“Australian Open” – bez Džokoviča, bet ar latviešu dāmām ierindā

“Australian Open” – bez Džokoviča, bet ar latviešu dāmām ierindā

 No pirmdienas līdz janvāra beigām (17.-30.) norisināsies sezonas pirmais no četriem “Grand Slam” raudzes turnīriem “Australian Open”. Kā ierasts tas pulcē spēcīgāko dalībnieku sastāvu kā vīriešu, tā sieviešu un dubultspēļu turnīros. Protams, ar izņēmumiem, kad savas korekcijas ievieš savainojumi un arī juridiski šķēršļi. Kuri būs favorīti un kā veiksies Latvijas pārstāvēm Aļonai Ostapenko un Anastasijai Sevastovai?

Vīriešu vienspēles – bez čempiona Džokoviča

Milzu epopeja norisinājās ar vīriešu pasaules ranga (ATP) pirmo raketi Novaku Džokoviču, kurš pārkāpa stingros Austrālijas valdības noteikumus, kā rezultātā viņa vīza tika anulēta, tad atjaunota, bet serbs ar pozitīvu covid19 testu pamanījās arī apmeklēt publisku pasākumu, kā rezultātā viņam nācās aizstāvēties tiesas priekšā. Beigās Džokoviča dalība turnīrā tika atsaukta vīzas un citu iemeslu dēļ, kas nozīmē – paveras iespēja citiem tenisistiem.

Ierindā nebūs arī cita tenisa pasaules leģenda Rodžers Federers, kurš aizvien atkopjas no savainojuma, toties ierindā ir spānis Rafaels Nadals, kurš oficiālos turnīros nav piedalījies kopš augusta, bet pēdējā mēnesī bijis divos paraugturnīros.

“Australian Open” nereti ir viens no visgrūtāk prognozējamiem turnīriem, jo tas norisinās sezonas sākumā, kad nav skaidrības par patieso sportistu varējumu. LV BET ieskatā gan par galvenajiem favorītiem uz uzvaru visā turnīrā uzskatāmi ierastie aizdomās turamie. Kā pirmie divi izsēti Daniils Medvedevs un Aleksandrs Zverevs, kuriem piešķirti koeficienti attiecīgi 2,40 un 3,20. Zīmīgi, ka kā nākamais reālākais “Australian Open” uzvarētājs prognozēts Nadals ar koeficientu 7,00.

Sieviešu konkurence – kā ierasts kā “krievu rulete”

Ja vīriešu konkurencē pēdējos 10, pat 15 gadus “Grand Slam” titulus pārsvarā ieguvis “Lielais Trijnieks” Džokovičs – Federers – Nadals, tad sievietēm ir pavisam cita aina. Jā, vēl kādu laiku atpakaļ dominēja leģendārā Serēna Viljamsa, taču tagad viss ir mainījies. No turnīra uz turnīru notiek ne mazums pārsteigumu.

Par to runā “sausā” statistiska – pēdējo piecu gadu laikā visos “Grand Slam” līmeņa turnīros ir bijušas 14 čempiones, no kurām nevienai nav izdevies uzvarēt vismaz divos no četriem sezonas “Grand Slam”.

LV BET bukmeikeri kā galveno favorīti uz uzvaru turnīrā ir izvirzījuši WTA pasaules ranga pirmo numuru un mājinieci, austrālieti Ašliju Bārtiju ar koeficientu 4,00. Kā nākamā ir Naomi Osaka, kuras uzvaras iespējamība turnīrā novērtēta ar koeficientu 7,00, bet pirmo favorītu trijnieku noslēdz Garbinje Muguruza ar koeficientu 12,00.

Kā veiksies latvietēm?

Ostapenko dalību turnīrā uzsāks pirmajā dienā un izsētās tenisistes statusā (tiek piešķirts šis gods 32 labākajām uz to brīdi, kas nozīmē, ka līdz trešajai kārtai nevar tikties ar citu izsēto tenisisti), tiekoties ar pasaules ranga 87. raketi slovākieti Annu Karolīnu Šmīdlovu. Latviete ir šī mača droša favorīte, neskatoties uz to, ka “Australian Open” ir viņas neveiksmīgākais “Grand Slam” turnīrs. Proti, iekrāta negatīva uzvaru un zaudējumu bilance 5-6, bet labākais rezultāts ir sasniegta trešā kārta (2017, 2018).

Tāpat Ostapenko par labu runā fakts, ka viņas pretiniecei bilance “Grand Slam” turnīros nav spoža – 12 uzvaras un 25 zaudējumi, savukārt pret top30 spēlētājiem viņai iet gaužām neveiksmīgi – bilance 2-12. Tāpēc LV BET ekspertu ieskatā Ostapenko uzvaras iespējamība novērtēta ar koeficientu 1,22.

Tikmēr otra Latvijas pārstāve Anastasija Sevastova nespēja iekļūt izsēto kārtā, toties arī LV BET ekspertu ieskatā ir sava dueļa favorīte. Viņai pretī stāsties pasaules 55. rakete polieti Magda Linete. Koeficients uz latvietes uzvaru ir 1,70. Tiesa, pati Sevastova atzinusi, ka šobrīd vēl nav labākajā formā un sezonas pirmajā turnīrā vēl juta savainojuma un treniņu trūkumu sekas.

Sekot līdzi LV BET Sporta blogam, kur uzzināsi jaunāko informāciju par aktuālākajiem tenisa turnīriem un ne tikai!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *