“Australian Open” kulminācija – vai Nadals sasniegs “Grand Slam” titulu rekordu?

“Australian Open” kulminācija – vai Nadals sasniegs “Grand Slam” titulu rekordu?

 Jau no janvāra vidus (17.-30.) norisinājies sezonas pirmais no četriem “Grand Slam” raudzes turnīriem “Australian Open”. Tas mūs ir lutinājis ar ne mazums aizraujošiem mačiem. Bet nu ir pienākusi klāt turnīra kulminācija vīriešu vienspēlēs. Leģendārais spānis Rafaels Nadals tiksies ar, tā sauktās, “Next Gen” jeb “Next Generation” pārstāvi no Krievijas Daniilu Medvedevu. Kurš uzvarēs? Piedāvājam LV BET veidoto pirms spēles apskatu.

Īsa “Grand Slam” turnīru vēsture

Konkurence vīriešu tenisā pēdējā desmitgadē, it īpaši “Grand Slam” turnīros, bijusi maza. Runa nav par konkurētspējīgiem tenisistiem, bet gan to, ka “Lielais trijnieks” ar pāris izņēmuma gadījumiem nosmeļ visu krējumu. Statistika ir nepielūdzama – pēdējos 13 gados bez nosauktā trio vēl to kādu no “Grand Slam” uzvarējis Stans Vavrinka (2x), Endijs Murejs (3x), Marians Ciličs (1x) un Dominiks Tīms (1x) un Medvedevs, paveicot to pērn, sezonas noslēdzošajā “Grand Slam” turnīrā “US Open”, uzveicot serbu Novāku Džokoviču, tādējādi liedzot viņam kļūt par pirmo vīriešu pārstāvi, kuram izdevies izcīnīt uzvaras visos četros sezonas “Grand Slam” turnīros.

Runājot par “US Open” tituliem, tad Džokovičam tādi ir trīs, Nadalam četri, bet Federeram pieci, pēdējo gan izcīnot tālajā 2008. gadā.

Bet, ja rokamies vēl dziļāk pagātnē, sākot no 2004. līdz 2009. gadam, tad no 24 iespējamiem “Grand Slam” tituliem 14 izcīnīja Federers, sešus Nadals, vienu Džokovičs un tikai pie trīs kausiem tika kāds cits. Lūk, cik ilgi vērojama “Lielā trijnieka” dominance!

Līdz ar Džokoviča neveiksmi pērnās sezonas izskaņā, lieliska iespēja pārspēt “Grand Slam” titulu rekordu ir Nadalam. Visiem trīs (Džokovičs, Federers, Nadals) tādu ir 20. Turklāt, šajā turnīrā nepiedalās abi konkurenti (vienam savainojums, otram problēmas ar Austrālijas likumiem Covid19 pandēmijas kontekstā).

Ceļš līdz finālam

Runājot par ceļu līdz finālam, tad abiem tenisistiem tas bijis salīdzinoši līdzīgs – zaudēto setu attiecīgi ir 4 pret 5 attiecīgi par labu Nadalam. Medvedevam grūtākais mačs bija ceturtdaļfinālā pret kanādiešu talantu Fēliksu Ožēru Aliasimē, kur krievs sākotnēji nonāca divu setu deficītā, bet 4 stundu un 42 minūšu ilgā cīņā spēja atspēlēties un gūt virsroku.

Savukārt Nadals, arī ceturtdaļfinālā, izlaida 2-0 setu pārsvaru pret Šapovalovu, tomēr piektajā, izšķirošajā setā spēja saņemties un izcīnīt uzvaru. Taisnības labad sakot, pārējos mačos, izņemot Medvedam pret Stefanu Cicipu pusfinālā, šaubas par uzvarētāju bija mazas. Abi atlēti ir pelnīti tikuši finālā. Kas interesanti – tieši pirms turnīra LV BET eksperti abu šo sportistu izredzes iekļūt finālā novērtēja visreālāk (krievam 1. un spānim 3. zemākais koeficients no visiem turnīra dalībniekiem) un tās ir piepildījušās!

Kurš ir favorīts?

LV BET ekspertu ieskatā favorīts šajā finālā ir 25 gadus vecais krievu tenisists Medvedevs, kurš ilgu laiku centās iegūt savu pirmo Grand Slam titulu, kas visbeidzot izdevās vien pērn. Tikmēr Nadals, kuram jau ir 35 gadi, iepriekš turnīros nebija piedalījies kopš augusta, netipiski sev, bet ir “underdoga” lomā. LV BET likmju līnijās Medvedeva uzvarai piešķirts koeficents 1,60, bet Nadala 2,20.

Tāpat spēļētājiem ir iespēja veikt likmes uz kopējo gūto punktu skaitu, kā arī setu, un, protams, arī individuālo geimu “vairāk/mazāk”. Ņemot vērā, cik iespaidīgi bijuši pēdējie “Grand Slam” turnīri, ir pamats cerēt, ka arī šis tāds būs! Vai Nadals izcīnīs savu piekto Australian Open titulu vai tomēr Medvedevs pirmo? Spēles sākums svētdien 10:30 pēc Latvijas laika.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *