15 tūkstošus otrās kārtas dalībnieki, bet zaudējums pirmajā kārtā dos septiņus ar pusi tūkstošus sterliņu mārciņu.

Kur tas notiks?

Kopš 2008. gada pasaules čempionāts šautriņu mešanā notiek ”Alexandra Palace” Anglijas lielākajā pilsētā Londonā. Līdz 2007. gadam to organizēja ”Circus Tavern” hallē, kur šobrīd savus čempionātus izspēlē veterāni.

Cazoo 2023. gada pasaules šautriņu mešanas čempionāta dalībnieki

Provizoriski no otrās kārtas turnīru sāks tādi ”Order of Merit” pirmo 32. vietu ieguvēji kā Gervins Praiss, Pīters Raits, Maikls van Gervens, Maikls Smits, Džeimss Veids, Robs Kross, Džonijs Kleitons, Denijs Noperts, Gerijs Andersons, Lūks Hamfrīzs, Neitans Aspinals, Dimitri van den Bergs, Deivs Čiznals, Džo Kalens, Raiens Serls, Hosē de Sūza, Dirks van Duijvenbode, Kšištofs Ratajskis, Stīvens Bantings, Deimons Heta, Derils Gērnijs, Brendans Dolans, Kalans Ridzs, Gabriels Klemenss, Kriss Dobijs, Mervins Kings, Vincents van den Vorts, Ross Smits, Kims Haibrekts, Mensurs Suljovičs, Eidrians Luiss un Martins Šindlers. Zemāko vietu rangā vēl var būt izmaiņas.

No Pro tūres provizoriski pasaules čempionātā spēlē Latvijas šautriņu metējs Madars Razma, Endrjū Gildings, Martins Lukmens, Rovbijs Džons Rodrigess, Džošs Roks, Skots Viljamss, Džims Viljamss, Raiens Meikle, Rikijs Evanss, Kīns Berijs, Kīgans Brauns, Saimons Vitloks, Karels Sedlačeks, Denijs Jansens, Ričijs Edhauss, Džeimijs Hjūzs, Viljams O’Konors, Nīls Zonevelds, Mets Kembels, Reimonds van Bārnevelds, Kamerons Menzijs, Boriss Kčmars, Īans Vaits, Lūks Vudhauss, Džermains Vatimena, Martijns Klīrmeikers, Mikijs Manzels, Alans Sotars, Stīvs Bītons, Gērts Nentjess, Adams Gavlass un Džons O’Šī.

No starptautiskajām kvalifikācijām turnīrā varētu piedalīties tādi šautriņu metēji kā Līza Eštone, Denijs Bagišs, Deivids Kamerūns, Leonards Geitss, Ksičengs Hans, Lorenss Ijagans, Dariuss Labanausks, Daniels Lāšons, Paolo Nebrida, Kristians Peress, Neitans Rafertijs, Grants Sampsons, Reimonds Smits, Tori Suzuki, Levijs Viljamss, Nobuhiro Jamamoto. Vēl vairākas kvalifikācijas nav izspēlētas un pilns spēlētāju sastāvs būs zināms īsi pirms turnīra.

Kuram, pēc bukmeikeru domām, ir vislielākās izredzes uzvarēt?

Šautriņu mešanā par galvenajiem favorītiem sauks Maiklu van Gervenu, Pīteru Raitu un Gervinu Praisu. Van Gervens šajā sezonā uzvarējis trijos nozīmīgos turnīros – Premjerlīgā, ”World Matchplay” un ”World Grand Prix”. Interesanti būs pavērot, cik tālu aizspēlēsies Latvijas šautriņu metējs Madars Razma. Pēc ceturtdaļfināla ”World Grand Prix” un saturīgas sezonas Razmas mērķi šajā turnīrā būs augstāki par otrās kārtas sasniegšanu.

Kādā formātā spēles tiks spēlētas?

Pasaules čempionātā šautriņu metēji izspēlē mačus pēc setu formāta. Katrā setā jāuzvar trīs legi, un rezultātā ir arī uzvarēts sets. Pirmajā un otrajā kārtā jāuzvar trīs seti, trešajā un ceturtajā kārtā četri seti, ceturtdaļfinālā pieci, pusfinālā seši, bet finālā jau septiņi seti. Tas nozīmē, ka finālā maksimums iespējami 13 seti. 2022. gada čempionāta fināls noslēdzās pēc 12 setiem, ar 7-5 uzvaru Pīteram Raitam.

Cazoo Pasaules šautriņu mešanas čempionāta kalendārs

No 15. līdz 23. decembrim turnīrā tiek izspēlētas pirmās divas kārtas. Vēlāk seko trīs Ziemassvētku brīvdienās, pēc kā no 27. līdz 30. decembrim izspēlē trešo un ceturto kārtu, bet no 1. janvāra sākas ceturtdaļfināli. 2. janvārī gaidāmi pusfināli, bet dienu vēlāk lielais fināls.

Kur tiešraidē var skatīties Cazoo pasaules čempionātu šautriņu mešanā?

Latvijas teritorijā šautriņu mešanas sacensības tiešraidē var vērot tiešsaistes platformā ”Viaplay”. Ja šis piedāvājums neuzrunā, tad iespējams iegādāties pieeju tiešraidē PDC.tv mājaslapā, bet PDC ”Youtube” kanālā pēc katras kārtas tiek piedāvāti plaši spēļu apskati.

Likmes uz Cazoo pasaules šautriņu mešanas čempionātu LV BET

Ja interesē derēt uz 2022. gada ”Alexandra Palace” notiekošo šautriņu mešanas turnīru, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā izvēlnes pusē meklē ”Šautriņu mešana”. Ar tā palīdzību vari izvēlēties piedāvājumā esošās spēles un izdarīt likmes.

Izdarīt derības uz šautriņu mešanas turnīriem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Tas ir tik vienkārši! Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš piedāvā saviem spēlētājiem jaunāko informāciju par sporta notikumiem, ieskaitot šautru turnīriem.

Likmju veidi un padomu uz pasaules čempionātu šautrās

Pastāv dažādas šautriņu mešanas likmju iespējas. Iecienītākā no likmēm – derēšana uz kāda spēlētāja uzvaru. Piemēram, vari derētu uz Latvijas metēja Madara Razmas vai Pītera Raita potenciālajām uzvarām.

Ir iespējams paredzēt arī uzvarētāja handikapu, kā arī to, cik legi vai seti kopā tiks spēlēti. Ņem vērā, ka pirmajā un otrajā kārtā maksimums iespējami pici seti, trešajā un ceturtajā septiņi, ceturtdaļfinālā deviņi, pusfinālā 11 un finālā 13 seti. Pirms deri uz šo iespēju, noskaidro, cik maksimāli legi vai seti var tikt spēlēti. Pie maksimāli spēlētiem legiem pie 13 setiem spēlētāji var spēlēt 59 legus.

Ja vairāk tiecies izdarīt interesantākas likmes, tad pastāv iespēja prognozēt, cik maksimālos 180 punktu gājienus spēlētāji mača gaitā veiks. Par 180 punktu mašīnām var saukt tādus spēlētājus kā Maiklu Smitu un dažreiz arī Džeimsu Veidu. Tikmēr latvietim Razmam patīk trīskāršā 19 sektori un viņš ir viens no precīzākajiem šajā sektorā.

Pirms veic likmi, noskaidro, kādā formā šautriņu metējs šobrīd atrodas. Brīžiem sportisti piedalās sacensībās ar savainojumiem, bet citkārt tiem gadās melnāki posmi sezonas laikā, kura ir ļoti gara.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *