PDC Eiropas čempionāts šautriņu mešanā ar Madara Razmas dalību

PDC Eiropas čempionāts šautriņu mešanā ar Madara Razmas dalību

Vācijas pilsētā Dortmundē no 27. līdz 30. oktobrim notiks viens no sezonas nozīmīgākajiem šautriņu mešanas turnīriem – Eiropas čempionāts. Tajā piedalīsies arī vadošais Latvijas šautriņu metējs Madars Razma, kuram tā būs debija šajās sacensībās. Vēlies vairāk uzzināt par šautriņu mešanu? Iepazīsties ar derību iespējām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

Svarīgākā informācija par 2022. gada Eiropas čempionātu šautriņu mešanā

Norises vieta un laiks

Eiropas čempionāts šautriņu mešanā ierasti tiek rīkots Vācijā. Šoreiz tas notiks Dortmundē no 27. līdz 30. oktobrim. Turnīrā piedalīsies 32 šautriņu metēji no visas pasaules, kas bijuši labākie sezonas Eiropas tūres posmos. Katru gadu tiek rīkoti vairāki Eiropas tūres turnīri, kuros spēlētāji cīnās par nozīmīgām naudas balvām un reitingu, lai iekļūtu starp 32 labākajiem, kas vēlāk dod iespēju startēt Eiropas čempionātā.

Kopumā Eiropas čempionāts tiek rīkots kopš 2008. gada. Līdz šim tajā bijuši tikai astoņi čempioni – Fils Teilors, Saimons Vitloks, Eidriens Luiss, Maikls van Gervens, Džeimss Veids, Robs Kross un Pīters Raits. Visvairāk tituli ir leģendārajam Teiloram un van Gervenam – pa četriem.

Debiju piedzīvos vadošais Latvijas šautriņu metējs Madars Razma, kurš veiksmīgi sevi pārstāvēja Eiropas tūres posmos, vienā no tiem aizspēlējoties līdz pat pusfinālam. Saturīgais sniegums un spēlēšana vairāku turnīru astotdaļfinālos ļāva Razmam kvalificēties Eiropas čempionātam pirmo reizi karjerā. Ir jau zināms, ka latvietis gadu mijā piedalīsies arī 2023. gada pasaules čempionātā.

Turnīra naudas balvas

Šajā gadā 32 šautriņu metēji sadalīs 500 tūkstošus sterliņu mārciņu. 120 tūkstoši tiks uzvarētājam, uz pusi mazāk finālistam (60 tūkstoši), iekļūšana pusfinālā tiks atalgota ar 32 tūkstošiem, ceturtdaļfinālā ar 20 tūkstošiem, otrajā kārtā ar desmit, bet dalība turnīrā un izstāšanās pēc vienas spēles novērtēta ar sešiem tūkstošiem sterliņu mārciņu.

Kurš bija pagājušā gada Eiropas čempions?

Iepriekšējā reizē par 2021. gada čempionu otro reizi karjerā kļuva Robs Kross, kurš finālā ar 11-8 uzvarēja nīderlandieti Maiklu van Gervenu. Jāpiezīmē, ka pirms gada šautriņu mešanas turnīrs nenotika Vācijā, bet gan Austrijas pilsētā Zalcburgā.

2022. gada Eiropas čempionāta grafiks

2022. gada Eiropas čempionāta dalībnieki

Šajā gadā turnīrā piedalīsies tādi šautriņu metēji kā Lūks Hamfrīzs, Maikls van Gervens, Robs Kross, Pīters Raits, Deivs Čiznals, Džo Kalens, Maikls Smits, Dimitri van den Bergs, Denijs Noperts, Džonijs Kleitons, Neitans Aspinals, Dirks van Duijvenbode, Gervins Praiss, Hosē de Sūza, Martins Lukmens, Deimons Heta, Martins Šindlers, Rovbijs Džons Rodrigess, Raiens Serls, Madars Razma, Endrjū Gildings, Derils Gērnijs, Karels Sedlačeks, Stīvens Bantings, Ross Smits, Gabriels Klemenss, Džošs Roks, Džeimss Veids, Raiens Meikle, Kšištofs Ratajskis, Vincents van der Vorts un Kalans Ridzs.

Turnīra izspēle

Uzvarētājam jābūt labākam piecos mačos. No 27. līdz 28. oktobrim tiks izspēlēti 16 pirmās kārtas dueļi. Katrs no tiem noslēgsies pēc kāda uzvarētiem sešiem legiem. Otrā kārta noritēs no 28. līdz 29. oktobrim, kad izspēles formāts kļūs garāks – tajā spēle noritēs līdz kāda šautriņu metēja uzvarai desmit legos.

Tieši tāds pats formāts paredzēts 30. oktobrī, kad dienas sesijā izspēlēs ceturtdaļfinālus, vēlāk vakarā tajā pašā dienā nosakot čempionu. Pusfinālā un finālā labākajam jāuzvar 11 legos jeb mačs var ilgt ne ilgāk par 21 legu.

Kuram ir vislielākās izredzes uzvarēt?

Galvenie turnīra favorīti paliek nemainīgie – Maikls van Gervens, Gervins Praiss un Pīters Raits. Visi ir šobrīd ranga līderi un cīnīsies par Eiropas čempiona titulu. Tomēr, kā jau visos šautru turnīros, iespējami pārsteigumi un tādu var sagādāt arī latvietis Madars Razma.

Meistarīgi spēlētāji šautriņu mešanā ir arī tādi spēlētāji kā Luks Hamfrīzs, Maikls Smits, Dimitri van den Bergs, Džonijs Kleitons un Džeimss Veids.

Kur var skatīties 2022. gada Eiropas čempionātu šautriņu mešanā?

Latvijas teritorijā raidtiesības šautriņu mešanas turnīros iegādājusies tiešsaistes platforma Viaplay. Tomēr bez Viaplay pastāv arī citas iespējas, kā vērot nozīmīgu darts turnīru. Iespējams arī skatīties Profesionālās šautriņu korporācijas (PDC) mājaslapā, iepriekš reģistrējoties. Tikmēr šīs organizācijas Youtube kanālā pēc katras sesijas tiek publicēti apjomīgi apskati.

Darts derības pie LV BET

Ja vēlies derēt uz turnīriem šautriņu mešanā, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā izvēlnes pusē meklē ”Šautriņu mešana”. Ar tā palīdzību vari izvēlēties piedāvājumā esošās spēles un izdarīt likmes.

Izdarīt likmes uz šautriņu mešanas sacensībām ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Tas ir tik vienkārši! Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš piedāvā saviem spēlētājiem jaunāko informāciju par sporta notikumiem, ieskaitot šautru turnīriem.

Darts derību padomi un likmes LV BET

Iespējamas dažādas šautriņu mešanas likmju iespējas. Populārākā no likmēm – derēšana uz kāda spēlētāja uzvaru. Piemēram, vari derētu uz Džeimsu Veidu vai Madaru Razmu un viņa potenciālo panākumu kādā no mačiem.

Iespējams paredzēt arī uzvarētāja handikapu, kā arī to, cik legi kopā tiks spēlēti. Ņem vērā, ka pirmajā kārtā maksimāli iespējami 11 legi, otrajā kārtā un ceturtdaļfinālā 19, bet pusfinālā un finālā 21. Pirms deri uz šo iespēju, noskaidro, cik maksimāli legi var tikt spēlēti.

Ja tevi interesē interesantākas likmes, tad pastāv iespēja prognozēt, cik maksimālos 180 punktu gājienus spēlētāji mača gaitā veiks. Par 180 punktu mašīnām var saukt tādus spēlētājus kā Maiklu Smitu un dažreiz arī Džeimsu Veidu. Tikmēr latvietim Razmam patīk trīskāršā 19 sektori un viņš ir viens no precīzākajiem šajā sektorā.

Pirms izdari likmi, noskaidro, kādā formā šautriņu metējs šobrīd atrodas. Ik pa laikam sportisti piedalās sacensībās ar savainojumiem, bet citkārt tiem gadās melnāki posmi sezonas laikā, kura ir ļoti gara.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *