Tenisa turnīrs ATP 1000 Parīzē

Tenisa turnīrs ATP 1000 Parīzē

No 31. oktobra līdz 6. novembrim pasaulē labākie tenisisti spēlēs ATP Masters 1000 raudzes turnīrā Parīzē. Kopumā vienspēlēs piedalīsies 64 sportisti, bet dubultspēlēs 24, tiem sadalot vairāk nekā piecu miljonu eiro lielu balvu fondu. Vai vēlies vairāk uzzināt par tenisu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi!

Svarīgākā informācija par Parīzes Masters 1000 sērijas turnīru

Francijas galvaspilsētā Parīzē notiekošais turnīrs tiek organizēts kopš 1969. gada un šī kļūs par 42. reizi, kad tenisisti tajā pulcējas. Kopš 1986. gada spēles tiek aizvadītas ”AccorHotels Arena” telpās, spēlējot uz cietā seguma kortiem.

Prestiža ziņā ATP 1000 raudzes turnīri ir uzreiz trešie aiz ”Grand Slam” un ”ATP Tour Finals”. To skaits sezonas griezumā ir neliels, bet balvu fonda un nozīmīgo ranga punktu dēļ tajos piedalās visi spēcīgākie ranga tenisisti. Uzvarētājs papildina punktu bagāžu rangā par 1000 punktiem. 2022. gadā Parīzes Masters 1000 64 vienspēļu un 24 dubultspēļu dalībnieki sadalīs vairāk nekā piecu miljonu eiro lielu naudas balvu.

Šis ir arī vienīgais Masters turnīrs, kuru spēlē iekštelpās. Visi pārējie tiek aizvadīti āra kortos, bet Parīzē tenisisti spēlē arēnā.

Parīzes Masters 1000 sērijas turnīra iepriekšējie uzvarētāji

Par pirmo šī turnīra uzvarētāju 1969. gadā kļuva Nīderlandes tenisists Toms Okers, kurš finālā uzvarēja Butču Bukholzu. 2021. gadā triumfēja serbs un viens no pasaulē titulētākajiem tenisistiem Novaks Džokovičs, kurš finālā pārspēja Daniilu Medvedevu (4-6, 6-4, 6-3).

Tieši Džokovičs ir tas sportists, kuram pieder visi iespējamie Parīzes Masters 1000 rekordi. Viņam ir visvairāk tituli (seši), visvairāk finālu (septiņi), visvairāk pēc kārtas izcīnītie tituli (trīs), visvairāk pēc kārtas fināli (arī trīs), visvairāk nospēlētās spēles (49), visvairāk uzvaras turnīrā (41) un visilgākā panākumu sērija (nezaudēti 17 mači turnīra ietvaros pēc kārtas). Tikai vienā aspektā labāks izrādījies cits tenisists – spānis Fernando Verdasko piedalījies visvairāk Parīzē notiekošajā turnīrā (16 reizes).

Par kādu balvu cīnās sportisti?

Kā jau minēts, tenisisti ne tikai cīnās par nozīmīgiem ranga punktiem, bet arī vērtīgām naudas balvām, sadalot vairāk nekā piecus miljonus eiro. Vienspēļu uzvarētājs savā īpašumā iegūst vairāk nekā 835 tūkstošus eiro, bet finālists 456 tūkstošus. Spēlēšana pirmajā kārtā ļauj nopelnīt gandrīz 40 tūkstošus eiro.

Dubultspēlēs čempioni tiek pie gandrīz 283 tūkstošu eiro lielas naudas balvas, bet finālistiem tiek nedaudz vairāk par 147 tūkstošiem. Kā jau minēts, visi sportisti, kuri sasniedz nozīmīgus augstumus, tiek arī pie svarīgiem ranga punktiem, kas var palīdzēt pacelties par vairākām vietām.

Parīzes Masters izspēles grafiks

Lai kļūtu par čempionu, jāuzvar sešās spēlēs. Vispirms notiek pirmā un otrā kārta, bet vēlāk ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls. Atšķirībā no ”Grand Slam” turnīriem, šajos vīriešu konkurencē ir jāuzvar divos setos, kas nozīmē to, ka maksimāli iespējami trīs seti.

Fināls gaidāms šī gada 6. novembrī jau pieminētajā ”AccorHotels Arena”. Arī šajā spēlē kādam no sportistiem būs jāuzvar divos setos. Pagaidām nav zināms, kāds būs dalībnieku sastāvs, taču sagaidāms, ka turnīrā spēlēs visi spēcīgākie tenisisti.

Parīzes Masters favorīti

Pēc uzvaras US Open par ranga līderi kļuva spānis Karloss Alkarass, kurš ir tikai 19 gadus vecs. Viņš kļuvis par pirmo tenisistu līdz 20 gadu vecumam, kurš ticis pie tik ievērojama sasnieguma. Šīs sezonas laikā jaunais talants saukts par favorītu praktiski visos nozīmīgākajos tenisa turnīros.

Divus finālus sasniegušais norvēģis Kaspers Rūds arī būs favorīts. Tāpat abi vecmeistari Rafaels Nadals un Novaks Džokovičs joprojām spēj savi uzturēt labā formā, pie tam, Nadals šajā sezonā uzvarēja divos ”Grand Slam”, kamēr Džokovičs vienā. Vēl jāpiemin Daniils Medvedevs un ekstravagantais Niks Kirjoss, kurš pēdējā laikā demonstrē atzīstamu tenisu.

Kā izdarīt likmes uz Parīzē notiekošā turnīra spēlēm LV BET totalizatorā?

Ja vēlies likt likmes uz tenisā notiekošajām spēlēm, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā sadaļā meklē ”teniss”, kur atradīsi arī 2022. gada Parīzē plānotos mačus. No esošā piedāvājuma vari izvērtēt, kura spēle tevi visvairāk uzrunā.

Likt likmes uz tenisa mačiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, ieskaties LV BET Sporta blogā, kurš saviem spēlētājiem sniedz jaunāko informāciju par sporta notikumiem pasaulē.

Likmju ieteikumi uz ATP Parīzes Masters 1000 tenisa turnīru

Tenisā iespējamas dažādas likmju iespējas, ne tikai derēt uz kāda no spēlētāja uzvarām. Ja tevi interesē vīriešu tenisa derības, tad vari paredzēt setu skaitu, to handikapu un cik geimi kopā tiks spēlēti. Tāpat iespējams derēt uz katru setu atsevišķi, kā arī paredzēt citus aspektus, kā, piemēram, vai tenisistam izdosies uzvarēt, ja tas zaudēs pirmo setu.

Atceries, ka Paris Masters turnīrā uzvar tas tenisists, kurš pirmais uzvarējis divos setos. Tas nozīmē, ka, piemēram, derot uz kopējo setu skaitu, tie nevar būt vairāk par trim. Setā iespējami arī taibreiki, kas jāņem vērā, derot, piemēram, uz kopējo geimu skaitu setā un visā spēlē kopumā.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *