Pasaules kauss ātrslidošanā 2022/2023. gada sezona

Jau no 11. novembra sākusies jaunā ātrslidošanas sezona Pasaules kausā. 2022./2023. gada sezonā paredzēti seši posmi laikā līdz nākamā gada februāra vidum. Vai vēlies vairāk uzzināt par ātrslidošanu? Ienāc LV BET Sporta blogā, iepazīsties ar piedāvātajām likmju variācijām un dodies veikt derības!

Svarīgākā informācija par Pasaules kausu ātrslidošanā

Pasaules kauss ātrslidošanā tiek organizēts kopš 1985. gada. Sezonas laikā pārsvarā notiek seši līdz septiņi posmi, ieskaitot sacensību finālu tās izskaņā. Paši posmi notiek visā pasaulē – Ziemeļamerikā, Eiropā un Āzijā. Posmu laikā slidotāji pelna sev punktus par izcīnītajām vietām un tie sportisti, kuri pēc sacensību beigām izcīnījuši vairāk punktus par pārējiem, kļūst par savas distances Pasaules kausa ieguvējiem.

Pasaules kausā daļēji notiek arī kvalificēšanās pasaules čempionātam un olimpiskajām spēlēm, tāpēc katras sacensības šeit ir nozīmīgas. Vīrieši sacenšas tādās disciplīnās kā 500, 1000, 1500 metros, kombinētajā 5000 un 10 000 metru disciplīnā, komandu stafetē, masu startā un komandu sprintā, kamēr dāmas sacenšas 500, 1000, 1500 metros, kombinētajā 3000 un 5000 metru distancē, komandu stafetē, masu startā un komandu sprintā.

Pagājušā gada sacensību medaļnieki

Pagājušajā sezonā par kopvērtējuma uzvarētāju 500 metru distancē kļuva kanādietis Laurent Dubreuil, kurš kopvērtējumā izcīnīja 614 punktus. Viņš apsteidza divus Japānas sportistus – Tatsuju Šinhamu un Vataru Morišige. 1000 metru distancē kopvērtējumā uzvarēja Nīderlandes sportists Tomass Krols ar 282 punktiem. Visu labāko trijnieku šajā disciplīnā ieņēma vienas valsts pārstāvji. 1500 metros par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva amerikānis Džoijs Mantija ar izcīnītiem 280 punktiem. Otrais bija kanādietis Konors Hovs, bet trešais nīderlandietis Kjelds Nuiss.

Garajās distancēs par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva zviedrs Nils van der Pūls ar izcīnītiem 360 punktiem. Viņš apsteidza Itālijas un Kanādas ātrslidotājus. Masu startā ar 652 punktiem par uzvarētāju kļuva beļģis Bārts Svingss, bet komandu stafetē labākie izrādījās ASV ātrslidotāji, kuri apsteidza Norvēģiju un Kanādu.

Dāmām par kopvērtējuma uzvarētāju 500 metros kļuva ASV sportiste Erina Džeksone, kura ieguva 660 punktus un gandrīz par 100 punktiem apsteidza tuvāko sekotāju Nao Kodairu no Japānas. Arī 1000 metru distancē par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva ātrslidotāja no ASV – Britānija Bove, kura izcīnīja 330 punktus. Otro un trešo vietu ieguva Japānas sportistes. 1500 metros labākā bija sportiste no Japānas – Miho Takagi izcīnīja 300 punktus un nedaudz apsteidza 1000 metru labāko Britāniju Bovu.

Par garo distanču uzvarētāju kopvērtējumā kļuva Nīderlandes sportiste Irēne Šutēna, kura ieguva 300 punktus un par desmit apsteidza norvēģieti Ragni Viklundu. Masu startā ar 602 punktiem par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva itāliete Frančeska Lolobrigida, bet komandu stafetēs labākās izrādījās Kanādas ātrslidotājas, kuras apsteidza japānietes un Nīderlandes sportistes.

Ātrslidošanas sacensību dalībnieki

Pārsvarā visi nosauktie sportisti, kuri kļuva par kopvērtējuma uzvarētājiem pagājušajā sezonā, piedalījās arī pirmajā Pasaules kausa posmā no 11. līdz 13. novembrim Norvēģijas pilsētā Stavangerā. Nozīmīgajās sacensībās vairs nepiedalās neviens Latvijas sportists. Līdz šim vienīgais ātrslidotājs, kurš piedalījās visās lielajās sacensībās, bija Haralds Silovs. Viņš pēc olimpiskā cikla un 2022. gada olimpiskajām spēlēm Pekinā noslēdza savu sportista karjeru. Pēc karjeras beigām Silovs kļuva par ātrslidošanas treneri, aiz Latvijas robežām apmācot arī talantīgākos bērnus no tēvzemes.

Pasaules kausa izcīņa ātrslidošanā 2022/23

Šī gada sezonā, ieskaitot finālu, paredzēti seši posmi. Sezona sākās novembra otrajā nedēļas nogalē ar sacensībām Norvēģijas pilsētā Stavangerā. Sezona turpinājās no 18. līdz 20. novembrim Nīderlandes pilsētā Hērenvenā. Vēlāk divi posmi plānoti Kanādas pilsētā Kalgarī – vispirms no 9. līdz 11. decembrim, bet vēlāk no 16. līdz 18. decembrim. Sezona noslēgsies februārī, kad plānoti jau divi posmi Polijā. Vispirms piektais no tiem paredzēts no 10. līdz 12. februārim, bet vēlāk fināls sāksies 17., bet noslēgsies 19. februārī, kad punkts tiks likts arī visai Pasaules kausa sezonai.

Likmes uz slidošanu LV BET

Ja vēlies izdarīt likmes uz ātrslidošanas sacensībām, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā sadaļā meklē ”ātrslidošana”, kur atradīsi iespēju derēt uz visām šajā sporta veidā noteikošajām sacensībām. No esošā piedāvājuma vari izvērtēt, kura spēle tevi visvairāk uzrunā.

Likt likmes uz ātrslidošanas sacensībām ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo notikumu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, ieskaties LV BET Sporta blogā, kurš saviem spēlētājiem sniedz jaunāko informāciju par sporta notikumiem pasaulē.

Padomi un likmes Pasaules kausam ātrslidošanā 2022/2023 vietnē LV BET

Gadījumā, ja bukmeikeri piedāvā ”outright” iespēju, kas piedāvā ieskatīties tajos sportistos, kuri tiek uzskatīti par galvenajiem favorītiem uz uzvaru kopvērtējumā, tad izmanto šo iespēju un iepazīsties ar piedāvāto informāciju.

Ātrslidošanas sacensībās iespējams prognozēt katras disciplīnas uzvarētāju, labāko trijnieku un ar kādu handikapu (sekunžu atstarpi) uzvarētāja izcīnīs panākumu. Kopumā ātrslidošana nav tas populārākais sporta veids Latvijā, lai gan tam ir senas tradīcijas. Ja gadījumā tevi uzrunā šis ziemas sporta veids, tad dodies uz LV BET Sporta totalizatora mājaslapu, izpēti piedāvātās likmju iespējas un veic derību! Tas tik tiešām būs aizraujoši!