“Australian Open” dāmu turnīrs – vai Bārtija turpinās dominēt un iekļūs finālā?

“Australian Open” dāmu turnīrs – vai Bārtija turpinās dominēt un iekļūs finālā?

 Izšķirošajā fāzē devies pirmais tenisa sezonas “Grand Slam” raudzes turnīrs “Australian Open”, kur kā pirmās pusfināla stadijā par vietu finālā un cerību izcīnīt tik nozīmīgo titulu dosies WTA tūres pārstāves jeb dāmas. Kuras tenisistes tikušas līdz pusfinālam, un kurām ir vislabākās izredzes kvalificēties lielajam finālam? Piedāvājam LV BET Sporta blogu apskatu un bukmeikeru likmju līnijas.

Ešlija Bārtija (Austrālija, WTA #1) pret Medisonu Kīsu (ASV, WTA #51)

Šī būs dienas pirmā spēle, kas norisināsies plkst. 10:30 pēc Latvijas laika. Bārtija ir WTA pasaules ranga pirmā rakete un galvenā favorīte uz uzvaru visā turnīrā jau kopš pirms tā sākuma. Viņa to ir lieliski spējusi apliecināt arī kortos, neliekot vilties saviem skatītājiem. Bārtija visus līdzšinējos piecus dueļus uzvarējusi nezaudējot ne seta, proti, ar 2:0 un savu servi viņa zaudējusi tikai vienu reizi ceturtdaļfināla cīņā! Mazākā geimu starpība – pieci par labu austrālietei.

Viņas šīs dienas pretiniecei gan tik viegli nav gājis, bet šī ir viņas atgriešanās “Grand Slam” turnīru pusfinālā. Pēdējo reizi viņa to iespēja 2018. gada sezonā, bet “Australian Open” septiņos piegājienos – pirmo reizi.

Zīmīgi, ka pirms “Australian Open” gan Bārtija, gan Kīsa piedalījās Adelaidas turnīrā, kurš bija sadalīts pat divos. Kopīgais – abas izcīnīja titulus. Bārtija šajā turnīrā vienīgo reizi šosezon ir zaudējusi setu, pirmajā kārtā uzvarot “vien” trijos setos amerikāņu jauno zvaigzni Koko Gaufu.

Bārtijai ir divi “Grand Slam” tituli – “French Open” (2019) un Vimbldonā (2021), kamēr Kīsa ir bez tādiem. Un arī šajā mačā pārliecinošas favorītes kārtā LV BET eksperti iecēluši mājinieku fanu mīluli Bārtiju, viņas uzvarai piešķirot koeficientu 1,18, kamēr viņas šīs dienas pretiniecei tas ir 4,60. Savukārt vidējais handikaps (+/-)  ir 4,5 geimi. Te jāpatur prātā, ka Bārtija visos mačos ir uzvarēju ar vismaz 5 vai vairāk geimu pārsvaru.

Daniela Rouza Kolinsa (ASV, WTA #30) pret Igu Švjateku (Polija, WTA #9)

Tikmēr šis duelis solās būs daudz aizraujošāks (vismaz visu pasaules ekspertu uzskatos). Par to liecina ne tikai tuvāka koeficientu starpība, kur favorītes lomā gan ir vien 20 gadus jaunā poliete ar koeficientu 1,65, kamēr daudz pieredzējušākai viņas pretiniecei no ASV (28 gadi) tas ir 2,22.

Lai arī Kolinsa šobrīd WTA rangā atrodas labāko trīsdesmitniekā, kad notika “Australian Open” izloze, viņa tur neatradās, līdz ar to neiekļuva izsēto tenisistu skaitā. Viņa līdz ar to ir uzskatāma par otru šī turnīra lielāko pārsteigumu (pirmais ir Kīsas iekļūšana).

Švjatekai pēdējās divas cīņas bijušas sarežģītas, jo kortā nācies pavadīt trīs un divas ar pusi stundas attiecīgi ceturtdaļfinālā un kārtu iepriekš. Tikmēr Kolinsai iepriekšējais duelis padevās salīdzinoši viegls un ātrs, neņemot vērā faktu, ka viņa pirmajā setā bija izvirzījusies vadībā ar 5:2, pārsvaru izsēja līdz 5:5, tomēr tad uzvarēja septiņos geimos pēc kārtas. Kura būs svaigāka un plūks uzvaras laurus?

Meklē ne tikai šīs, bet arī citas piedāvātās derību iespējas LV BET bukmeikeru veidotajās likmju līnijās un seko līdzi aktuālajiem jaunumiem mūsu Sporta bloga sadaļā un izvēlies sev tīkamākos sporta notikumus, kuriem sekot līdzi un derēt!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *