Vai Ostapenko beidzot Sanktpēterburgā spēs izcīnīt vismaz divas uzvaras pēc kārtas?

Latvijas šī brīža labākā tenisiste Aļona Ostapenko (WTA pasaules rangā 25. vieta) uzsāks dalību WTA Sanktpēterburgas turnīrā gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs. Kādas ir latvietes izredzes un kādas likmes piedāvā LV BET bukmeikeri?

Sezona līdz šim

Ostapenko pērno sezonu savainojuma dēļ noslēdza priekšlaicīgi, pēdējo maču aizvadot oktobrī. Uz jauno sezonu gan viņa ir atpakaļ ierindā un ir piedalījusies divos turnīros. Pirmajā, kas norisinājās Sidnejā, viņa apstājās jau pirmajā kārtā, zaudējot WTA ranga pirmā desmitnieka spēlētājai Paulai Badošai.

Savukārt “Grand Slam” raudzes turnīrā “Australian Open” Ostapenko atkārtoja savu labāko rezultātu šajās sacensībās, tiekot trešajā kārtā, kur gan nespēja noturēt seta un breika pārsvaru pret WTA ranga trešo raketi čehieti Barboru Krejičkovu. Jāatzīmē, ka Ostapenko pēc neliela pārtraukuma “Grand Slam” turnīrā bija tikusi izsēto tenisistu vidū.

Vienspēles

Ostapenko pretiniece Sanktpēterburgā pirmajā kārtā būs vien 20 gadus jaunā Ķīnas pārstāve Vanga Žinju, kura rangā atrodas 86. vietā. Tiesa, viņas karjerā vērojama augšupeja, jo pērn ķīniete spēja sasniegt trīs WTA līmeņa ceturtdaļfinālus, kā arī debitēja ranga labāko simtniekā. Savukārt aizvadītajā “Australian Open” viņa izcīnīja savu pirmo uzvaru “Grand Slam” turnīros, bet otrajā kārtā trīs setos piekāpās vienai no šī brīža pasaules vadošajām tenisistēm Arinai Sabalenkai.

Ja runājam par Ostapenko sekmēm Sanktpēterburgā, tad viņa šajā turnīrā ir piedalījusies ik reizi kopš 2015. gada (vienu gadu tas tika atcelts Covid19 pandēmijas dēļ), iekrājot neitrālu uzvaru un zaudējumu bilanci 3-3. Latviete ne reizi nav spējusi uzvarēt šeit vismaz divos mačos pēc kārtas, allaž apstājoties vai nu pirmajā, vai otrajā kārtā.

Neskatoties uz to, LV BET ekspertu ieskatā Ostapenko ir pārliecinoša šī dueļa favorīte, viņas uzvarai piešķirot koeficientu 1,33, kamēr Žinju tas ir 3,10. Savukārt handikapa robeža ir +/- 4.00. Tātad – tiek prognozēta droša Ostapenko uzvara. No vienas puses pamatoti, jo ķīniete 11 mačos pret WTA ranga top 50 spēlētājām spējusi izcīnīt tikai vienu uzvaru. No otras puses – viņa ir savas karjeras pašā sākumā un katrā turnīrā tiek minēta kā viena no potenciālajām pārsteiguma autorēm.

Ja paskatāmies tālāk uz izlozes zaru, tad potenciāli nākamajā kārtā uzvaras gadījumā latvietei pretī stāsies Vācijas veterāne Andrea Petkoviča, kura no pirmās kārtas ir brīva. Bet trešajā kārtā, ja pieņemam, ka uzvaras izcīna visas favorītes, vietējā tenisiste Anastasija Pavļučenka, kura turnīrā izsēta ar 4. numuru, savukārt WTA rangā atrodas 14. vietā.

Mača sākums 8. februārī ieplānots pulksten. 9:00 pēc Latvijas laika. Pilnu likmju līniju piedāvājumu uz šo maču varat apskatīt šeit.

Dubultspēles

Ostapenko Sanktpēterburgas turnīru iesāks ar maču dubultspēlēs, kur viņa spēlēs kopā ar ukrainieti Ludmilu Kičanoku. Ar ukrainieti Ostapenko, ieskaitot pērnās sezonas oktobri, kopumā ir aizvadījusi trīs turnīrus un tiekot Indianvelsas turnīra pusfinālā, kā arī šosezon divos turnīros bilande ir 2-2.

Zīmīgi, ka Ostapenko ir 2017. gada šī turnīra dubultspēļu uzvarētāja. Tas viņai izdevās kopā ar polieti Alisi Rosoļsku.

Pretī viņām stāsies Rumānijas duets Ostapenko labu draudzeni Sorenu Kirstea un pieredzējušo dubultspēļu speciālisti Raluku Ioanu Olaru. LV BET ekspertu ieskatā mača favorītes ir Ostapenko/Kičanoka. Mača sākums 7. februārī paredzēts ap pulksten. 15:30.