Zāliena sezonas kulminācija tenisā – Vimbldon 2022

Zāliena sezonas kulminācija tenisā – Vimbldon 2022

No šī gada 27. jūnija līdz 10. jūlijam notiks sezonas trešais ‘’Grand Slam’’ – Vimbldon 2022. Ar cīņām Anglijas galvaspilsētā tiek noskaidrots zāliena seguma karaļi tenisā, jo pēc Vimbldonas beigām tenisisti turpinās sezonu uz cietā seguma laukumiem. Vai vēlies vairāk uzzināt par tenisu? Iepazīsties ar iespējamo likmju variācijām LV BET Sporta blogā un dodies izdarīt likmi! 

  • The Championships, kas ir sinonīms Vimbldonai, ir pasaulē senākais tenisa turnīrs un to organizē jau kopš 1877. gada. Nemainīga vērtība ir tenisistiem ģērbties baltās sporta formās, bet titulu Lielbritānijas zāliena laukumos daudzi sportisti uzskata par ievērojāmāko sezonas laikā.
  • Tenisa favorīti trešajā ‘’Gran Slam’’. Divus mēnešus pirms turnīra Vimbldon 2022 organizatori lēma, ka tajā nevarēs piedalīties Krievijas un Baltkrievijas tenisisti, tādējādi Anglijā nespēlēs viens no favorītiem vīriešu konkurencē Daniils Medvedevs. Pagaidām nav zināms arī nevakcinētā Novaka Džokoviča statuss. Sagaidāms, ka šī gada Vimbldona būs saistoša. Sieviešu konkurencē cīņā par titulu dosies vienīgā latviete Aļona Ostapenko.
  • Liec likmes uz tenisu LV BET. Uz visām tenisa spēlēm būs iespējams likt likmes arī LV BET. Pie tam, mēs nodrošinām tev iespēju katrā spēlēt derēt uz dažādiem ar to saistītiem aspektiem. Ja vēlies uzzināt vairāk informāciju par turnīru un favorītiem, tad apmeklē LV BET Sporta blogu.

The Championships vēsture un bijušie uzvarētāji

Vimbldon 2022 uzskata par tenisa prestižāko turnīru. Pie tam, visiem tenisistiem turnīra laikā jāģerbjas baltā. Turnīrs tiek organizēts uz dabīgā zāliena seguma un līdz ar The Championships noslēdzas šī seguma sezona tenisā. Pēc tās sākas sezonas beigu posms ar spēlēšanu uz cietā seguma laukumiem.

Līdzīgi kā citos ‘’Grand Slam’’, arī šajā uzvarētāji tiek noteikti vīriešu konkurencē, sieviešu, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs. Bez tam notiek arī jauniešu turnīrs, kurā piedalās topošās tenisa zvaigznes. Reizi par Vimbldonas čempioni jauniešu konkurencē kļuva latviete Aļona Ostapenko.

Kopējais Vimbldon 2022 balvu fonds lēšams 35 miljonu sterliņu mārciņu apmērā. Vīriešu un sieviešu uzvarētāji saņem 1.7 miljonu sterliņu mārciņu lielu naudas balvu, kamēr finālisti 900 tūkstošus. Ja izstājies pirmajā kārtā, tad bonuss par dalību Vimbldonā tenisistam sasniegs 8.5 tūkstošus sterliņu mārciņu. Dubultspēlēs čempioni sadala 480 tūkstošu sterliņu mārciņu bonusu, bet finālisti 240 tūkstošu.

Par aizvadītā gada titula īpašnieku vīriešiem kļuva pirmā rakete Novaks Džokovičs, bet dāmām Ešlija Bārtija. Iespējams, abās sacensībās būs jauni čempioni – Bārtija šogad paziņoja par aiziešanu no sporta, bet Džokovičam dalību ‘’Grand Slam’’ var patraucēt nevakcinēšanās pret Covid-19. Viens lēmums jau ir pieņemts – turnīrā nepiedalīsies Krievijas un Baltkrievijas tenisisti. Tas nozīmē, ka turnīrā nespēlēs tādi nozīmīgi tenisisti kā Daniils Medvedevs, Arina Sabaļenka un Anastasija Pavļučenkova.

Visvairāk reižu (astoņas) vīriešiem titulu izcīnījis Rodžers Federers, pie tam, no tām piecas reizes pēc kārtas (no 2003. līdz 2007. gadam). Sievietēm deviņas reizes triumfējusi Martina Navratilova, kurai izdevās iegūt titulus sešus gadus pēc kārtas (no 1982. līdz 1987. gadam).

Vimbldon 2022 piedalīsies arī viena Latvijas tenisiste – Aļona Ostapenko, kura šobrīd WTA rangā ieņem augsto 11. vietu. 2018. gadā tenisiste aizspēlējās līdz pusfinālam, kas ļauj cerēt uz augstu sasniegumu arī šogad. Uz brīdi gan sportisti no līdzsvara izsitusi plaukstas trauma, kuras dēļ viņa nepalīdzēja Latvijas izlasei Billijas Džīnas kausa izcīņā.

Tenisa favorīti trešajā ‘’Grand Slam’’

Vīriešu konkurencē par lielāko favorītu uz uzvaru uzskata Novaku Džokoviču (koeficients 2.15). ‘’Australian Open’’ čempiona Rafaela Nadala triumfs trešajā tenisa ‘’Grand Slam’’ tiek vērtēts ar koeficientu 7.00, bet Mateo Beretīni panākums novērtēts ar koeficientu 8.00. Nākamie potenciālo titula tīkotāju vidū atzīmēti Stefanoss Cicipass (12.00), Aleksandrs Zverevs (12.00) un Rodžers Federers (15.00). Džokovičs šajā sezonā pagaidām nav spēlējis spoži, bet Federers atgūstas no traumas. Nadals izcīnīja pirmā ‘’Grand Slam’’ titulu un to pašu var izdarīt arī ‘’French Open’’, sev ne tik mīļo Vimbldonu sagaidot favorīta statusā.

Citādāk ir tenisistēm. Par galveno favorīti tiek uzskatīta Iga Švjonteka (koeficients 5.00), kura pēc Ešlijas Bārtijas došanās pensijā kļuvusi par ranga līderi. Pie tam, poliete demonstrē pārliecinošu tenisu, uzvarot jau divos turnīros pēc kārtas. Ar koeficientu 7.00 novērtēts Naomi Osakas triumfs, bet 10.00 Emmas Radukanu. Uz doto brīdi visām tenisistēm soli priekšā ir Švjonteka, kura būs izteikta The Championships favorīte sieviešu vidū. Aļonas Ostapenko triumfs vērtēts ar koeficientu 21.00, kas ir ceturtais augstākais.

Liec likmes uz tenisu LV BET

Plaša likmju iespēja uz jebkuru tenisa spēli pieejama LV BET. Bez jau iecienītās likmes par kāda spēlētāja uzvaru, iespējams derēt uz vēl daudziem ar spēli saistītiem faktoriem. Iespējams derēt uz katra seta uzvarētāju un to handikapu, kā arī cik geimus katrs tenisists uzvarēs. Tāpat iespējams derēt uz dažādām variācijām saistībā ar spēles uzvarētāju un kopējo spēles gaitu – piemēram, iespējams likt likmi uz uzvarētāju un kopēji spēlētajiem geimiem spēlē.

Pie tam, ja vēlies likt limes uz katru setu atsevišķi, tad arī to LV BET piedāvā. Vari noteikt katra seta geimu skaitu, cik kopā geimi tiks spēlēti un cik tos spēlēs katrs tenisists. Tāpat vari derēt, vai kāds no sportistiem uzvarēs vienu setu, vai, piemēram, zaudēs setu, bet vēlāk uzvarēs spēlē.

Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, esam izveidojuši ērtu Sporta blogu, kurā mūsu spēlētājiem sniedzam jaunāko informāciju gan par tenisu, gan Vimbldon 2022.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *