PDC Eiropas tūre uzņem apgriezienus maijā!

PDC Eiropas tūre uzņem apgriezienus maijā!

Maijā šautriņu mešanas PDC Eiropas tūrē paredzēti trīs turnīri – no 6. līdz 8. maijam Leverkūzenē, no 20. līdz 22. maijam Štutgartē un no 27. līdz 29. maijam Nīderlandē. Sezonas ietvaros notiek 13 tūres posmi dažādās Eiropas valstīs, kurās spēlē 64 labākie ‘’Pro’’ tūres ranga spēlētāji. Vai vēlies vairāk uzzināt par šautriņu mešanu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Professional Darts Corporation ir vadošā šautriņu mešanas organizācija, kuras balvu fonda budžets sezonas griezumā ir vairāk nekā 15 miljoni sterliņu mārciņu. Tā ‘’Pro’’ tūres ietvaros rīko 13 dažādus Eiropas tūres turnīrus tādās valstīs kā Vācijā, Austrijā, Gibraltārā, Nīderlandē, Ungārijā un Čehijā. Katra turnīra balvu fonds ir 140 tūkstoši sterliņu mārciņu, uzvarētājam saņemot 25 tūkstošus.
  • Šautriņu mešana kļūst aizvien populārāka. Darts licencēto spēlētāju skaits aug ar katru gadu. Šī spēle nav dārga un, lai sāktu ar to nodarboties, nepieciešams iegādāties šautru dēli un šautriņas. Walk-on dziesmas, līdzjutēju dziedāšana, dinamiskā spēle un spēlētāju atraktivitāte piedod odziņu šim interesantajam sporta veidam.
  • Likt likmes uz šautriņu mešanu. Darts betting iespējams arī LV BET, kur iespējams ne tikai veikt likmi uz iecienītāko likmi – spēles uzvarētāju. Var paredzēt arī tādus ar spēli saistītus aspektus kā kopā spēlētos legus, uzvarētāja handikapu un cik abi spēlētāji veiks maksimālos 180 punktu gājienus.

Professional Darts Corporation ir vadošā šautru organizācija

Saīsinājumā PDC dibināta 1992. gadā, kad atsevišķi šautriņu metēji atdalījās no tobrīd vadošās šī sporta veida organizācijas British Darts Organisation (BDO), kas šobrīd jau likvidēta. Laika gaitā Professional Darts Corportation kļuvusi par nozīmīgāko šautriņu mešanas organizācija profesionāļiem, kas izveidojusi daudzus nozīmīgus turnīrus, ar sponsoru palīdzību spējot piedāvāt apjomīgas naudas balvas spēlētājiem. Pie tam, interese par sportu palielinājusies ne tikai tās dzimtenē Lielbritānijā, bet visā pasaulē.

PDC rīko turnīrus profesionāļiem 11 mēnešus gadā. Bez 12 televīzijas turnīriem norit arī ‘’Pro’’ tūres sacensības, kurās visi 128 tūres karti ieguvušie šautriņu metēji savstarpēji aizvada turnīrus. To laikā norit arī 13 Eiropas tūres sacensības tādās Eiropas valstīs kā Vācijā, Ungārijā, Gibraltārā, Čehijā, Austrijā un Čehijā. Pirmo reizi tie tika organizēti 2012. gadā, kad notika pieci turnīri. Katra turnīra balvu fonds mērāms 140 tūkstošu sterliņu mārciņu apmērā, uzvarētājam mājās braucot ar 25 tūkstošu lielu prēmiju. Katrās sacensībās piedalās 64 šautriņu metēji, trijās dienās noskaidrojot uzvarētāju.

Covid-19 pandēmija ietekmēja šo turnīru norisi pēdējos gados, 2021. gadā organizējot vien divus, bet šogad notiks 13. Vien maija mēnesī plānoti trīs – no 6. līdz 8. maijam Leverkūzenē, no 20. līdz 22. maijam Štutgartē un no 27. līdz 29. maijam Nīderlandē. Šajā sezonā pagaidām notikuši četri turnīri, kuros divas reizes uzvarējis Maikls van Gervens, bet pa reizei Gervins Praiss un Lūks Hamfrīzs.

Tieši van Gervens ir visvairāk uzvarējis PDC Eiropas tūres turnīros – Nīderlandes šautriņu metējs bijis labākais 34 turnīros, kopumā 44 reizes spēlējot finālā. Pīters Raits un Gervins Praiss uzvarējuši sešos turnīros, bet Maikls Smits un Fils Teilors četras reizes. Pēdējos gados Eiropas tūrē piedalās arī labākais Latvijas šautriņu metējs Madars Razma, kurš šajā sezonā divas reizes aizkļuvis līdz astotdaļfinālam, bet reizi izstājies otrajā kārtā. Sagaidāms, ka latvietis piedalīsies arī maijā notiekošajos turnīros. Leverkūzenē gan latvieša vārds dalībnieku sarakstā nav atrodams.

Šautriņu mešana kļūst aizvien populārāka

Gadu gaitā šis sporta veids kļuvis aizvien globālāks. Jebkuru televīzijas translēto turnīru apmeklē liels skaits līdzjutēju, kuri viens otru cenšas pārspēt līdzjušanā. Atraktīvie spēlētāji cenšas izcelties ar walk-on dziesmu un uznākšanas formu uz skatuvi, tādā veidā vēl vairāk ieintriģējot sekot līdz šim sporta veidam.

Līdzjutēji varēs apmeklēt arī PDC Eiropas tūres posmus, kuros piedalīsies labākie šautriņu metēji. Šobrīd PDC ‘’Pro’’ tūres reitingā līderis ir Maikls van Gervens, kurš šajā gadā rīkotajās ‘’Pro’’ tūres sacensībās sapelnījis vairāk nekā 145 tūkstošus sterliņu mārciņu. Pašlaik viņu var saukt par tūres labāko šautriņu metēju un arī visos trijos maija posmos nīderlandieti varēs uzskatīt par favorītu.

Citi galvenie favorīti uz uzvaru ir Gervins Praiss un esošais pasaules čempions Pīters Raits. Skots pagājušajā sezonā uzvarēja abos nozīmīgākajos turnīros – ‘’World Matchplay’’ un pasaules čempionātā. Tikmēr Praiss pēc triumfa 2021. gada pasaules čempionātā stabili bijis viens no favorītiem visos turnīros. Pakutināt nervus var arī tādi spēlētāji kā Džo Kalens, Deimons Heta, Maikls Smits un Džonijs Kleitons.

‘’Pro’’ tūres izsēto spēlētāju vidū ir arī latvietis Madars Razma, kurš atrodas 29. vietā ar nopelnītiem 33 ar pusi tūkstošiem sterliņu mārciņu. Latvijas labākais šautriņu metējs šajā sezonā jau četras reizes uzvarējis ranga labākos spēlētājus – divas reizes Hosē de Sūzu, bet pa reizei Premjerlīgas čempionu Džoniju Kleitonu un 2021. gada pasaules čempionu Gervinu Praisu. Pēc ne tik veiksmīga 2021. gada, kā arī otrās atvases sagaidīšanas Razma demonstrē arvien stabilāku spēli.

Likt likmes uz šautriņu mešanu

Darts betting iespējams arī LV BET, pie tam, uz katru no spēlēm, ieskaitot PDC Eiropas tūres. Uz jebkuru no mačiem iespējamas dažādas likmju variācijas, ieskaitot spēlētāju iecienītāko – kāda spēlētāja uzvaru. Tāpat iespējams derēt uz uzvarētāja legu handikapu un to, cik kopā abi spēlētāji spēlēs legus. Ņem vērā, ka Eiropas tūrē līdz ceturtdaļfinālam spēlētājam jāuzvar sešos legos (maksimāli 11 legi), ceturtdaļfinālā un pusfinālā septiņos legos (maksimāli 13 legi), bet finālā astoņos (maksimāli 15 legi).

Ja vēlies veikt interesantāku likmi, tad vari paredzēt, cik maksimālos 180 punktu gājienus veiks abi šautriņu metēji kopā. Par 180 punktu gājienu mašīnām var saukt tādus spēlētājus kā Hosē de Sūzu, Maiklu Smitu, Geriju Andersonu un Maiklu van Gervenu.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par šautriņu mešanu un tajā notiekošajiem turnīriem, tostarp PDC Eiropas līgu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *