Cazoo Grand Slam šautriņu mešanā – vai Praiss nosargās čempiona godu?

Cazoo Grand Slam šautriņu mešanā – vai Praiss nosargās čempiona godu?

No šī gada 12. līdz 20. novembrim Anglijas pilsētā Vulverhemptonā tiks aizvadīts viens no sezonas 12 PDC (Professional Darts Corporation) rīkotajiem TV turnīriem – Cazoo Grand Slam of Darts. Tajā piedalīsies 32 šautriņu metēji no visas pasaules. Ir iespējams, ka pirmo reizi karjerā turnīrā varētu startēt Madars Razma. Vai tevi interesē uzzināt vairāk par šautrām? Ienāc LV BET mājaslapā, iepazīsties ar likmju variācijām Sporta blogā un dodies izdarīt likmi.

Svarīgākā informācija par Cazoo Grand Slam Of Darts

Turnīra vēsture un 2022. gada norise

Grand Slam of Darts turnīrs pirmo reizi tika rīkots 2007. gadā. Sacensībās bez PDC labākajiem spēlētājiem tika aicināti arī konkurējošās organizācijas – British Darts organisation (BDO) labākie šautriņu metēji, taču kopš 2020. gada šis formāts vairs nav aktuāls, jo organizācija vairs neeksistē.

Turnīram ir interesanta kvalificēšanās kārtība. No PDC rīkotajiem šautriņu mešanas lielajiem turnīriem tam kvalificējas 14 labākie sportisti pēc sasniegtajiem rezultātiem. Atsevišķi sportisti tiek tajā caur veiksmēm spēlētāju turnīros, bet astoņi nodrošina dalību speciāli rīkotās kvalifikācijas sacensībās neilgi pirms turnīra. Grand Slam of Darts piedalās arī esošais pasaules jauniešu čempions, UK Challenge tour uzvarētājs, European Challenge tour uzvarētājs, UK Development tour uzvarētājs, European Development tour uzvarētājs un divas sievietes. Tādā veidā turnīrā aptverts plašs spēlētāju skaits – no pašiem labākajiem līdz tādiem, kuri citos apstākļos tik lielos turnīros nespētu kvalificēties.

Turnīra izspēles formāts paredz, ka vispirms visi 32 šautriņu metēji tiek sadalīti astoņās grupās par četriem spēlētājiem. Katrs aizvada maču ar katru, ikvienā spēlē uzvarot tam, kurš pirmais bijis pārāks piecos legos. Katras grupas labākie divi iekļūst otrajā kārtā, kur jau sākas mači pēc izslēgšanas formāta. Otrajā kārtā uzvarētājam jāuzvar 10 legos, bet ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā 16.

Turnīra vēsturē bijuši seši čempioni – Fils Teilors (sešas reizes), Maikls Van Gervens, Gervins Praiss (abiem trīs tituli), Reimonds van Bārnevelds, Hosē de Sūza un Skots Vaitss (visiem viens tituls). Pēdējais čempions ir velsietis Praiss, kurš pagājušās sezonas finālā ar 16-8 uzvarēja skotu Pīteru Raitu.

Balvu fonds

Kopējais Grand Prix turnīra balvu fonds ir 650 tūkstoši sterliņu mārciņu. Uzvarētājs papildinās savu kontu ar 150 tūkstšiem, bet finālists ar 70. Pusfinālistam tiks 50 tūkstoši, ceturtdaļfinālistiem 25 tūkstoši, bet otrā kārta dos 12 250 tūkstošus sterliņu mārciņas. Ceturtā vieta grupa sniegs piecu tūkstošu prēmiju, bet trešā vieta tiks atalgota ar astoņiem tūkstošiem.

Cazoo Grand Slam Of Darts dalībnieki

Šobrīd zināms, ka 2022. gada šautriņu mešanas turnīrā spēlēs tādi spēlētāji kā Pīters Raits, Gervins Praiss, Maikls van Gervens, Džo Kalens, Denijs Noperts, Deimons Heta, Saimons Vitloks, Maikls Smits, Deivs Čiznals, Raiens Serls, Dirks van Duijvenbode, Džonijs Kleitons, Lūks Hamfrīzs, Neitans Aspinals, Robs Kross, Brendans Dolans, Teds Evetss, Neitans Rafertijs, Falona Šeroka, Līza Eštone, Kristians Peress un Leonards Geitss.

Oktobra sākumā nezināmas vēl bija deviņas spēlētāju vietas, un īsi pirms turnīra speciālā kvalifikācijā tiks izspēlētas noslēdzošās vietas, kur par vietu nozīmīgajā turnīrā pirmo reizi varētu cīnīties Madars Razma. Latvietis aizvada sekmīgu sezonu, lielāko panākumu izcīnot ”World Grand Prix”, kad apstājās ceturtdaļfinālā.

Kam ir lielākās izredzes uzvarēt Cazoo Grand Slam of Darts?

Favorītu zars šautriņu mešanas sacensībās nav diži mainījies. Joprojām tādi spēlētāji kā Pīters Raits, Gervins Praiss un Maikls van Gervens uzskatāmi par galvenajiem favorītiem. Pārliecināts par savām spējām ir skots Raits, kurš vienā intervijā atklājis, ka tikai Praiss ir tuvu viņa līmenim, kamēr pārējiem jāiet trenēties pie šautru dēļa, lai abus panāktu.

Kā nākamie vadošie spēlētāji 2022. gadā ir Džo Kalens, Denijs Noperts, Maikls Smits un Džonijs Kleitons. Formu pagaidām atguvis ir Neitans Aspinals un draudīgi ir tādi spēlētāji kā Deimons Heta, Deivs Čiznals un Raiens Serls. Interesanti būs pavērot, vai kādai no dāmām – Falonai Šerokai vai Līzai Eštonai, izdosies sagādāt pārsteigumus.

Likmes uz Cazoo Grand Slam Of Darts vietnē LV BET

Ja tev interesē derēt uz 2022. gada Vulverhemptonā notiekošo šautriņu mešanas turnīru, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā izvēlnes pusē meklē ”Šautriņu mešana”. Ar tā palīdzību vari izvēlēties piedāvājumā esošās spēles un izdarīt likmes.

Izdarīt likmes uz šautriņu mešanas turnīriem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Tas ir tik vienkārši! Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš piedāvā saviem spēlētājiem jaunāko informāciju par sporta notikumiem, ieskaitot šautru turnīriem.

Cazoo Grand Slam šautriņu derību padomi un likmes

Iespējamas dažādas šautriņu mešanas likmju iespējas. Populārākā no likmēm – derēšana uz kāda spēlētāja uzvaru. Piemēram, vari derētu uz Maikla van Gervena vai Pītera Raita potenciālajām uzvarām.

Iespējams paredzēt arī uzvarētāja handikapu, kā arī to, cik legi kopā tiks spēlēti. Ņem vērā, ka grupu turnīrā maksimāli iespējami deviņi legi, otrajā kārtā 19, bet ceturtdaļfinālā, pusfinālā un finālā 31 legs. Pirms deri uz šo iespēju, noskaidro, cik maksimāli legi var tikt spēlēti.

Ja tevi interesē interesantākas likmes, tad pastāv iespēja prognozēt, cik maksimālos 180 punktu gājienus spēlētāji mača gaitā veiks. Par 180 punktu mašīnām var saukt tādus spēlētājus kā Maiklu Smitu un dažreiz arī Džeimsu Veidu. Tikmēr latvietim Razmam patīk trīskāršā 19 sektori un viņš ir viens no precīzākajiem šajā sektorā.

Pirms izdari likmi, noskaidro, kādā formā šautriņu metējs šobrīd atrodas. Ik pa laikam sportisti piedalās sacensībās ar savainojumiem, bet citkārt tiem gadās melnāki posmi sezonas laikā, kura ir ļoti gara.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *