Noslēdzošais sezonas ‘’Grand Slam’’ ‘’US Open’’ sāksies ar aizraujošām cīņām

Noslēdzošais sezonas ‘’Grand Slam’’ ‘’US Open’’ sāksies ar aizraujošām cīņām

No 29. augusta līdz 11. septembrim Ņujorkā USTA Billija Džīna Kinga nacionālajā tenisa centrā sāksies tenisa sezonas noslēdzošais ‘’Grand Slam’’: ‘’US Open’’. Tajā no Latvijas kā vienīgā piedalīsies vadošā tenisiste dāmām Aļona Ostapenko, kas pirmo reizi karjerā centīsies aizspēlēties tālāk par trešo kārtu. Vai vēlies vairāk uzzināt par tenisu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Ņujorkā notiekošās sacensības ir ceturtais nozīmīgākais tenisa turnīrs sezonā. ‘’US Open’’ ir ceturtais no visiem sezonas kalendārā esošajiem ‘’Grand Slam’’ un to spēlē uz cietā seguma kortiem. Pirmo reizi turnīru organizēja tālajā 1881. gadā, šim kļūstot par vēsturē 142. turnīru. 
  • ’Grand Slam’’ turnīros tenisisti cīnās par nozīmīgām naudas balvām un reitinga punktiem. 2021. gadā ASV notiekošā turnīra naudas balvu fonds bija 57.5 miljonu ASV dolāru vērtībā. Vienspēļu uzvarētāji savu kontu var papildināt ar 2.5 miljoniem ASV dolāru, dubultspēļu uzvarētāji ar 660 tūkstošiem, bet jaukto dubultspēļu čempioni ar 160 tūkstošiem dolāru. 
  • Liec likmes uz tenisu. Vislabākās derības uz tenisu ir pie LV BET. Šajā totalizatorā iespējams derēt uz jebkuru no ceturtā sezonas ‘’Grand Slam’’ tenisa spēlēm. Bez spēles uzvarētāja noteikšanas iespējamas derības arī uz citiem ar maču saistītiem aspektiem. 

Ņujorkā notiekošās sacensības ir ceturtais nozīmīgākais tenisa turnīrs sezonā

Pirmais ‘’US Open’’ tika organizēts tālajā 1881. gadā Rodailendā, turnīram notiekot uz zālaja tenisa kortiem. Pirmajos sešos gados turnīrā piedalījās tikai vīrieši, bet, sākot ar 1887. gadu, to paplašināja arī cīņas sieviešu konkurencē. 1915. gadā tenisa turnīru pārcēla uz Ņujorku, vēlāk uz brīdi tas notika Filadelfijā, taču kopš 1924. gada nemainīgi ticis saistīts ar ASV Austrumkrasta sirdi: Ņujorku. Līdz 1978. gadam to organizēja ‘’West Side Tennis Club’’, bet, sākot ar 1980. gadiem, tas allaž noticis USTA Billija Džīna Kinga nacionālajā tenisa centrā.

Kopš 1987. gada ‘’US Open’’ nemainīgi kalendārā bijis kā ceturtais jeb sezonas noslēdzošais ‘’Grand Slam’’ turnīrs aiz ‘’Australian Open’’, ‘’French Open’’ un Vimbldonas. Ierasti Ņujorkā organizētās sacensības sākas augusta pēdējā pirmdienā, turpinoties nākamās divas nedēļas. 2022. gada turnīrs starta šāvienu piedzīvos 29. augustā, bet finālspēles paredzētas 11. septembrī. 

‘’US Open’’, tāpat kā visos citos ‘’Grand Slam’’, tiek noskaidroti čempioni vienspēlēs sievietēm un vīriešiem, dubultspēlēs sievietēm un vīriešiem, kā arī jauktajās dubultspēlēs. 2021. gadā vīriešu vienspēlēs par čempionu kļuva Krievijas tenisists Daniils Medvedevs, kurš finālā apspēlēja Novaku Džokoviču, kamēr dāmām triumfēja vien 19 gadus vecā britu tenisiste Emma Radukanu, kura finālā pieveica kanādieti Leilu Fernandesu. 

Vīriešiem visvairāk titulu šajā nozīmīgajā turnīrā ir trim tenisistiem: amerikāņiem Pītam Samprasam un Džimijam Konorsam, kā arī šveicietim Rodžeram Federeram. Visi ‘’US Open’’ triumfējuši piecas reizes. Federers to paveicis piecas reizes pēc kārtas, uzvarot no 2004. līdz 2008. gadam. Dāmām Ņujorkā dominējušas amerikānietes, Krisai Evertei un Serēnai Viljamsam šajā turnīrā uzvarot sešas reizes. Slavenā Viljamsa savu skatītāju priekšā kļuvusi par čempioni 1999., 2002., 2008., 2012., 2013. un 2014. gadā. 

‘’Grand Slam’’ turnīros tenisisti cīnās par vērtīgām naudas balvām un reitinga punktiem

Visos nozīmīgākajos ‘’Grand Slam’ tenisa turnīros notiek cīņa ne tikai par prestižu, bet arī svarīgām karjeras uzvarām, kas rezultējas apjomīgās naudas balvās un reitinga punktos. Tā, piemēram, ‘’US Open’’, titula ieguvēji vīriešu un sieviešu vienspēlēs katrs kļūs par aptuveni 2.5 miljoniem ASV dolāru bagātāks, kamēr finālists saņems ap 1.25 miljoniem dolāru. Vien nonākšana ASV notiekošajā turnīrā ļaus nopelnīt vismaz 75 tūkstošus dolārus, bet iekļūšanas otrajā kārtā gadījumā katrs tenisists kļūs bagātāks par aptuveni 115 tūkstošiem dolāru. 

Tie tenisisti, kuri ātri izstājušies no vienspēlēm, bieži vien paralēli piedalās arī dubultspēlēs, kur slodze nav tik liela, cik individuālajās cīņās. Arī naudas balvas par uzvaru dubultspēļu konkurencē ir krietni mazākas. Šeit čempioni saņem ap 660 tūkstošiem dolāru, bet finālisti divas reizes mazāk: 330 tūkstošus. Vēl mazākas naudas balvas ir jauktajās dubultspēlēs, kur čempioniem tiek 160 tūkstoši dolāru, bet finālistiem 78 tūkstoši. 

Bez naudas balvām tenisisti šajos turnīros cīnās par vērtīgiem reitinga punktiem, kas ļauj pacelties augstāk WTA un ATP rangos. Par uzvaru vienspēlēs un dubultspēlēs uzvarētājiem papildus nāk 2000 reitinga punkti, bet finālistiem 1200 vīriešu konkurencē un 1300 sieviešu. Kungi, kuri apstājušies pusfinālā, papildus saņems 720 reitinga punktus, bet dāmas – 780. 

Pirms turnīra par tā favorītiem starp kungiem jāuzskata Daniils Medvedevs, Novaks Džokovičs un Rafaels Nadals. Spānis uzvarējis jau šīs sezonas divos ‘’Grand Slam’’ Austrālijā un Francijā, kamēr Džokovičam vēl jāgaida, vai ASV neīstenos kādus pret Covid-19 ierobežojošus pasākumus. Informācija no organizatoriem jāgaida arī Medvedevam, kurš Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ noteikts kā neitrāls sportists, taču, piemēram, Vimbldona viņam piedalīties savās sacensībās liedza. 

Dāmām izteiktas favorītes statusā būs poliete Iga Švjonteka, kura pēc Ešlijas Bārtijas karjeras noslēgšanas ir neapturama. Savukārt Aļona Ostapenko centīsies sasniegt labāko rezultātu ‘’US Open’’ ietvaros. Līdz šim 25 gadus vecā tenisiste nav aizspēlējusies tālāk par trešo kārtu. 

Liec likmes uz tenisu

Plaša likmju iespēja uz jebkuru tenisa spēli, ieskaitot ‘’US Open’’ mačiem, pieejama LV BET. Bez jau iecienītās likmes par kāda spēlētāja uzvaru, iespējams derēt uz vēl daudziem ar spēli saistītiem faktoriem. Iespējams derēt uz katra seta uzvarētāju un to handikapu, kā arī cik geimus katrs tenisists uzvarēs. 

Tāpat iespējams likt likmes uz dažādām variācijām saistībā ar spēles uzvarētāju un kopējo spēles gaitu – piemēram, iespējams derēt uz uzvarētāju un kopēji spēlētajiem geimiem spēlē. 

Pie tam, ja vēlies likt limes uz katru setu atsevišķi, tad arī to LV BET piedāvā. Vari noteikt katra seta geimu skaitu, cik kopā geimi tiks spēlēti un cik tos spēlēs katrs tenisists. Tāpat vari derēt, vai kāds no sportistiem uzvarēs vienu setu, vai, piemēram, zaudēs setu, bet vēlāk uzvarēs spēlē. 

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju gan par tenisu, gan notiekošajiem sezonas turnīriem. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *