No zālaja uz māla kortiem: pēc Vimbldonas tenisisti sezonu turpinās ‘’Hamburg Open’’

No zālaja uz māla kortiem: pēc Vimbldonas tenisisti sezonu turpinās ‘’Hamburg Open’’

No 18. līdz 24. jūlijam Vācijas pilsētā Hamburgā norisināsies ikgadējais ‘’Hamburg Open’’ tenisa turnīrs. Tas tiek organizēts ATP500 tūres ietvaros, bet dalību tajā apstiprinājuši tādi tenisisti kā Karloss Alkarass, Andrejs Rubļovs un Janīks Siners. Vai vēlies vairāk uzzināt par tenisu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

  • ATP500 kategorijas turnīri ir ceturtā augstākā līmeņa tenisa sacensības vīriešiem. Šie turnīri prestiža ziņā ir uzreiz aiz ‘’Grand Slam’’, ‘’ATP Finals’’ un ‘’ATP 1000’’ turnīriem. Katru sezonu tiek aizvadīti 13 šādas raudzes turnīri, Hamburgai esot vienai no ikgadējām norises vietām. ‘’Hamburg Open’’ prēmiju budžets ir virs viena miljona eiro.
  • Hamburgā notiekošajā ATP tenisa turnīrā piedalīsies vairāki pasaules labākie tenisisti. Dalību Vācijā notiekošajā turnīrā jau apstiprinājis par nākamo māla karali uzskatītais Karloss Alkarass, kā arī 2020. gada čempions Andrejs Rubļovs. Kopumā turnīrā spēlēs 32 vīrieši.
  • Liec likmes uz tenisu LV BET. Šajā totalizatorā iespējams derēt uz jebkuru no Hamburgā notiekošajā turnīra tenisa spēlēm. Bez spēles uzvarētāja noteikšanas iespējamas derības arī uz citiem ar maču saistītiem aspektiem.

ATP500 kategorijas turnīri ir ceturtā augstākā līmeņa sacensības vīriešiem

ATP jeb tenisa profesionāļu asociācija ir nozīmīgākā tenisa organizācija vīriešiem. Tā uzrauga tenisa turnīru norisi visā pasaulē, tiekot organizētām sacensībām no ‘’ATP Finals’’ līdz ‘’Challenger’’ mērogiem, kuros piedalās ārpus ranga simtnieka esoši tenisisti. Trīs nozīmīgākie ATP rīkotie turnīri ir ‘’Grand Slam’’ (‘’Australian Open’’, ‘’French Open’’, ‘’Vimbledon’’, ‘’US Open’’), sezonas beigās notiekošais ‘’ATP Finals’’ un ‘’ATP 1000’’ raudzes turnīri. Kā ceturtie prestižākie sezonas turnīri ir ATP500 kategorijas, kuri sezonas griezumā ir 13. Tajos piedalās atsevišķi ranga labākie tenisisti, bet turnīru balvu fonds mērāms vairāk nekā vienā miljonā eiro. Skaitlis 500 nozīmē to, ka tik daudz punktus reitingā var izcīnīt turnīra uzvarētājs, kamēr finālists tiks pie 300 papildus punktiem.

Hamburga ikgadēji kļuvusi par vietu, kur tiek aizvadīts viens no ATP500 kategorijas turnīriem. Vācijas pilsētā notiekošajām sacensībām ir sena vēsture. Turnīru organizē jau kopš 1892. gada, taču sākotnēji tajā spēlēja amatieri. Ikgadēji bez pārtraukumiem šo turnīru organizē kopš 1948. gada, bet no 1990. līdz pat 2007. gadam tas bija ATP viens no 1000 kategorijas turnīriem, bet vēlāk tā raudzi samazināja, jo Hamburga nespēja pievilināt pašus labākos tenisistus. Sportisti mačus aizvada ‘’Am Rothenbaum’’ tenisa kortos, kas ir āra māla korti. Tas nozīmē, ka pēc mēneša spēlēšanas zālaja kortos, tenisisti ātri vien atgriezušies māla kortos.

Bez vīriešu vienspēlēm noris arī vīriešu dubultspēles, bet kopš 1982. gada organizē turnīru arī dāmām. Vīriešu sacensībās pamatturnīrā piedalās 32 kungi vienspēlēs un 16 pāri dubultspēlēs. Nedēļas laikā tiek noteikts čempions, kurš iegūst ne tikai 500 reitinga punktus, bet arī nozīmīgu naudas balvu. Ja līdz pat 2007. gadam Hamburgā tenisisti spēlēja līdz kāda trīs setu uzvarai jeb maksimums varēja notikt pieci seti, tad, sākot, ar 2007. gadu, arī Vācijas turnīrā sportisti uzvarētāju noteica līdz maksimums trim aizvadītiem setiem jeb līdz kāda tenisista diviem iegūtiem setiem savā labā.

2021. gadā par vīriešu vienspēļu čempionu kļuva spānis Pablo Kareno Busta, kurš finālā ar 6-2, 6-4 pārspēja serbu Filipu Krajinoviču. Tikmēr vīriešu dubultspēlēs triumfēja vācietis Tims Putzs un austrālietis Maikls Venuss, kuri trijos setos ar 6-3, 6-7 (3), 10-8 pārspēja citu vācieti Kevinu Kravletcu un rumānieti Horiju Tekau. Visvairāk reižu (četras) par ‘’Hamburg Open’’ uzvarētāju kļuvis titulētais šveicietis Rodžers Federers, kurš titulus ieguvis 2002., 2004., 2005. un 2007. gadā. Tikmēr par māla karali uzskatītais Rafels Nadals Hamburgā uzvarējis divas reizes: 2008. un 2015. gadā.

Hamburgā notiekošajā ATP tenisa turnīrā piedalīsies vairāki pasaulē labākie tenisisti

ATP tenisa turnīros pārsvarā piedalās pasaulē labākie tenisisti un vairāki no tiem būs redzami arī Hamburgas tenisa kortos. Pēc organizatoru ziņotā, savu dalību apstiprinājuši tādi zināmi tenisisti kā Karloss Alkarass, Andrejs Rubļovs, Janīks Siners, Djēgo Švarcmans, Pablo Kareno Busta, Gaels Monfīss un Filips Krajinovičs.

Visus šos sportistus varēs saukt arī par favorītiem uz ‘’Hamburg Open’’ titula iegūšanu. 19 gadus vecais spānis Alkarass paspējis izcīnīt jau piecus vienspēļu titulus un tiek saukts par Rafaela Nadala mantinieku māla karaļa kronī. Šajā sezonā viņš jau uzvarējis ‘’ATP 1000’’ turnīrā Maiami, kam vēlāk pievienoja ‘’ATP500’’ triumfu savās mājās Barselonā. 2020. gada čempions Rubļovs startēs kā neitrālais sportists, jo pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā ATP un WTA rīkotajos turnīros krievu un baltkrievu tenisisti nevar startēt zem savas valsts karoga. Karjeras laikā viņš ticis pie 11 vienspēļu tituliem un šobrīd viņš ir pasaulē astotais labākais ranga tenisists.

20 gadus vecais itālis Janīks Siners ir vēl viena uzlēcošā zvaigzne tenisā. 2021. gada novembrī viņš kļuva par pirmo 21. gadsimtā dzimušo tenisistu, kurš iekļuvis ATP ranga labāko desmitniekā. Šobrīd Siners rangā ieņem 13. pozīciju, un Hamburgā viņš cīnīsies par savu sesto vienspēļu titulu. Jau par pieredzējušu var saukt 29 gadus veco argentīnieti Djēgo Švarcmanu, kuram arī patīk spēlēt māla seguma kortos. Karjeras laikā viņš ticis pie četriem vienspēļu tituliem, bet šobrīd ATP rangā sportists ieņem 15. vietu.

2021. gadā iegūto titulu aizstāvēs Pablo Kareno Busta, kurš ATP rangā šobrīd ieņem 19. pozīciju. Karjeras griezumā 30 gadus vecais tenisists ticis pie sešiem vienspēļu tituliem, uzvarot 55.5 % spēlēs. 35 gadus vecais francūzis Gaels Monfīss centīsies apdraudēt jauno tenisistu pozīcijas. Spēlētājs karjerā ieguvis jau 11 vienspēļu titulus, bet ATP rangā kolorītais sportists ieņem 23. vietu. Savukārt par vismaz otro finālu pēc kārtas cīnīsies serbs Filips Krajinovičs, kurš ATP rangā ir 31. pozīcijā.
Pirms likmju izdarīšanas aicinām iepazīties ar spēlētāju pēdējo spēļu bilanci. Ņemot vērā, ka tenisa sezonas laikā ir ļoti daudz turnīru, pastāv iespēja par favorītiem uzskatītajiem tenisistem piedzīvot ātras neveiksmes tieši noguruma vai formas krituma dēļ.

Liec likmes uz tenisu LV BET

Plaša likmju iespēja uz jebkuru tenisa spēli, ieskaitot ‘’Hamburg Open’’ mačiem, pieejama LV BET. Bez jau iecienītās likmes par kāda spēlētāja uzvaru, iespējams derēt uz vēl daudziem ar spēli saistītiem faktoriem. Piemēram, ir iespējams derēt uz katra seta uzvarētāju un to handikapu, kā arī cik geimus katrs tenisists uzvarēs.

Tāpat iespējams likt likmes uz dažādām variācijām saistībā ar spēles uzvarētāju un kopējo spēles gaitu – piemēram, iespējams derēt uz uzvarētāju un kopēji spēlētajiem geimiem spēlē.

Pie tam, ja vēlies likt limes uz katru setu atsevišķi, tad arī to LV BET piedāvā. Vari noteikt katra seta geimu skaitu, cik kopā geimi tiks spēlēti un cik tos spēlēs katrs tenisists. Tāpat vari derēt, vai kāds no sportistiem uzvarēs vienu setu, vai, piemēram, zaudēs setu, bet vēlāk uzvarēs spēlē.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju gan par tenisu, gan notiekošajiem sezonas turnīriem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *