Pasaules kausa individuālās sacensības Oberstdorfā (četru tramplīnu turneja)

Pasaules kausa individuālās sacensības Oberstdorfā (četru tramplīnu turneja)

Šī gada nogalē Vācijas pilsētā Obersdorfā sāksies viens no prestižā četru tramplīnu turnejas posmiem. Kopumā divi no tiem allaž norit Vācijā, bet divi Austrijā, slavenajām sacensībām noritot jau kopš 1953. gada. Vai tevi interesē uzzināt vairāk par tramplīnlēkšanu? Ienāc LV BET Sporta blogā, iepazīsties ar piedāvātajām likmju variācijām un dodies veikt likmi.

Svarīgākā informācija par 4-Hills-turnīru un individuālajām sacensībām Oberstdorfā

Nozīmīgā turneja tiek rīkota kopš 1953. gada. Tramplīnlēcēji piedalās četros atsevišķos posmos, no kuriem divi paredzēti Vācijā, bet divi Austrijā. Tradicionāli sportisti sacenšas tādās tramplīnlēkšanas vietās kā Obersdorfā, Garmišparkenā, Insbrukā un Bišofšofenā. Jāpiebilst, ka šīs sacensības norit starp pasaules kausa posmiem. Parasti Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) organizē šī kausa izcīņu gada mijā. Atšķiras arī to formāts. Galvenā atšķirība no pasaules kausa posmiem ir tāda, ka savstarpēji sacenšas divi tramplīnlēcēji un pēc izslēgšanas metodes tas, kurš uzrādījis labāku rezultātu, kvalificējas nākamajai kārtai.

Kad notiks sacensības?

Kā ierasts, arī 2022. gada četru tramplīnu turneja noritēs 2022. gada izskaņā un 2023. gada sākumā. Pirmais no posmiem paredzēts 29. decembrī Obersdorfā, 1. janvārī sportisti sacentīsies Garmišparkenā, 4. janvārī Insbrukā, bet sacensības noslēgsies ar posmu Bišofšofenā 6. janvārī. Pirmajā Obersdorfas posmā sportisti lēks no HS-137 tipa tramplīna.

Par kādu balvu lēcēji cīnās?

Katrā no posmiem tramplīnlēcēji krāj vērtīgus punktus kopvērtējumā. Pēc četriem posmiem tiek paziņoti uzvarētāji pēc iegūtajiem punktiem. Pirms pagājušā gada sacensībām tūres organizatori, Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS), paziņoja, ka tajās tiks krietni palielināta naudas balva. Kopvērtējuma uzvarētājs tiktu pie 96 000 eiro jeb 100 000 Šveices frankiem, bet kopējais turnejas naudas balvas apjoms sastādīja 400 000 Šveices frankus jeb aptuveni 384 000 eiro. Par līdzvērtīgām naudas balvām FIS rīkotajās sacensībās sportisti cīnīsies arī šogad.

Tāpat uzvarētājs savā īpašumā iegūst zelta ērgļa statuju, kas ir gandrīz deviņus kilogramus smaga. Pie tam, sportisti cīnās arī par punktiem Pasaules kausa ieskaitē. Pasaules kausā šie posmi ir vieni no vērtīgākajiem, tāpēc sportisti var brangi papildināt punktu ražu.

Pagājušā gada uzvarētāji

Sacensību vēsturē tikai trim sportistiem izdevies uzvarēt visos četros posmos. Šādu sasniegumu izdevies paveikt vācietim Svenam Hanavaldam 2002. gadā, polim Kamila Stokam 2018. gadā un japānim Rjoju Kobajaši 2020. gadā.

Tieši Kobajaši ir pēdējais četru tramplīnu turnejas čempions. Bez tam, viņš vēlāk kļuva ar pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāju. Posms Obersdorfā gan titulētajam japānim bija neveiksmīgs, jo tajā viņš ieguva tikai sesto vietu. Pirms gada šeit pirmās trīs vietas ieguva Timi Zajčs, Pjotrs Žila un Stefans Krafts.

Individuālo sacensību grafiks tramplīnlēkšanā

Uz pirmo posmu Obersdorfā sportisti ieradīsies vismaz divas dienas iepriekš. 27. decembrī gaidāma tehniskā sanāksme, kamēr dienu vēlāk oficiālie treniņi un kvalifikācija. 29. decembrī notiks pirmais posms, 1. janvārī otrais posms (HS-142 tramplīna), trešais posms 4. janvārī (uz HS-128 tramplīna), bet noslēdzošais 6. janvārī (HS-142 tramplīna)

Sacensību dalībnieki

Katrs no posmiem sākas ar 50 sportistu dalību. Tie sadalīti 25 pāros, vienam pret otru cīnoties, kurš no labākajiem kvalificēsies otrajai kārtai. Pieci labākie no tiem, kuri netika tālāk, varēs turpināt cīņu. 30 sportisti turpinās sacenšanos par uzvaru posmā. Tālāk sacensības noritēs pēc tās kārtības, kāda novērojama pasaules kausa posmos.

Kuram ir vislielākās izredzes uzvarēt?

Par galveno favorītu jāsauc japānis Kobajaši, kurš kļuvis par čempionu šajās sacensībās pēdējos gados, pie tam, ir arī pašreizējais pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētājs un kopumā pēdējos gados ir spilgtākā tramplīnlēkšanas zvaigzne. Starp labākajiem jāsauc arī tādi sportisti kā Karls Greigers, Mariuss Lindviks, Halvors Egners Graneruds, Kamils Stoks un Dāvids Kubacki.

Kur skatīties tramplīnlēkšanas individuālo sacensību translāciju?

Latvijas teritorijā pasaules kausa posmus un četru tramplīnu turnīru translē kanāls Eurosport. Tas pieejams visos televīzijas kanālu apraides pakalpojumu sniedzējos, kā, piemēram, TET, Baltcom un citos. Ja tevi interesē tramplīnlēkšanas sacensības, tad meklē tās tieši šajos kanālos.

Likmes uz tramplīnlēkšanu LV BET

Ja vēlies izdarīt likmi uz pasaules kausa tramplīnlēkšanā posmiem un četru tramplīnu turneju, tad apmeklē LV BET mājaslapu, kreisajā augšējā stūrī meklē ”Sports” un kreisajā izvēlnē skaties ”tramplīnlēkšana”. Spiežot uz tā, vari atrast piedāvājumā esošās likmju iespējas uz pasaules kausa notikumiem.

Likt likmes uz tramplīnlēkšanas notikumiem ir vienkārši. Atlasi sev interesējošo posmu, ievadi likmes summu un apstiprini kuponu. Lai palīdzētu orientēties spēlēs un likmju piedāvājumā, apmeklē LV BET Sporta blogu, kurš saviem spēlētājiem piedāvā jaunāko informāciju par visiem ar sportu saistītajiem notikumiem.

Padomi un likmes 4-Hills-turnīram pie LV BET

Atsevišķas likmju iespējas LV BET Sporta totalizatorā pastāv arī uz četru tramplīnu turneju. Pārsvarā vari paredzēt to, kurš no sportistiem uzvarēs divu sportistu duelī, bet kurš no sarakstā esošajem tramplīnlēcējiem kļūs par posma uzvarētāju. Atzīmēto tramplīnlēcēju sarakstā būs visi iepriekš minētie favorīti, tostarp Kobajaši, Greigers, Lindviks, Graneruds, Stoks un Kubacki.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *