Snūkera turnīrs britu atklātais (British open snooker 2022)

Snūkera turnīrs britu atklātais (British open snooker 2022)

No 25. septembra līdz 2. oktobrim ”Marshall Arena” Miltonkeinsā Anglijā notiks British Open 2022 turnīrs snūkerā. Tajā piedalīsies pasaulē labākie šī sporta veida pārstāvji. Vai tevi interesē vairāk uzzināt par snūkeru? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

Britsh Open snūkera turnīrs tiek organizēts kopš 1985. gada un tas ir viens no ranga turnīriem sezonā. Ikgadēji to organizēja līdz pat 2004./2005. gadam, taču tad 17 gadus turnīrs nenotika. To atjaunoja iepriekšējā sezonā un šogad turnīrs norisināsies otro gadu pēc kārtas.

Snūkerā dominanci līdz šim pierādījuši britu sportisti. Neviens šī sporta veida pārstāvis ārpus Apvienotās Karalistes nav ticis pie British Open balvas – šo titulu ieguvuši angļi, skoti, velsieši un vienu reizi īrs.

Kas ir snūkers? Tas ir biljarda paveids, un šis sporta veids ir īpaši populārs Lielbritānijā. Lai to spēlētu, nepieciešams snūkera galds (1.8 metrus plats un 3.6 metrus garš), kā arī 22 bumbiņu – 15 sarkano bumbu, vienu melno, vienu rozā, vienu brūnu, vienu zaļu, vienu dzeltenu un vienu baltu. Ar kiju tiek sists pa balto bumbiņu, bet, pieejot pie galda, pirmā bumba, kas jāiesit, ir sarkanā. Ja viņš to trāpa, tad snūkeristam ir tiesības sist citas krāsas bumbu. Sarkanās bumbiņas punktu nomināls ir viens punkts, dzeltenās divi, zaļās trīs, brūnās četri, zilās pieci, rozā seši, bet visvērtīgākā ir melnā, kurai ir septiņi punkti.

Aktuālā informācija par British Open

Pirmo reizi turnīru organizēja 1980. gadā. Pirmajā reizē aicināja 16 labākos snūkera spēlētājus, kuri pēc grupu turnīra noteica tos, kuri spēlēs pusfinālā. 1984. gadā turnīrs paplašinājās līdz 27 spēlētājiem, kuri tika sadalīti trīs grupās par deviņiem snūkeristiem. Tikmēr 1990. gadā organizatori, sākot ar izslēgšanas fāzi, pārus lozēja. Pēc 2004. gada turnīra 17 gadus to neorganizēja, jo to izņēma no sacensību kalendāra. 17 gadus vēlāk British Open tika reanimēts un par pirmo uzvarētāju kļuva velsietis Marks Filipss, kurš finālā ar 6-4 pārspēja Geriju Vilsonu. Trīskārtējais uzvarētājs pasaules čempionātos pirmo reizi British Open triumfēja 46 gadu vecumā.

Turnīra balvu fonds

Kopējais turnīra balvu fonds ir 478 tūkstoši sterliņu mārciņu un no tā 100 tūkstošus saņems uzvarētājs. Vairāk nekā divas reizes mazāk saņem finālists (45 tūkstošus), bet pusfinālisti tiek pie 20 tūkstošu lielas naudas prēmijas. Pirmā kārta spēlētājiem dod piecus tūkstošus sterliņu mārciņas.

Salīdzinot ar 2021. gadu, balvu fonds pieaudzis par astoņiem tūkstošiem sterliņu mārciņām. Pieaugums par šo nelielo naudas summu saistāms ar to, ka par vienu tūkstoti palielināta prēmija tiem, kas iekļūst ceturtdaļfinālā. Līdz šim apstāšanās šajā kārtā deva septiņus tūkstošus, bet 2022. gadā tie būs astoņi tūkstoši sterliņu mārciņu.

British Open atgriezīsies Marshall Arena

Pirmo reizi nozīmīgais 2022. gada snūkera turnīrs tiks organizēts Miltonkeinsas ”Marshall Arena”, kurā ik pa laikam notikuši arī šautriņu mešanas turnīri. Pirmajos gados sacensības norisinājās Derbijā, tad Plimutā, pēc tam Telfordā, Braitonā, bet 2021. gada turnīru organizēja Lesterā. Šogad nolemts, ka nozīmīgās sacensības tiks rīkotas Miltonkeinsā.

British Open 2022 kalendārs

No 9. līdz 14. augustam spēlētāji jau aizvadīja pirmo kvalifikācijas kārtu. 1997. gada pasaules čempionāta uzvarētājs Kens Dohertijs zaudēja dāmai Ng On-yee, kas pēc tam uzvaru atzina par lielāko karjerā. Kvalifikācijā zaudēja arī tāds spēlētājs kā Džimijs Vaits un Entonijs Hamiltons, kamēr pēc četru mēnešu diskvalifikācijas atgriezās Liangs Venbo, taču ar neveiksmi. Pārsteidzošu neveiksmi piedzīvoja Ali Kārters, kurš zaudēja pasaules ranga 71. numuram Hammadam Miā.

Kopumā spēlētājam, kurš uzvar sacensībās, jābūt pārākam par pretinieku sešās spēlēs. Vispirms notiek pirmās, otrās un trešās kārtas izspēle, kam seko ceturtdaļfināla un pusfināla spēle. Viss noskaidrojas finālā, kurā tiek uzzināts British Open snūkera čempions.

Snūkera rangs

Šobrīd pasaules snūkera rangā pirmajā vietā ir septiņkārtējais uzvarētājs pasaules čempionātā Ronijs O’Salivans. Džuds Tramps ir otrajā pozīcijā, bet Marks Selbijs trešais. Labāko sešinieku noslēdz tādi sporta veida pārstāvji kā Nīls Robersons, Džons Higinss un Žo Ksintongs, kamēr pagājušā gada čempions Marks Viljamss ir astotais.

British Open 2022 favorīti

Katrā turnīrā piedalās 16 labākie ranga snūkeristi. Ja vien nav kāds citādāks formāts, tad, neskatoties uz citiem nepārvaramas varas apstākļiem, labākie 16 vienmēr piedalīsies turnīrā. Līdz ar to saskaņā ar iepriekš pausto, var secināt, ka tieši ranga pirmais desmitnieks tiks uzskatīts par galvenajiem favorītiem.

Kā LV BET izdarīt likmes uz snūkeru

Ja vēlies likt likmi uz snūkera notikumiem, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī spied uz ”Sports” un pēc šīs izvēles meklē ”Snūkers”. Uzpiežot uz šo sporta veidu, atradīsi piedāvājumā esošās spēles. Ja spēle tevi būs ieinteresējusi, tad izvērtē iespēju izdarīt likmi.

Likt likmes uz snūkera notikumiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu vairāk orientēties spēlēs un to piedāvājumā, LV BET ir izveidojies Sporta blogu, kas saviem spēlētājiem sniedz jaunāko informāciju par visiem ar sportu saistītajiem notikumiem.

Likmju ieteikumi uz British Open 2022

Spēlētājs, kurš bumbiņu sitis vislabāk un ir bijis labākais no punktu iegūšanas viedokļa, uzvar spēlē. To uzrauga tiesnesis, jo spēlētājam ir izpildes laiks pirms sitiena izdarīšanas. Ja spēlētājs ilgi nesit bumbu, tad gājiens var tikt piešķirts pretiniekam. Čempionātā var būt dažādi iespējami pavērsieni, kad arī vājāks spēlētājs var uzvarēt.

Ja vēlies izdarīt likmi uz British Open sacensībām, tad iepazīsties ar favorītiem, un to pēdējā laika sniegumu. Tas var palīdzēt izdarīt pareizo likmi!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *