“US Open” –  vai divkārtējā čempione Osaka atgūsies vai tomēr ranga līdere Bārtija?

“US Open” – vai divkārtējā čempione Osaka atgūsies vai tomēr ranga līdere Bārtija?

Sieviešu vienspēles –  vai divkārtējā čempione Osaka atgūsies?

No 30. augusta līdz 12. septembrim ASV, Ņujorkā, Bilijas Džīnas Kingas tenisa centrā norisināsies tenisa sezonas noslēdzošais “Grand Slam” raudzes turnīrs “US Open”. Tas būs aizraujošs ne tikai ar to, ka pēc gada pārtraukuma to klātienē varēs vērot maksimāli pieļaujamais skatītāju skaits, bet arī ar satriecošām 15 WTA “Grand Slam” čempionēm ierindā.

Septiņas no čempionēm šobrīd atrodas WTA ranga labāko desmitniekā. Pirmā ir nesen Vimbldonā uzvarējusī austrāliete Ešlija Bārtija, otrajā vietā ir pēdējos trīs gados divreiz “US Open” triumfējusī japāniete Naoma Osaka, kura pēc “French Open” jūnija sākumā līdz Tokijas olimpiādei bija paņēmusi pauzi. Iemesls bija diezgan savdabīgs – mentālās veselības problēmas. Tiesa, līdz galam viņa vēl nav atguvusies, jo savu skatītāju priekšā nespēja izcīnīt nekāda kaluma godalgu. Bet “US Open” zināms kā Osakas iecienītākais turnīrs un viņai ir tikai 23 gadi, turklāt šogad jāaizstāv pērn izcīnītais tituls.

Ierindā būs arī 2020. gada “Australian Open” uzvarētāja un WTA ranga ceturtā rakete, vietējās publikas mīlule Sofija Kenina, kā arī šī turnīra čempione 2019. gadā kanādiete Bjanka Andresku, 2020. gada “French Open” uzvarētājā poliete Iga Švjateka, kā arī pārītis bijušo pasaules ranga līderu spānietes Garbinjas Muguruzas un Rumānijas pārstāves Simonas Halepas personās, kuras šobrīd ieņem attiecīgi 9. un 10. vietu WTA rangā.

Ar to ierasti spēcīgais “Grand Slam” dalībnieču saraksts nebeidzas. Tām pievienosies spēcīgās čehietes Barbora Krejčikova (esošā “French Open” čempione), kā arī divkārtējā Vimbldonas uzvarētāja Petra Kvitova un baltkrieviete Viktorija Azarenka (ir “French Open” tituls savulaik). Vēl aktīvās sportistes gaitas nav noslēgusi leģendārā 39 gadus vecā Serēna Viljamsa, kura ir tuvu sieviešu rekordam “Grand Slam” titulu ziņā – viņas kontā šobrīd ir 23, savukārt visvairāk ir austrālietei Margaritai Kortai – 24. Tiesa, Viljamsa pēdējā laikā regulāri cīnās ar dažādām veselības problēmām, kas raisa jautājumus – vai viņa vēl spēs izcīnīt kādu no lielās raudzes tituliem? Jāatzīmē, ka pēdējo reizi tas viņai izdevās 2017. gada “Australian Open”.

Vēl viena vietējo līdzjutēju mīlule noteikti būs 2017. gada čempione Sloena Stīvensa, kā arī viņas tautietes, vien 17 gadus jaunā Kori Gaufa (WTA #24) un Dženifera Breidija (WTA #14).

Ierindā būs arī Latvijas pārstāves Aļona Ostapenko (WTA #32) un Anastasija Sevastova (WTA #61). Ostapenko labākais sasniegums “US Open” ir 2018. gadā sasniegtais ceturtdaļfināls, savukārt lielāku pieredzi guvušai Sevastovai tas ir pusfināls tajā paša gadā kā Aļonai. Tiesa, uz šo turnīru abas ieradīsies, šķiet, atšķirīgās fiziskajās formās, nedaudz lielākam priekšrocībām esot Ostapenko, kamēr Sevastova cīnās ar dažādiem vidēja līmeņa savainojumiem un laika posmā kopš jūlija sākuma līdz augusta vidum nav spējusi izcīnīt nevienu uzvaru. . Ostapenko ir viena no 15 “Grand Slam” čempionēm, to paveicot 2017. gadā Parīzē.

Tāpat šī būs gan triumfāla atgriešanās, gan atvadīšanās no Ņujorkas veterānei Suaresai Navarro, kura ir divkārtēja “US Open” ceturtdaļfināliste, bet šī gada sākumā pārvarēja Hodžkina limfomu slimību un paziņoja par savu plānu noslēgt profesionālas karjeru gada beigās.

Kopumā, vadoties pēc situācijas WTA rangā uz 19. jūliju, dalību turnīrā apstiprinājušas 100 no 104 planētas spēcīgākajām spēlētājām. Vislielākā pārstāvniecība šogad būs ASV, piedaloties 16 tenisistēm – visām, kas atrodas ranga top100.

Ierasto favorītu lokā noteikti būs Bārtija ar Osaku, taču prognozēt uzvarētāju sieviešu konkurencē paliek aizvien grūtāk – pēdējo piecu gadu laikā 18 notikušajos “Grand Slam” turnīros bijušas 15 dažādas čempiones un visas būs redzamas “US Open” kortos!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *