“UFC 267” – divas titula cīņas un pārtraukums no “pay per view”

“UFC 267” – divas titula cīņas un pārtraukums no “pay per view”

“UFC 267” (Ultimate Fighting Championship) cīņu šovs norisināsies 30. oktobrī Apvienotajos Arābu Emirātos, Abu Dabi pilsētā. Cīņas norisināsies “Etihad Arena”, kur ir 18 tūkstošu skatītāju vietu ietilpība. Iepriekš, kad pasaulē spēkā pirmo reizi bija pieņēmusies covid19 pandēmija, UFC prezidents Dana Vaits izmantoja šo vietu, lai nepārtrauktu cīņu šovu norisi. Viņš to nosauca par “Fight Island” (Cīņu sala). Rezultāts bija pozitīvs – kamēr visā pasaulē sporta notikumi nenotika, UFC bija vieni no pirmajiem, kas tādus atsāka rīkot pēc sākotnējā pārtraukuma. Tiesa, bez skatītāju klātbūtnes, bet tomēr.

Zīmīgi, ka šis cīņu šovs pirmo reizi kopš “UFC 138” 2011. gadā ASV netiks pārraidīts kā “pay per view” pasākums (cilvēki iegādājas vienreizēju translēšanās iespēju par attiecīgu summu interneta platformās), bet to translēs ABC, ESPN un ESPN+ kanāli.

Kā vakara galvenā cīņa (main event) nozīmēta vieglā smagā svara (līdz 93 kilogramiem) čempiona Jana Blačoviča un Glovera Tekseiras duelis. Uz spēles būs Blačoviča čempiona josta. Kā “co-main event” jeb otrs svarīgākais vakara notikums pasniegts svara kategorijā līdz 61,2 kilogramiem (bantamweight) titula revanša cīņa starp esošo jostas turētāju Aljamanu Sterlingu un bijušo čempionu Petru Janu. Sterlings titulu ieguva interesantā veidā – pēc Jana diskvalifikācijas par neatļautu sitienu ar celi, tādējādi Sterlings kļuva par pirmo čempionu vēsturē, kurš šādā veidā ieguva titulu.

Kā citi vērā ņemami dueļi būtu jāatzīmē vieglajā svarā (līdz 70,3 kg), kur tiksies Islams Mahačevs, kuru trenē leģendārais Habibs Nurmagomedovs, ar Rafaelo Dos Aņjosu. Zīmīgi, ka abu tikšanās oktagonā tikusi nozīmēta jau divas reizes, abās to nespējot realizēt cīkstoņu dažādu traumu dēļ. Tāpat skatītajiem saistoša varētu likties Khamzata Čimajeva cīņa ar Lī Jinglandu svara kategorijā līdz 77,1 kilogramiem (welterweigt).

Būs arī smagā svara duelis starp Voltu Herisu un Taju Tuvasu. Smagsvaru cīņas skatītājiem vienmēr likušās saistošas. Arī tad, ja tajās nepiedalās top klases cīkstoņi.

Sieviešu konkurencē interesanta cīņa solās būt starp Amandu Ribasu un Virnu Jandirobu.

Cīņu vakara favorīti

Runājot par favorītiem gaidāmajos dueļos, vakara galvenajā cīņā Blačovičs (28-8) pret Tekseiru (31-7), LV BET ekspertu skatījumā Blačovičs ir pārliecinošs favorīts. Viņa uzvaras iespēja tiek vērtēta ar koeficientu 1,30.  Blačovičs aizvien ir vienīgais cīkstonis UFC, kurš spējis sagādāt zaudējumu vidējā svara čempionam Izraelam Adesanjam, taču tagad Blačovičs ir pārcēlies svara kategoriju augstāk.

Tikmēr “co-main event” duelī starp Janu (15-2) un Sterlingu (20-3) par pārliecinošu favorītu tiek uzskatīts Jans. Zīmīgi, ka iepriekšējā cīņā viņš tika diskvalificēts par neatļautu sitienu ar celi, tādējādi Sterlings kļuva par pirmo čempionu UFC vēsturē, kurš pie jostas tiek pēc šāda pavērsiena. Vairāki šī sporta eksperti uzreiz pēc iepriekšējās cīņas norādīja – ja ne neveiksmīgā diskvalifikācija, Jans savu titulu būtu nosargājis.

Tāda pati aina vērojama citās pieminēšanas vērtajās cīņas. Piemēram, Islamam Mahačevam (20-1) šobrīd UFC ietvaros ir septiņu uzvaru sērija un pēc ekspertu domām cīņā pret bijušo vieglā svara čempionu Dos Aņjosu dagestānieša uzvaru gājiens neapstāsies. UFC aktuālajā rangā viņš šobrīd savā svara kategorijā, kas uzskatāma par vienu no vistalantīgākajām cīkstoņu spēju ziņā, atrodas piektajā vietā. Viņam priekšā ir tikai čempions Čārzls Oliveira, Dastins Porjē, Džastins Geičī, Benels Dariušs un Maikls Čendlers, bet viņš apsteidz tādus kungus kā Toniju Fērgusonu un Konoru Makgregoru.

Skaļi sevi ir pieteicis gan tā uzvedoties preses konferencēs, gan izcīnot trīs uzvaras pēc kārtas UFC ietvaros, ir Khamzats Čimajevs (9-0). Šobrīd viņš UFC rangā gan augstu nekotējas (21. vieta), jo kādu laiku nav cīnījies. Viņš pat bija paziņojis, ka veselības problēmu dēļ vien 26 gadu (šobrīd viņam ir 27) vecumā noslēgs profesionālo karjeru, tomēr vēlāk domas mainīja un tagad ir apņēmības pilns iet ceļu līdz titula cīņai. Gaidāmais pretinieks Jianlings gan nekotējas augstu, tāpēc loģiski, ka Čimajevs tiek uzskatīts par lielu favorītu – koeficients uz viņa uzvaru novērtēts ar 1,25. Interesanti, ka viņš starptautiskajā arēnā pārstāv Zviedriju, kaut gan ir ar čečenu saknēm. Ja veselība nepievils, tuvākajos gados viņš noteikti varētu būt viens no intriģējošākajiem jaunajiem cīkstoņiem.

Ja visi vīriešu kārtas pārstāvju dueļi LV BET bukmeikeru ieskatā ir ar izteiktiem cīņas uzvarētāja favorītiem, tad vienīgajā sieviešu duelī situācija ir nedaudz citādāka. Proti, Amanda Ribasa (10-2) ir tikai nelielas favorītes statusā pret Virnu Jandirobu (17-2) attiecīgi koeficientiem esot 1,67 pret 2,12. Abas atrodas arī līdzās UFC rangā – 11. un 12. vieta.

Savukārt Volta Herisa (13-10) un Taja Tuvasas (12-3) smagsvaru duelī par drošu favorītu tiek uzskatīts otrais, kaut gan rangā viņi atrodas teju blakus – 11. vieta Herisam un 13. vieta viņa pretiniekam. Tiesa, abiem pēdējo trīs cīņu nogrieznī ir diametrāli pretēja bilance. Heriss visos zaudējis, bet viņa pretinieks uzvarējis trīs cīņas pēc kārtas, kas arī atspoguļojas bukmeikeru piedāvātajos koeficientos – uz Tuvasa uzvaru izlikts ir 1,45, kamēr Herisam 2,55.

Lai arī šajā cīņu šovā varbūt nav pirmā kaluma UFC līmeņa (bet tuvu tam) zvaigznes, tomēr divas titula cīņas uzskatāmas par pietiekami nozīmīgu pasākumu, ņemot vērā arī iepriekšējo cīņu priekšvēsturi.

Kādas likmes var veikt uz “UFC 267”?

Ikviens LV BET spēlētājs UFC cīņu ietvaros var izdarīt likmi uz cīņas uzvarētāju, kā arī kopējo raundu skaitu. Tāpat ir pieejamas LIVE likmes, izdarot savu izvēli cīņas gaitā. Spēlētāji var sekot līdzi tam, kā nākotnē attīstīsies mūsu likmju kategorijas! Jo tuvāk nāk konkrētais notikums, jo lielāks likmju klāsts tiek piedāvāts.

Jāatceras arī, tas, ka ņemot vērā pandēmiju un cīkstoņu veselība stāvokli, iespējamais dalībnieku sastāvs vēl var mainīties, esot tuvāk pašam pasākumam.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *