Teniss: Billijas Džīnas Kingas kausa fināls 2022

Teniss: Billijas Džīnas Kingas kausa fināls 2022

No 8. līdz 13. novembrim Skotijas pilsētā Glāzgovā 12 labākās sieviešu tenisa izlases cīnīsies par prestižāko balvu starp dāmu valstsvienībām – Billijas Džīnas Kingas vārdā nosaukto titulu. Par pēdējām čempionēm kļuva krievietes, kuras šoreiz nestartēs. Vai tevi interesē vairāk uzzināt par tenisu? Ienāc LV BET Sporta blogā, iepazīsties ar piedāvātajām likmju variācijām un dodies likt likmi!

Svarīgākā informācija par Billija Džīnas Kingas kausu

Par Billijas Džīnas Kingas kausu to sauc kopš 2020. gada, bet pirms tam tas bija zināms kā Federācijas kauss un Fed Cup. Tās ir sieviešu izlašu sacensības, kurās noskaidro spēcīgāko dāmu valstsvienību. Līdzvērtīgs turnīrs ir Deivisa kauss vīriešiem, tāpēc var uzskatīt, ka vīriešiem un sievietēm tiek organizēti līdzvērtīgi valstsvienību turnīri.

Kopumā pasaulē ir divas grupas – Pasaules pirmā un otrā grupa. Visas valsti sadalītās kontinentu zonās, kurās cīnās par iespējamo spēlēšanu vēlāk finālā. Notiek arī cīņas par noturēšanos pasaules pirmajā grupā. Līdzīgi kā kungiem, arī dāmām spēlē divas vienspēļu tenisistes un viens dubultspēļu pāris. Katrā duelī uzvar tā izlase, kas pirmā izcīnījusi trīs punktus jeb trīs uzvaras. Maksimāli iespējamas piecas spēles, no kurām četras ir vienspēļu konkurencē, bet viena dubultspēļu.

Visvairāk reižu par čempionēm kļuvušas ASV tenisistes – 18. Pēdējo reizi tās uzvarēja pirms pieciem gadiem, 2017. gadā. Vēl 12 reizes amerikāņu sportistes spēlējušas finālā. No aktīvajām valstīm Austrālijai ir septiņi tituli, bet Krievijai pieci. Tieši krievietes ir pēdējās čempiones, taču saistībā ar valsts iebrukumu Ukrainā tās ir diskvalificētas no dalības Billijas Džīnas Kingas kausā.

Kas bija Billija Džīna Kinga?

Billija Džīna Kinga ir bijusī amerikāņu tenisiste, kura savas karjeras laikā izcīnījusi 39 nozīmīgus titulus – 12 vienspēlēs, 16 dubultspēlēs un 11 jauktās dubultspēles. Kinga tāpat septiņas reizes ar ASV tenisistēm kļuvusi par Federācijas kausa ieguvēju, un trīs no šīm reizēm bija komandas kapteine.

Kinga bijusi liela dzimumu līdztiesības aizstāve, kā arī palīdzējusi dibināt WTA (Women’s Tennis Association). 1987. gadā Kingu uzņēma Starptautiskajā tenisa slavas zālē. Tikmēr 2006. gadā USTA Nacionālais tenisa centrs Ņujorkā tika pārsaukts viņas vārdā un līdz pat mūsdienām tas zināms kā USTA Billijas Džīnas Kingas Nacionālais tenisa centrs.

Kur notiks fināls?

Billijas Džīnas Kingas kausa fināls no 8. līdz 13. novembrim notiks Skotijas pilsētā Glāzgovā. Par kausu cīnīsies 12 valstu izlases – Austrālijas, Beļģijas, Kanādas, Čehijas, Lielbritānijas, Itālijas, Kazahstānas, Polijas, Slovākijas, Spānijas, Šveices un ASV tenisistes. Tās būs sākotnēji sadalītas četrās grupās par trim izlasēm. Katra ar katru izspēlēs dueli un pusfinālā iekļūs katras apakšgrupas uzvarētāja. Tālāk pēc izslēgšanas spēļu metodes noteiks čempioni.

Uzvarētāju balva

Kopumā tenisistes cīnās par Federācijas kausu, kas ir nozīmīgākais tituls starp valstsvienībām. Uz balvas iegravē uzvarētāju vārdus, kas nozīmē to, ka turnīra uzvarētājs būs iegājušas arī vēsturē.

Sadalījums grupās

Kopumā ir četras grupas. A grupā ielozētas Šveices, Kanādas un Itālijas izlases. Šveicietes ir izsētas ar pirmo numuru, tātad viņas arī varētu būt vienas no galvenajām favorītēm. B grupā spēlēs Austrālijas, Slovākijas un Beļģijas izlases. Ar otro numuru turnīrā izsētas austrālietes, kuras varētu tikt uzskatītas par favorītēm B apakšgrupā. C grupā spēlēs Spānijas, Kazahstānas un Lielbritānijas valstsvienības. Ar trešo numuru turnīrā izsētas spānietes un tiek uzskatītas par šīs apakšgrupas vadošo vienību. Savukārt D grupā spēlēs Čehijas, ASV un Polijas izlases. Šeit pēc WTA domām favorītes ir čehietes, kurām ticis ceturtais numurs.

Turnīra izspēles formāts

Finālā izspēle sāksies 8. novembrī, kad kā pirmās grupas spēles aizvadīs Austrālijas pret Slovākijas un Kazahstānas pret Lielbritānijas izlasēm. 9. novembrī gaidāmas jau četras spēles: Šveice pret Itāliju, Beļģija pret Slovākiju, ASV pret Poliju un Spānija pret Kazahstānu. Arī 10. novembrī līdzjutējus priecēs četri mači: Austrālija pret Beļģiju, Itālija pret Kanādu, Spānija pret Lielbritāniju un Čehija pret Poliju. Grupu turnīrs noslēgsies 11. novembrī ar Šveices maču pret Kanādu un ASV cīņu pret Čehiju. 12. novembrī gaidāmi pusfināli, bet 13. novembrī izšķirošā cīņa finālā par kāroto balvu.

Kausa favorīti Billijas Džīnas Kinga kausā2022

Par favorītēm sauks Šveici, kas spēlēja finālā pēdējo reizi, taču zaudēja. Arī Austrāliju sauks par vadošo vienību, jo tā atrodas visaugstāk rangā starp sieviešu izlasēm. Tai gan nepalīdzēs vadošā tenisiste Ešlija Bārtija, kura beigusi karjeru.

Turnīrā piedalīsies daudz zvaigžņu. Austrālijas rindās spēlēs Ajla Tomļanoviča, Beļģijai Elīze Mertensa, Kanāda Leila Fernandesa un Bjanka Andresku, Čehijai Barbora Krejčīkova un Karolīna Pliškova, Lielbritānijai Emma Radukanu, Kazahstānai Jeļena Ribakina un Jūlija Putinceva, Spānijai Paula Badosa, Šveicei Belinda Benčiča, bet ASV Džesika Pegula un Koko Gaufa. Diemžēl Polijas sastāvā nepiedalīsies šī brīža WTA ranga pirmā rakete Iga Švjonteka.

Kā likt likmes uz Billie Jean King kausu LV BET?

Ja tevi interesē likt likmes uz tenisā notiekošajām spēlēm, tad apmeklē LV BET mājaslapu, augšējā stūrī izvēlies ”Sports” un kreisajā sadaļā meklē ‘‘teniss’‘, kur atradīsi arī 2022. gada Billijas Džīnas Kingas kausa mačus. No esošā piedāvājuma vari izvērtēt, kura spēle tevi visvairāk uzrunā.

Izdarīt likmes uz tenisa mačiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo spēli, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, ieskaties LV BET Sporta blogā, kurš saviem spēlētājiem sniedz jaunāko informāciju par sporta notikumiem pasaulē.

Billie Jean King Cup 2022 derību padomi un likmes vietnē LV BET

Tenisā iespējamas dažādas likmju iespējas, ne tikai derēt uz kādas sieviešu izlases uzvaru. Billijas Džīnas Kingas kauss īpašs ar to, ka tajā var notikt dažādi pārsteigumi, jo jebkurā no dueļiem jāuzvar trijās spēlēs.

Ja tevi interesē sieviešu tenisa derības, tad vari paredzēt setu skaitu, to handikapu un cik geimi kopā tiks spēlēti. Tāpat iespējams derēt uz katru setu atsevišķi, kā arī paredzēt citus aspektus, kā, piemēram, vai tenisistam izdosies uzvarēt, ja tas zaudēs pirmo setu.

Ar iespējamajām likmju opcijām uz Billijas Džīnas Kingas kausa spēlēm iepazīsties LV BET mājaslapā, kas piedāvās derību iespējas uz katru no dueļiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *