Lielbritānijas čempionāts – snūkera turnīrs

Lielbritānijas čempionāts – snūkera turnīrs

No 12. līdz 20. novembrim Anglijas pilsētā Jorkā notiks viens no prestižākajiem snūkera turnīriem – Lielbritānijas čempionāts jeb UK Championship. Kopumā turnīra dalībnieki sadalīs vairāk nekā viena miljona sterliņu mārciņu vērtu prēmiju fondu. Vai tevi interesē uzzināt vairāk par snūkera sacensībām? Ieskaties LV BET Sporta blogā piedāvatajās likmju iespējās un dodies izdarīt derības!

Svarīgākā informācija par UK čempionātu (Championship) snūkerā

Pirmais Lielbritānijas čempionāts snūkerā notika tālajā 1977. gadā. Tobrīd tajā piedalīties varēja vien Apvienotās Karalistes snūkera spēlētāji. Pirmais no turnīriem notika Blekpūlē un uzvarētāja balvu fonds bija divi tūkstoši sterliņu mārciņu. Noteikumi tika mainīti 1984. gadā, kad tajā ļāva sākt piedalīties profesionālajiem snūkera spēlētājiem. Kopš tā laika Lielbritānijas čempionāts reitinga punktu ziņā ir otrs prestižākais aiz pasaules čempionāta.

Laika gaitā turnīrs noticis dažādās lokācijās. No 1978. līdz 1998. gadam to rīkoja Prestonā, No 1998. līdz 2001. gadam Bornemotā, no 2001. līdz 2007. gadam Jorkā, no 2007. līdz 2011. gadam Telfordā, bet no 2011. gada tas atgriezies Jorkā. Izņēmums bija 2020./2021. gada turnīrs, kurš Covid-19 apstākļos tika aizvaidīts Miltonkeinsā.

Iepriekšējie uzvarētāji

Visvairāk reizes par UK čempionāta uzvarētāju kļuvis slavenais snūkerists Ronijs O’Salivans. Viņš Jorkā notiekošajā turnīrā ticis pie septiņiem tituliem, bet vēl reizi zaudējis finālā. Seši tituli ir anglim Stīvam Deivisam. Viņš četras reizes ir ari vēl spēlējis finālā, kopā ar skotu Stīvenu Hendriju esot starp spēlētājiem, kuri izšķirošajā UK čempionāta mača piedalījušies visvairāk.

No pēdējām trim reizēm divās uzvarējuši Ķīnas snūkera spēlētāji. Par 2019. gada čempionu kļuva ķīnietis Dings Junhujs, kurš finālā uzvarēja skotu Stīvenu Magiru. 2020. gadā triumfēja Nīls Robertsons, kuram tas bija trešais tituls, kamēr pirms gada pirmo reizi šajā turnīrā uzvarēja Žao Ksintongs, kurš finālā apspēlēja Luku Brecelu.

2022. gada Cazoo UK čempionāta balvu fonds

Kopējais turnīra balvu fonds ir nedaudz lielāks par vienu miljonu sterliņu mārciņām – 1.2 miljoni. Lauvas tiesu no tā iegūs turnīra uzvarētājs, kurš savu kontu papildinās ar 250 tūkstošiem sterliņu mārciņu. Finālistam tiks 100 tūkstoši, pusfinālistiem 50 tūkstoši, ceturtdaļfinālistiem 25 tūkstoši, astotdaļfinālistiem 15 tūkstoši, ceturtā kārta dos desmit tūkstošus, trešā septiņus ar pusi, otrā piecus tūkstošus, bet dalība turnīrā ļaus nopelnīt divus ar pusi tūkstošus sterliņu mārciņu.

2022. gada Cazoo UK čempionāta spēles

Turnīra formāts arī laika gaitā ir mainīts. Labākie 16 snūkeristi pēc ranga automātiski to sāks no astotdaļfināla kārtas, kur tiem piebiedrosies 16 citi no kvalifikācijas kārtām. Pirmajā kārtā ranga 81 – 112. vietu īpašnieki spēkosies pret 113. līdz 144. vietas ieguvējiem tajā. No otrās kārtas iesaistīsies ranga 49. līdz 80. vietas īpašnieki, kuri spēlēs pret pirmo kārtu uzvarētājiem. Savukārt trešajā kārtā iesaistīsies 17. līdz 48. vietas ieguvēji rangā. Līdz pat finālam jāuzvar sešos freimos, bet pašā finālā uzvarētājs titulu izcīna gadījumā, ja ir labāks desmit freimos.

2022. gada Cazoo UK čempionāta favorīti

Šobrīd snūkera rangā redzams, ka pirmajās desmit vietās ir tādi sportisti kā Ronijs O’Salivans, Džuds Tramps, Nīls Robertsons, Marks Selbijs, Džons Higinss, Kīrens Vilsons, Žao Ksintongs, Marks Viljamss, Berijs Havkinss un Marks Alens. Ja pēc ranga labākie 16 būtu jānosaka šobrīd, tad vēl no astotdaļfināla turnīru sāktu tādi sportisti kā Luka Brecels, Džeks Lisovskis, Šons Mērfijs, Stjuarts Bingams, Jans Bingtao un Raiens Dejs.

Sagaidāms, ka par galvenajiem favorītiem var saukt Roniju O’Salivanu, Džudu Trampu un Nīlu Robertsonu. Seškārtējais čempions O’Salivans ir viens no titulētākajiem šī sporta veida pārstāvjiem. Viņš ir arī septiņas reizes triumfējis pasaules čempionātā. Ne mazāk titulēts ir Tramps, kuram ir 23 nozīmīgu titulu panākumi, taču tikai vienu reizi viņš triumfējis pasaules čempionātā. Savukārt Robertsons ir trīskārtējais šī turnīra čempions un uzvarējis arī daudzos citos nozīmīgos snūkera turnīros.

Kā likt likmes uz snūkeru un 2022. gada Cazoo UK čempionātu LV BET?

Ja vēlies likt likmi uz snūkera notikumiem, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī spied uz ”Sports” un pēc šīs izvēles meklē ”Snūkers”. Uzpiežot uz šo sporta veidu, atradīsi piedāvājumā esošās spēles. Ja spēle tevi būs ieinteresējusi, tad izvērtē iespēju izdarīt likmi.

Likt likmes uz snūkera notikumiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu vairāk orientēties spēlēs un to piedāvājumā, LV BET ir izveidojies Sporta blogu, kas saviem spēlētājiem sniedz jaunāko informāciju par visiem ar sportu saistītajiem notikumiem.

2022. gada Cazoo UK čempionāta derību padomi un likmes

Spēlētājs, kurš bumbiņu sitis vislabāk un ir bijis labākais no punktu iegūšanas viedokļa, uzvar spēlē. To uzrauga tiesnesis, jo spēlētājam ir izpildes laiks pirms sitiena izdarīšanas. Ja spēlētājs ilgi nesit bumbu, tad gājiens var tikt piešķirts pretiniekam. Čempionātā var būt dažādi iespējami pavērsieni, kad arī vājāks spēlētājs var uzvarēt.

Ja vēlies izdarīt likmi uz UK čempionāta sacensībām, tad iepazīsties ar favorītiem, un to pēdējā laika sniegumu. Tas var palīdzēt izdarīt pareizo likmi! Pirms šī turnīra bukmeikeri par galvenajiem favorītiem uzskata jau pieminētos Roniju O’Salivanu, Nīlu Robertsonu (abiem koeficients 5.5) un Džūdu Trampu (koeficients 6.00). Nākamais favorītu kārtā ir Marks Selbijs ar koeficientu 8.5, bet nedaudz mazāk vērtē Džona Higinsa iespējamo uzvaru (koeficients 13.00).

Ja vēlies veikt likmi uz snūkeru, tad pastāv tādas likmju opcijas kā derēt uz spēles uzvarētāju, kopā spēlētājiem freimiem, freimu handikapu, atsevišķi kāda freima uzvarētāju, kā arī pastāv opcija derēt uz precīzu spēles rezultātu. Ar visām likmju iespējām iepazīsties LV BET totalizatorā!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *