Tenisistes cīnīsies par WTA500 titulu Berlīnē

Tenisistes cīnīsies par WTA500 titulu Berlīnē

No 13. līdz 19. jūnijam Vācijas galvaspilsētā Berlīnē īsi pirms trešā ‘’Grand Slam’’ turnīra Vimbldonā notiks WTA500 turnīrs dāmām. Tas notiks uz zālāja seguma un sagaidāms, ka turnīrā piedalīsies vairākas favorītes. Vai vēlies vairāk uzzināt par tenisu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • Tenisa turnīra vēsture un iepriekšējās uzvarētājas. Turnīram ir sena vēsture, un tas sākotnēji organizēts Hamburgā, bet vēlāk pārcēlies uz Vācijas galvaspilsētu. Kopš 2021. gada tas kļuvis par WTA500 raudzes turnīru, kurā piedalās tikai sievietes.
  • Kuras tenisistes piedalīsies un varētu tikt uzskatītas par favorītēm? Ne ‘’Grand Slam’’ turnīros dalībnieku saraksts tiek akceptēts īsi pirms turnīra sākuma, tomēr skaidrs, ka piedalīsies vairākas meistarīgas šī sporta veida pārstāves, kuras cīnīsies par titulu.
  • Liec likmes uz tenisu LV BET. Uz visām tenisa spēlēm, ieskaitot šo turnīru, arī tu vari izdarīt likmes LV BET. Pie tam, mēs nodrošinām tev iespēju derēt uz dažādiem ar spēli saistītiem aspektiem. Ja vēlies uzzināt vairāk informāciju par turnīru un tā favorītēm, apmeklē LV BET Sporta blogu.

Tenisa turnīra vēsture un iepriekšējās uzvarētājas

WTA500 raudzes turnírs Vācijas galvaspilsētā Berlīnē tiek organizēts jau kopš 1896. gada, taču to atjaunoja tikai 2021. gadā. No 2009. līdz 2019. gadam turnīrs nenotika, bet 2020. gadā plānus izjauca Covid-19 pandēmija. Kopumā tam bijuši dažādi nosaukumi, bet pārsvarā turnīru visā pasaulē zina kā ‘’German Open’’. Tajā piedalās tikai dāmas, un turnīrs iekļauts WTA tūrē. Tas ir WTA500 sērijas tūrē organizēts turnīrs.

Līdzīgi kā ATP, arī WTA izveidotas trīs kategoriju sērijas – WTA250, WTA500 un WTA1000. Berlīne tiek rīkots vidējās raudzes turnīrs – tas nozīmē, ka tajā piedalās arī atsevišķas ranga labākās tenisistes, un tam ir nozīmīgs balvu fonds. Kopējais turnīra prēmiju fonds ir nedaudz virs 757 tūkstošiem dolāru. Šis tenisa turnīrs norit uz zālāja kortiem, un to organizē nedaudz pirms trešā sezonas ‘’Grand Slam’’, kas uzreiz pēc Līgo svētkiem notiks Vimbldonā.

Kopumā turnīrs notiek vienspēlēs un dubultspēlēs. Vienspēlēs piedalās 32 dāmas, bet dubultspēlēs 16 dueti. Nedēļas ietvaros, lai izcīnītu uzvaru finālā,  vienspēlēs jāuzvar piecās spēlēs. Lai uzvarētu spēlē, kādai no tenisistēm jāuzvar divos setos.

2021 gadā par čempioni kļuva Krievijas tenisiste Ludmila Samsonova, kura finālā pārspēja šveicieti Belindu Benčiču. Turnīra vēsturē tajā uzvaras izcīnījušas arī tādas tenisa meistares kā Justīne Henina, Ana Ivanoviča, Amēlija Mauresmo, Končita Martinesa, Štefija Grāfa un Monika Seleša. Grāfa Berlīne triumfējusi deviņas reizes, tādējādi ir uzvarām bagātākā tenisiste kopš sacensības rīko Berlīnē. Bijusī sportiste kļuvusi par šī turnīra patroni, sakot, ka Vācijai ir nepieciešami tik nozīmīgi tenisa turnīri kā šis.

Tikmēr par dubultspēļu čempionēm pirms gada tika kronētas baltkrievietes Arina Sabaļenka un Viktorija Azarenka, kuras finālā apspēlēja Nikolu Meličaru un Demi Šūru. Dubultspēles Berlīnes turnīrā tiek spēlētas tikai kopš 2001. gada un šogad dubultspēļu meistares par titulu Berlīnē cīnīsies desmito reizi.

Kuras tenisistes piedalīsies un tiks uzskatītas par favorītēm?

WTA sērijas turnīros dalībnieku saraksts pārsvarā tiek uzzināts tikai īsi pirms turnīra sākuma. Katrā no tiem atšķiras to tenisistu skaits, kuras piedalīsies. Var būt, ka organizatori vairāk vēlas dot iespēju sevi pierādīt vietējām tenisistēm, bet skatītāju piesaistes nolūkos cenšas piesaistīt arī atsevišķas tenisa zvaigznes.

Dažas no spilgtākajām spēlētājām turnīra organizatori jau ir atklājuši. 2022. gadā WTA500 turnīrā Vācijā piedalīsies tādas spēlētājas kā Andrea Petkoviča, Naomi Osaka un Koko Gaufa. Publikas mīlule noteikti būs vāciete Petkoviča, kura pašlaik WTA rangā ieņem 59. vietu. Karjeras laikā sportistes augstākā vieta bijusi devītā, un viņa pratusi līdz šim izcīnīt septiņus vienspēļu titulus. ‘’Grand Slam’’ turnīros vistālāk sportiste aizspēlējusies ‘’French Open’’, 2014. gadā tiekot līdz pusfinālam.

Naomi Osaka ir viena no sieviešu tenisa ikonām. 24 gadus vecā sportiste karjeras laikā jau pamanījusies izcīnīt četrus ‘’Grand Slam’’ titulus – divus ‘’Australian Open’’ un divus ‘’US Open’’. 2019. gadā Osaka kļuva par ranga līderi, bet pašlaik tajā ieņem 35. vietu. Kritums bijis saistīts ar tenisistes mentālās veselības problēmām, bet pēdējā laikā sportiste atgriezusies iepriekšējā formā.

Tikmēr Koko Gaufa kļuva par mūsdienu jaunāko spēlētāju, kura spēlējusi Vimbldonā 2015. gadā. Tobrīd viņai bija tikai 15 gadi un 106 dienas. Tikai 18 gadus vecā sportiste šobrīd ieņem 15. vietu WTA rangā, taču līdz šim karjeras laikā pratusi izcīnīt divus vienspēļu titulus. Paredzams, ka visas trīs tenisistes tiks uzskatītas par vienām no galvenajām favorītēm arī uz uzvaru Berlīnē notiekošajā turnīrā.

Liec likmes uz tenisu LV BET

LV BET piedāvā plašu likmju iespējas uz jebkuru tenisa spēli, tostarp Vācijā notiekošo WTA250 turnīru. Pie tam, tev ir iespēja derēt ne tikai uz spēlētāju iecienītāko izvēli – spēles uzvarētāju. Vari likt likmes uz to, kura no tenisistēm uzvarēs katru no setiem, un cik geimus kopā tās nospēlēs. Pieejama ir arī handikapa likme, kā arī dažādas variācijas saistībā ar spēles uzvarētāju un tās gaitu – vari derēt, piemēram, uz mača uzvarētāju kopā ar nospēlēto geimu skaitu.

Ja patīk riskēt, tad vari izdarīt likmes uz katru no setiem un tā iznākumu. Pie tam, tu vari arī derēt uz to, kurš no sportistiem uzvarēs setā un vai uzvarētājs gūs panākumu mačā pēc tam, kad zaudēs pirmo setu.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju par tenisu un tajā notiekošajiem turnīriem, ieskaitot WTA500 sacensības Vācijā.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *