44. pasaules kausa izcīņa tramplīnlēkšanā

44. pasaules kausa izcīņa tramplīnlēkšanā

Sākot no 5. un 6. novembra, ziemas sporta veidos pasaules kausa posmi sāksies arī tramplīnlēkšanā. Labākie šī sporta veida pārstāvji cīnīsies par uzvaru kopvērtējumā un vērtīgām balvām. Vai vēlies vairāk noskaidrot par tramplīnlēkšanu? Ienāc LV BET Sporta blogā, ieskaties piedāvātātajās likmju variācijās un dodies izdarīt likmi!

Pasaules kausa izcīņas tramplīnlēkšanā vēsture

Svarīgākā informācija

Pasaules kauss lēkšanā ar slēpēm jeb tramplīnlēkšanā tiek organizēts kopš 1979. gada, kad pirmās sacensības tika rīkotas vīriešiem. Ja sākotnēji visi posmi noritēja individuālajās sacensībās, tad, sākot ar 1992. gadu, tās tika papildinātas ar komandu sacensībām, bet 2011. gadā klāt nāca dāmu ieskaite. 2012. gadā tramplīnlēkšanas programmā ienāca jaukto komandu sacensības, bet gadu vēlāk arī dāmu izlašu sacenšanās.

Bez pasaules kausa izcīņas tramplīnlēkšana ir viens no tiem ziemas sporta veidiem, kas iekļauts olimpisko spēļu programmā. Olimpiskajās spēlēs sportisti cīnās par nozīmīgākajām uzvarām to karjerās. Tikpat svarīgs ir četru tramplīnu turnejas, kas ir itin prestižas sacensības. Savukārt, tiem sportistiem, kuriem patīk sevi apliecināt arī slēpošanas disciplīnās, talkā var nākt dalība ziemeļu divcīņā, kur jālec ne tikai no tramplīna, bet arī jādodas slēpot.

Pagājušās sezonas uzvarētāji

Iepriekšējā sezonā par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva japānis Rjoju Kobajaši, kurš tādējādi izcīnīja karjeras otro uzvaru pasaules kausa kopvērtējumā. Otro vietu izcīnīja vācietis Karls Greigers, bet trešo Norvēģijas tramplīnlēcējs Mariuss Lindviks.

Kopumā sacensību vēsturē visvairāk uzvaras kopvērtējumā ir somam Mati Nikanenam – četras. Tikpat ir arī polim Adamam Mališam, bet trīs uzvaras kopvērtējumā ir Austrijas sportistam Andreasam Goldbergeram. Divi tituli ir tādiem tramplīnlēcējiem kā Gregoram Šlīrenzaureram, Jannem Ahonenam, Kamilam Stočam, Arminam Kogleram, Stefanam Kraftam, Martinam Šmitam, Tomasam Morgenšteinam, Rjoju Kobajaši un Primožam Peterkam.

Pasaules kauss tramplīnlēkšanā 2022./2023. gada sezonā

Gaidāmā sezona sāksies 5. un 6. novembrī ar posmiem Polijas pilsētā Vislā. Kopumā visas sezonas garumā paredzēti 32 posmi un sezona noslēgsies pašā aprīļa sākuma ar pēdējo posmu Slovēnijas pilsētā Pjanicā. Kopumā tramplīnlēkšanas sacensības paredzētas tādās valstīs kā Polijā, Somijā, Vācijā, Šveicē, Austrijā, Japānā, ASV, Rumānijā un Norvēģijā.

Jau minēts, ka divi posmi paredzēti ārpus Eiropas. Viens no tiem no 11. līdz 12. februārim ieplānots ASV Leikplesidā, bet cits no 21. līdz 23. janvārim Japānas pilsētā Saporo. Ņemot vērā, ka japāņiem ir tik titulēts sportists kā Rjoju Kobajaši, tad sagaidāms, ka šajā valstī šo sporta veidu apmeklēs prāvs līdzjutēju pulks.

Katrā no sacensībām tiek noteikts tramplīns, no kāda sportisti startēs. Iespējami trīs – no normāla tramplīna, lielā tramplīna vai lidojošā tramplīna. Lielākais vairums posmu paredzēti no lielā tramplīna. Norvēģijā, Slovēnijā un vienā posmā Austrijā būs no lidojošajiem tramplīniem, bet Rumānijā un viens posms Slovēnijā no normālā tramplīna.

44. Pasaules kausa izcīņas tramplīnlēkšanā grafiks

Sezonā, kas sāksies novembra sākumā, gaidāmi 32 posmi, taču starp tiem paredzēti arī vairākas nozīmīgas sacensības. Tā, piemēram, no 2022. gada 28. decembra līdz nākamā gada 6. janvārim noritēs prestižās četru tramplīnu turnejas posmi. Tie plānoti tādās pilsētās kā Obersdorfā, Garmišparkenā (abas Vācijas pilsētas), kā arī Insbrukā un Bišofšofenā (abas Austrijas vietas). Tikmēr, sākot no 25. februāra līdz 3. martam Slovēnijas Plaņicā gaidāmas pašas sezonas svarīgākās sacensības – pasaules čempionāts. 2022./2023. gada sezona noslēgsies 2023. gada 2. aprīlī un tieši tad vēlākais nosakidrosies uzvarētāji pasaules kausa kopvērtējumā.

Pasaules kausa tramplīnlēkšanā favorīti

Visticamāk, arī šajā sezonā par vienu no favorītiem tiks saukts japānis Kobajaši. Bez viņa spēcīgi būs arī tramplīnlēcēji no Austrijas, Vācijas, Somijas, Norvēģijas un Polijas. Laika posmā no 2015./2016. gada sezonas pasaules kausa kopvērtējumā uzvarējuši sportisti no Slovēnijas, Austrijas, Polijas, Japānas un Norvēģijas. Vācijas tramplīnlēcēji visbiežāk ieņēmuši otrās vietas kopvērtējumā. Pastāv gan iespēja uzvarēt komandu sacensībās un jaukto komandu ieskaitē.

Likmes uz Pasaules kausu tramplīnlēkšanā

Ja vēlies izdarīt likmi uz pasaules kausa tramplīnlēkšanā posmiem, tad apmeklē LV BET mājaslapu, kreisajā augšējā stūrī meklē ”Sports” un kreisajā izvēlnē skaties ”tramplīnlēkšana”. Spiežot uz tā, vari atrast piedāvājumā esošās likmju iespējas uz pasaules kausa notikumiem.

Likt likmes uz tramplīnlēkšanas notikumiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo posmu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par visiem ar sportu saistītajiem notikumiem.

Derību padomi Pasaules kausam tramplīnlēkšanā LV BET

Ņemot vērā, ka tramplīnlēkšana ir specifisks sporta veids, tad pirms pašām sacensībām ieskaties bukmeikeru piedāvātajās ”outright” opcijās. Ar tā palīdzību uzzināsi, kurus sportistus bukmeikeri uzskata par galvenajiem favorītiem cīņā par uzvaru sezonas kopvērtējumā.

Šobrīd galvenais favorīts ir japānis Kobajaši, kurš tādējādi izcīnītu jau savu trešo uzvaru kopvērtējumā. Titulētā sportista kārtējais panākums novērtēts ar koeficientu 3.50. Otra lielākā varbūtība dota Mariusam Lindvikam (5.50), bet trešā Karlam Geigeram (6.50). Vēl starp favorītiem ir tādi sportisti kā Stefans Krafts (koeficients 7.50), Dāvids Kubački (10.00) un Halvors Egners Graneruds (12.00). Citu sportistu iespējamā pasaules kausa uzvarēšana novērtēta ar mazāku iespējamību.

Uzzinot šo informāciju, jau ir vieglāk variēt ar iespējamo likmju veikšanu. Tramplīnlēkšanā vari noteikt posma uzvarētāju, un labāko trijnieku. Piedāvājumā atrodamas arī vēl citas likmju iespējas, taču tās pirms pašu sacensību sākuma meklē totalizatorā LV BET. Tas saviem spēlētājiem piedāvā labāko sporta spēļu totalizatora pieredzi!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *