PDC pasaules čempionāts šautriņu mešanā 2023: ko paveiks Madars Razma?

PDC pasaules čempionāts šautriņu mešanā 2023: ko paveiks Madars Razma?

No šī gada 15. decembra līdz 2023. gada 3. janvārim ”Alexandra Palace” Londonā notiks nozīmīgākais šautriņu mešanas turnīrs – pasaules čempionāts. Ceturto gadu pēc kārtas tajā piedalīsies labākais Latvijas šautriņu metējs Madars Razma, kurš aizvadījis sekmīgu 2022. gada sezonu. Vai vēlies vairāk uzzināt par šautriņu mešanu? Ielūkojies LV BET Sporta bloga piedāvātajās likmju variācijās un dodies veikt derības.

Iepazīstieties ar 2023. gada PDC šautriņu mešanas pasaules čempionātu!

Kopumā PDC pasaules čempionāts šautriņās tiek rīkots kopš 1994. gada un laika gaitā tas kļuvis par nozīmīgāko šī sporta veida turnīru. Kopš 2008. gada turnīru organizē ”Alexandra Palace” Londonā. Izspēles formāts paredz, ka turnīrā piedalās 96 šautriņu metēji – 32 labākie no ”Order of Merit” ranga, 32 labākie no Pro tūres ranga un 32 kvalificējas caur dažādām starptautiskām kvalifikācijām. Tādā veidā tiek pārstāvēti visi kontinenti un to tiešām var saukt par pasaules čempionātu.

Izspēles formāts paredz, ka 32 labākie ”Order of Merit” dalībnieki ir turnīru sāk no otrās kārtas. Pirmajās divās kārtās jāuzvar trijos setos. Lai uzvarētu setu, jābūt labākam trijos legos. Līdz ar to vienā setā iespējami maksimāli pieci legi. Trešajā un ceturtajā kārtā jāuzvar četri seti, ceturtdaļfināli pieci, pusfinālā seši, bet finālā septiņi seti.

Kāda ir balva 2023. gada PDC šautriņu mešanas pasaules čempionātā

Šautriņu metēji sadala divus ar pusi miljonus sterliņu mārciņu lielu balvu fondu, no kuram 500 tūkstoši tiks sacensību uzvarētājam. 200 tūkstošus saņems finālists, 100 tūkstošus pusfinālisti, 50 tūkstošus ceturtdaļfinālā iekļuvušie, 35 tūkstošus ceturtajā kārtā spēlējošie, 25 tūkstošus trešās kārtas dalībnieki, 15 tūkstošus otrās kārtas, bet zaudējums pirmajā kārtā būs atalgots ar septiņiem ar pusi tūkstošiem sterliņu mārciņu.

Kurš ir pasaules čempions līdz šim?

Par pēdējo jeb 2022. gada pasaules čempionu šautriņu mešanā kļuva skots Pīters Raits, kurš to paveica otro reizi karjerā. Viņš finālā ar 7-5 uzvarēja angli Maiklu Smitu, kurš otro reizi karjerā zaudēja finālā. PDC pasaules čempionāts šautriņu mešanā 2022 kļuva par pirmo pēdējo gadu laikā, kad finālā spēlētāji aizvadīja saspringtu cīņu par uzvaru. Pēdējos gados tie bija noslēgušies ar kāda spēlētāja pārliecinošu panākumu.

Kuri piedalīsies 2023. gada PDC šautriņu mešanas pasaules čempionātā no Baltijas

No Baltijas kārtējo reizi šautriņu mešanas čempionātā piedalīsies latvietis Madars Razma un lietuvietis Dariuss Labanausks. Razmam šī būs ceturtā dalība PDC pasaules čempionātā, taču līdz šim viņa augstākais sasniegums ir spēlēšana otrajā kārtā. To viņš sasniedza 2021. gadā, kad vispirms pirmajā kārtā apspēlēja japānas šautriņu metēju, bet vēlāk piekāpās divkārtējam sacensību uzvarētājam Gerijam Andersonam. Pirms gada viņš pirmajā kārtā zaudēja īram Skotam Lenonam.

Citādāk ir ar Labanausku, kurš 2020. gada turnīrā kļuva par pārsteigumu autoru, aizspēlējoties līdz ceturtdaļfinālam. Sezonu gan labāk līdz šim aizvadījis Razma, kurš piedalījies lielākajos TV šautru turnīros, kamēr Labanausks vietu pasaules čempionātā izcīnīja caur PDC Nordic & Baltic turnīriem.

Kam ir vislielākās izredzes uzvarēt 2023. gada PDC šautriņu mešanas pasaules čempionātā

Šautriņu mešanā nekas diži nav mainījies. Pīters Raits, Gervins Praiss, Maikls van Gervens tiks uzskatīti par galvenajiem sacensību favorītiem. Šogad vislabākajā formā no trim bijis nīderlandietis van Gervens, kurš atguvis iepriekšējo spozmi. Šajā sezonā viņš triumfējis Premjerlīgā, World Matchplay un World Grand Prix turnīros.

Interesanti būs pavērot, cik tālu varētu aizspēlēties Madars Razma. Viņš ir vadošais šī sporta veida pārstāvis Latvijā, un vienīgais profesionālis. Šo sezonu viņš aizvadījis samērā spoži, spēlējot visa veida nozīmīgākajos TV turnīros, kuros piedzīvojis debiju. Šajā gadā viņš noteikti vēlēsies tikt vismaz līdz trešajai kārtai. Nākamais viņa postulētais mērķis bijis iekļūt starp 32 labākajiem, kas tādējādi dotu viņam izsētā statusu un turnīra sākšanu no otrās kārtas. Katrā ziņā latvietis šajā gadā var parūpēties par izcilāko sasniegumu Latvijas darts vēsturē.

2023. gada PDC Pasaules kausa izcīņas šautriņu mešanā grafiks

No 15. līdz 23. decembrim turnīrā tiek izspēlētas pirmās divas kārtas. Vēlāk seko trīs Ziemassvētku brīvdienās, pēc kā no 27. līdz 30. decembrim izspēlē trešo un ceturto kārtu, bet no 1. janvāra sākas ceturtdaļfināli. 2. janvārī gaidāmi pusfināli, bet dienu vēlāk lielais fināls.

Likmes uz 2023. gada PDC pasaules šautriņu mešanas čempionātu

Ja interesē derēt uz 2023. gada ”Alexandra Palace” notiekošo šautriņu mešanas turnīru, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā izvēlnes pusē meklē ”Šautriņu mešana”. Ar tā palīdzību vari izvēlēties piedāvājumā esošās spēles un izdarīt likmes.

Izdarīt derības uz šautriņu mešanas turnīriem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Tas ir tik vienkārši! Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš piedāvā saviem spēlētājiem jaunāko informāciju par sporta notikumiem, ieskaitot šautru turnīriem.

Padomi par derībām šautriņu mešanā un derības uz 2023. gada PDC šautriņu mešanas čempionātu

Pastāv dažādas šautriņu mešanas likmju iespējas. Iecienītākā no likmēm – derēšana uz kāda spēlētāja uzvaru. Piemēram, vari derētu uz Latvijas metēja Madara Razmas vai Pītera Raita potenciālajām uzvarām.

Ir iespējams paredzēt arī uzvarētāja handikapu, kā arī to, cik legi vai seti kopā tiks spēlēti. Ņem vērā, ka pirmajā un otrajā kārtā maksimums iespējami pici seti, trešajā un ceturtajā septiņi, ceturtdaļfinālā deviņi, pusfinālā 11 un finālā 13 seti. Pirms deri uz šo iespēju, noskaidro, cik maksimāli legi vai seti var tikt spēlēti. Pie maksimāli spēlētiem legiem pie 13 setiem spēlētāji var spēlēt 59 legus.

Ja vairāk tiecies izdarīt interesantākas likmes, tad pastāv iespēja prognozēt, cik maksimālos 180 punktu gājienus spēlētāji mača gaitā veiks. Par 180 punktu mašīnām var saukt tādus spēlētājus kā Maiklu Smitu un dažreiz arī Džeimsu Veidu. Tikmēr latvietim Razmam patīk trīskāršā 19 sektori un viņš ir viens no precīzākajiem šajā sektorā.

Pirms veic likmi, noskaidro, kādā formā šautriņu metējs šobrīd atrodas. Brīžiem sportisti piedalās sacensībās ar savainojumiem, bet citkārt tiem gadās melnāki posmi sezonas laikā, kura ir ļoti gara.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *