Deivisa kauss: 16 valstu izlases cīnīsies par vērtīgo trofeju

Deivisa kauss: 16 valstu izlases cīnīsies par vērtīgo trofeju

No 13. līdz 18. septembrim un no 22. līdz 27. novembrim 16 valstu labākās vīriešu tenisa izlases cīnīsies par vērtīgāko kungu balvu šajā sporta veidā – Deivisa kausu. Vispirms septembrī paredzēts grupu turnīrs, bet vēlāk novembrī cīņa par titulu. Vai vēlies vairāk uzzināt par tenisu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

Kas jāzina par 2022. gada Deivisa kausu

Deivisa kausu organizē Starptautiskā tenisa federācija ITF, un tās ir sacensības valstu izlasēm. Turnīrs tiek organizēts jau kopš 1900. gada jeb 122 gadus. Valstu izlases sadalītas vairākās zonās – spēcīgākajā spēlē 16 komandas, kuras cīnās par Deivisa kausa. Citas, vājākas izlases, spēkojas par nonākšanu augstākā zonā vai gluži otrādi. Tā, piemēram, Latvijas vīriešu tenisa izlase Pasaules otrās grupas (pēc spēka trešā) ietvaros cīnīsies pret Dominikānas Republiku.

Spēcīgākajā grupā vispirms 16 izlases sadalītas četrās grupās par četrām izlasēm, labākajām divām kvalificējoties ceturtdaļfinālam. Vēlāk pēc izslēgšanas spēļu metodes tiek noteikts Deivisa kausa ieguvējs. Kopumā šajā turnīrā spēlē divi vienspēļu tenisisti un viens dubultspēļu pāris, uzvarētājai jāuzvar vismaz trijos no pieciem mačiem.

Iepriekšējo gadu uzvarētāji

Par pēdējo Deivisa kausa ieguvēju kļuva Krievija, bet visvairāk reižu to izcīnījuši ASV tenisisti, to paveicot veselas 32 reizes. Vēl 29 reizes amerikāņi spēlējuši finālā. 29 panākumi ir Austrālijai, bet desmit Francijai un Lielbritānijai.

Deivisa kauss 2022. gadā: izspēles formāts

No 13. līdz 18. septembrim četrās valstīs: Boloņā, Glāzgovā, Hamburgā un Valensijā sāksies grupu posms, kur 16 izlases, sadalītas četrās grupās, aizvadīs grupu mačus. Šoreiz par Deivisa kausu cīnīsies tādas valstis kā Itālija, Argentīna, Horvātija, Zviedrija, Spānija, Koreja, Serbija, Kanāda, Francija, Vācija, Austrālija, Beļģija, ASV, Lielbritānija, Kazahstāna un Nīderlande. Esošie čempioni krievi titulu neaizstāvēs, jo valsts iebrukuma Ukrainā dēļ to diskvalificēja no sacensībām.

No 22. līdz 27. novembrim Spānijas pilsētā Malagā tiks noteikts jaunais Deivisa kausa īpašnieks. Izslēgšanas spēles sāksies ar ceturtdaļfinālu, turpināsies ar pusfinālu un noslēgsies ar finālu. Prestižo balvu iegūs izlase, kas uzvarēs visās trijās spēlēs.

Grupas

A grupa

Šajā grupā spēlēs tādas izlases kā Argentīna, Horvātija, Zviedrija un Itālija. Šī ir interesanta grupa, jo praktiski visas var viena otru apspēlēt. Bukmeikeru vērtējumā favorīte ir Itālija (koeficients 5.00), bet kā otra labākā tiek uzskatīta Horvātija (koeficients 8.00). Itāļi turnīru sāks pret horvātiem, bet Argentīna pret zviedriem.

B grupa

Šajā apakšgrupā atradīsies tādas vienības kā Spānija, Koreja, Serbija un Kanāda. Bukmeikeri par galveno favorīti uzskata Spāniju, kuras tenisists Karloss Alkarass vēl tikko triumfēja US Open turnīrā. Par otro vietu cīnīsies Serbija un Kanāda, bet pastarītes statuss atvēlēts Korejai. Tieši Malagā notiks finālcīņas, kas tādā gadījumā solītu nozīmīgu fanu atbalstu spāņiem.

C grupa

Trešajā no grupām spēlēs Francija, Vācija, Austrālija un Beļģija. Austrāļi ar Niku Kirjosu uzskatāmi par galvenajiem šīs grupas favorītiem, bet par otro vietu cīnīsies Francija un Vācija. Beļģijas iekļūšana ceturtdaļfinālā nebūtu pārsteigums, bet pagaidām bukmeikeru šādu scenāriju neparedz.

D grupa

Noslēdzošajā D grupā ielozētas ASV, Kazahstāna, Lielbritānija un Nīderlande. Izteikta grupas favorīte ir titulētā ASV, kā arī spēcīga ir Lielbritānija. Pēc bukmeikeru domām tieši šīs abas izlases turpinās cīņu ceturtdaļfinālā.

Izslēgšanas cīņas un galvenie favorīti

Deivisa kausa izšķirošie notikumi plānoti no 22. līdz 27. novembrim Spānijas pilsētā Malagā. Vispirms astoņas iekļuvušās izlases spēlēs ceturtdaļfinālā. A grupas labākā spēlēs pret D grupas otro vietu, C grupas uzvarētāja pret B grupas otro vietu, D grupas uzvarētāja pret C grupas otro vietu, bet B grupas labākā pret A grupas otro vietu.

Pēc izslēgšanas metodes labākās četras iekļūs pusfinālā, bet vēlāk labākās divas cīnīsies par nozīmīgāko trofeju tenisā. Pirms sacensībām par galveno favorīti uzskata Spāniju, kuras koeficients uz uzvaru ir 4.00. Nozīmīgas kandidātes uz titula iegūšanu ir Austrālija un Itālija (koeficienti 5.00), bet amerikāņu 33. tituls novērtēts ar koeficientu 6.00. Koeficients 8.00 ir Lielbritānijai un Horvātijai. Tas viss tikai nozīmē to, ka cīņa par Deivisa kausu būs sīva.

Kā izdarīt likmes uz Deivisa kausa spēlēm LV BET

Ja vēlies likt likmes uz tenisā notiekošajām spēlēm, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā sadaļā meklē ”teniss”, kur atradīsi arī 2022. gada Deivisa kausa mačus. No esošā piedāvājuma vari izvērtēt, kura spēle tevi visvairāk uzrunā.

Likt likmes uz tenisa mačiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, ieskaties LV BET Sporta blogā, kurš saviem spēlētājiem sniedz jaunāko informāciju par sporta notikumiem pasaulē.

Likmju veidi un ieteikumi uz 2022. gada Deivisa kausa spēlēm

Tenisā iespējamas dažādas likmju iespējas, ne tikai derēt uz kādas vīriešu izlases uzvaru. Deivisa kauss īpašs ar to, ka tajā var notikt dažādi pārsteigumi, jo jebkurā no dueļiem jāuzvar trijās spēlēs.

Ja tevi interesē vīriešu tenisa derības, tad vari paredzēt setu skaitu, to handikapu un cik geimi kopā tiks spēlēti. Tāpat iespējams derēt uz katru setu atsevišķi, kā arī paredzēt citus aspektus, kā, piemēram, vai tenisistam izdosies uzvarēt, ja tas zaudēs pirmo setu.

Ar iespējamajām likmju opcijām uz Deivisa kausa spēlēm iepazīsties LV BET mājaslapā, kas piedāvās derību iespējas uz katru no dueļiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *