Uzzini vairāk par Latvijas pirmo raketi tenisā Aļonu Ostapenko

Uzzini vairāk par Latvijas pirmo raketi tenisā Aļonu Ostapenko

25 gadus vecā Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko savas karjeras laikā pratusi izcīnīt gan nozīmīgāko turnīru uzvaras jauniešu vecumā, gan pieaugušo konkurencē, kur sportistei izcīnīti jau pieci vienspēļu tituli. Vai vēlies vairāk uzzināt par tenisu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET un dodies izdarīt likmi.

  • Aļona Ostapenko ir Latvijas tenisiste ar Ukrainas saknēm. Sportiste piedzimusi ģimenē, kur viņas tēvs ir ukrainis, bet māte latviete. Tēvs bija profesionāls futbolists Ukrainas klubā Zaporižjas ‘’Metalurh’’, bet māte tenisiste. Ar tenisu Ostapenko sāka nodarboties piecu gadu vecumā, bet līdz 12 gadu vecumam sportiste paralēli aizrāvās ar sporta dejām, vēlāk atklājot, ka, dejojot, iemācījusies koordināciju un labu kāju kustību.
  • Tenisiste ir 2017. gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja. Aļona Ostapenko kļuvusi par pirmo latvieti, kas uzvarējusi kādā no prestižākajiem tenisa turnīriem. 2017. gadā Ostapenko satricināja tenisa pasauli, kļūstot par ‘’French Open’’ čempioni. Kopumā tenisiste karjeras laikā ieguvusi piecus vienspēļu titulus un četrus dubultspēļu.
  • Liec likmes uz tenisu. Vislabākās derības uz tenisu ir pie LV BET. Šajā totalizatorā iespējams derēt uz jebkuru no Aļonas Ostapenko tenisa spēlēm. Bez spēles uzvarētāja noteikšanas iespējamas derības arī uz citiem ar spēli saistītiem aspektiem.

Aļona Ostapenko ir Latvijas tenisiste ar Ukrainas saknēm

Aļona Ostapenko dzimusi 1997. gada 8. jūnijā Rīgā. Ja viņas mamma ir latviete, tad tēvs nācis no Ukrainas, kurš spēlējis šīs valsts futbola komandā ‘’Metalurh’’. Tikmēr māte Jeļena Jakovļeva vispirms spēlējusi tenisu, bet vēlāk pēc tenisistes karjeras beigām kļuvusi par treneri, tieši viņai kļūstot par to, kas savu atvasi no piecu gadu vecuma iesaistīja tenisā. Arī pašlaik Jakovļeva ir viena no savas meitas atbalsta personām.

Lai arī oficiāli tenisistes vārds ir Jeļena, viņas vecāki sākotnēji vēlējušies viņu saukt par Aļonu, taču to nav darījuši, jo Latvijas kalendārā nav bijis atrodams šis vārds. Vecāki lēmuši atvasei dot mātes vārdu, taču gan Latvijā, gan citur sportisti pārsvarā pazīst kā Aļonu Ostapenko nevis Jeļenu Ostapenko. Profesionāli viņa izmanto oficiāli doto vārdu, lai nebūtu jebkādu juridisku problēmu.

Līdz 12 gadu vecumam bez trenēšanās tenisā Aļona Ostapenko bija pievērsusies arī sporta dejām, taču vēlāk lēma pilnībā koncentrēties tenisam. Kā intervijās atzinusi sportiste, tad aizraušanās arī dejām palīdzējusi attīstīt koordināciju un kāju kustību, kas tenisā ir īpaši svarīgi. Junioru vecumā par Latvijas tenisistes lielāko sasniegumu kļuva uzvara Vimbldonas čempionātā junioru konkurencē, pēc kā 2014. gada septembrī viņa bija pasaules otrā rakete starp junioriem. Vēlāk sportiste ceļu turpināja profesionāļos, kur ar pirmajām uzvarām deva iespēju līdzjutējiem sagaidīt līdzvērtīgus panākumus arī turpmāk.

Ostapenko zināma kā agresīva tenisa piekopēja, kurai patīk pārspēt pretinieces ar spēcīgiem sitieniem stūros. Bieži vien Latvijas tenisiste spēlē uz riska robežas, kas rezultējas ar pārāk daudz nepiespiestām kļūdām. Latvijas tenisiste labāk jūtas ātru izspēļu tenisā, kamēr pie garākām izspēlēm var pati kļūdīties.

Ārpus tenisa sportiste ir aktīva nekustamo īpašumu ieguldījumu jomā. Ostapenko investējusi finanšu līdzekļus jaunu dzīvokļu māju būvniecībā Mežaparkā un Juglā, par savu saistību ar to ziņojot savos sociālajos tīklos.

Tenisiste ir 2017. gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja

Latvijas tenisiste ar Ukrainas saknēm karjeras laikā starp profesionāļiem izcīnījusi piecus vienspēļu titulus un četrus dubultspēļu titulus. Ostapenko atradusies WTA ranga labāko desmitniekā, augstāko vietu ieņemot 2018. gada martā, kad viņa bija piektajā vietā. Vēlāk sekoja savainojumi un formas kritums, taču pēdējā gada laikā spēlētāja pratusi atgūties un atgriezties top20 spēlētāju vidū.

Ostapenko ir 2017. gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja: to var saukt par sportistes lielāko titulu karjerā. 25 gadus vecā tenisiste kļuva par pirmo Latvijas šī sporta veida pārstāvi, kura izcīna titulu kādā no pasaules prestižākajiem tenisa turnīriem. Turnīru Ostapenko sagaidīja 47. vietā WTA rangā, tādējādi kļūstot par pirmo neizsēto spēlētāju kopš 1933. gada, kura uzvar ‘’Grand Slam’’ turnīrā Francijā. Finālā Ostapenko pārspēja Simonu Halepu, pie tam, jaunā tenisiste prata atspēlēties no 0-1 pa setiem un 0-3 pa geimiem trešajā setā.

Citos ‘’Grand Slam’’ turnīros Ostapenko labākais panākums ir sasniegtais pusfināls Vimbldonā 2018. gadā, kamēr ‘’Australian Open’’ un ‘’US Open’’ sportistei nav izdevies aizkļūt tālāk par trešo kārtu. Tenisiste pārstāvējusi Latvijas izlasi Bilijas Džīnas kausā, kā arī spēlējusi olimpiskajās spēlēs, kurās gan pie panākumiem nav tikusi.

Liec likmes uz tenisu

Plaša likmju iespēja uz jebkuru tenisa spēli, ieskaitot Aļonas Ostapenko mačiem, pieejama LV BET. Bez jau iecienītās likmes par kāda spēlētāja uzvaru, iespējams derēt uz vēl daudziem ar spēli saistītiem faktoriem. Iespējams derēt uz katra seta uzvarētāju un to handikapu, kā arī cik geimus katrs tenisists uzvarēs.

Tāpat iespējams likt likmes uz dažādām variācijām saistībā ar spēles uzvarētāju un kopējo spēles gaitu – piemēram, iespējams derēt uz uzvarētāju un kopēji spēlētajiem geimiem spēlē.

Pie tam, ja vēlies likt limes uz katru setu atsevišķi, tad arī to LV BET piedāvā. Vari noteikt katra seta geimu skaitu, cik kopā geimi tiks spēlēti un cik tos spēlēs katrs tenisists. Tāpat vari derēt, vai kāds no sportistiem uzvarēs vienu setu, vai, piemēram, zaudēs setu, bet vēlāk uzvarēs spēlē.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju gan par tenisu, gan notiekošajiem sezonas turnīriem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *