“US Open” – vai Džokovičs nosmels visu “Grand Slam” krējumu?

“US Open” – vai Džokovičs nosmels visu “Grand Slam” krējumu?

“US Open” – vai Džokovičs nosmels visu “Grand Slam” krējumu?

No 30. augusta līdz 12. septembrim ASV, Ņujorkā, norisināsies tenisa sezonas noslēdzošais “Grand Slam” raudzes turnīrs “US Open”. Tas būs aizraujošs ne tikai ar to, ka klātienē to varēs vērot maksimāla pieļaujamais skatītāju skaits, bet arī, jo tajā savu dalību pagaidām apstiprinājuši visi uz šo brīdi 103 pēc ATP ranga pasaules labākie tenisisti, tostarp esošais olimpiskais čempions Saša Zverevs, kā arī “Lielais trijnieks” – Novāks Džokovičs, Rafaels Nadals un Rodžers Federers.

2021 gada ASV atklātais čempionāts noslēgs kulmināciju ASV rīkoto turnīru sērijai jeb Ziemeļamerikas vasaras sezonai, kurā kopumā tiks aizvadītas deviņas WTA un ATP tūres sacensības.

Jāatzīmē, ka Džokovičam ir lieliska iespēja uzvarēt visos četros kalendārā gada “Grand Slam” turnīros, kas atklātajā ēra (kad amatieri var spēlēt kopā ar profesionāļiem) ir izdevies tikai austrālietim Rodam Lavarem (1969. gadā). Šosezon visos iepriekšējos trīs (“Australian Open”, “French Open” un Vimbldonā) Džokovičs jau triumfējis. Tāpat starp šīm trīs leģendām notiek sacensība – visvairāk izcīnīto “Grand Slam” titulu, visiem šobrīd esot pa 20. Vienlaikus Federers, Džokovičs un Nadals atrodas “Grand Slam” turnīru vēsturē visvairāk izcīnītajās uzvarās un aizvadītajos mačos labāko trijniekā. Leģendāra trijotne!

Konkurence vīriešu tenisā pēdējā desmitgadē, it īpaši “Grand Slam” turnīros, bijusi maza. Runa nav par konkurētspējīgiem tenisistiem, bet gan to, ka “Lielais trijnieks” ar pāris izņēmuma gadījumiem nosmeļ visu krējumu. Statistika ir nepielūdzama – pēdējos 12 gados bez nosauktā trio vēl to kādu no “Grand Slam” uzvarējis Stans Vavrinka (2x), Endijs Murejs (3x), Marians Ciličs (1x) un Dominiks Tīms (1x), bet, ja rokamies vēl dziļāk pagātnē, sākot no 2004. līdz 2009. gadam, tad no 24 iespējamiem “Grand Slam” tituliem 14 izcīnīja Federers, sešus Nadals, vienu Džokovičs un tikai pie trīs kausiem tika kāds cits. Lūk, cik ilgi vērojama “Lielā trijnieka” dominance!

Runājot par “US Open” tituliem, tad Džokovičam tādi ir trīs, Nadalam četri, bet Federeram pieci, pēdējo gan izcīnot tālajā 2008. gadā.

Šī gada turnīrā tomēr jābūt piesardzīgiem, jo Federers ar Nadalu pēdējā laikā mocījušies ar savainojumiem, tostarp arī Džokovičs, kurš, iekļūstot Olimpisko spēļu pusfinālā, turpinājumā zaudēja abos atlikušajos mačos un palika bez medaļas. Vēlāk viņš atzina, ka spēlējis ar pleca savainojumu un tagad galvenais fokuss ir atgriezties uz “US Open”, kur viņš būs galvenais favorīts uz uzvaru.

Cīņā noteikti vēlēsies iesaistīties arī pērnā gada “US Open” čempions Dominiks Tīms, kurš aizraujošā finālā piecos setos, atspēlējot divu setu un breika deficītu, uzveica iepriekš piesaukto Zvereru. Turnīra sastāvu dalībnieku vidū būs vēl divi citi šo sacensību čempionu Stans Vavrinka un Mario Ciličs, kā arī divu “Grand Slam” finālists un šobrīd pasaules ranga otrā rakete Daņils Medvedevs.

Pie favorītu pulka noteikti jāpieskaita arī ATP ranga ceturtā rakete Stefans Cicips, kurš bija tikai viena seta attālumā, lai šogad “French Open” finālā uzveiktu Džokoviču, tāpat arī pasaules septītais numurs un ATP tūrē otrais šosezon visvairāk uzvaru izcīnījušais tenisists Andrejs Rubļevs, kā arī Mateo Beretīni, kurš šogad sasniedza Vimbldonas finālu un Denis Šapovalovs, kurš Vimbldonā tika līdz pusfinālam.

2021 gada čempions Endijs Marejs šobrīd ir pirmais spēlētājs “aiz strīpas”. Ja kāds tenisists savu dalību no turnīra atsauks, Marejs tiks iekļauts pamatturnīrā. 16 dalībnieki tiks noskaidroti kvalifikācijā, savukārt astoņus “wild card” piešķirs USTA (ASV Tenisa asociācija).

Dalībnieku sastāvs ir vairāk nekā iespaidīgs, turklāt šis ir sezonas noslēdzošais “Grand Slam” turnīrs, kas papildus motivāciju noskaņoties nepalīdz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *