“UFC 268” cīņu šovs – Usmans pret Kovingtonu. Otrais dublis

“UFC 268” cīņu šovs – Usmans pret Kovingtonu. Otrais dublis

Naktī no 6. uz 7. novembri Ņujorkā, slavenajā “Madison Square Garden” norisināsies viens no aizraujošākajiem šī gada UFC (Ultimate Fighting Championship) šoviem “UFC 268 fight night”, kurā notiks arī divas titulu cīņas un potenciālo titula pretendentu noskaidrošana. Ko sagaidīt no šī cīņu vakara un kādas likmes uz dueļiem piedāvā LV BET eksperti?

Kamaru Usmans (19-1-0) pret Kolbiju Kovingtonu (16-2-0)

Šī ir vakara galvenā cīņa (main event), bet abi cīkstoņi tiksies jau otro reizi. Tā norisinās svara kategorijā līdz 77,1 kilogramam jeb welterweight  divīzijā. Pirmajā duelī 2019. gada decembrī uzvaru ar tehnisko nokautu (TKO) piektā raunda izskaņā izcīnīja Usmans, kurš kopumā savu titulu aizstāvējis piecas reizes. Usmans, kura iesauka ir “The Nigerian Nightmare”, ir ne tikai savas svara kategorijas čempions, bet arī šobrīd ir UFC “pound for pound” ranga pirmajā vietā. Proti, viņš tiek uzskatīts par labāko cīkstoni UFC starp visām divīzijām!

Savukārt Kovingtons ir pirmais (čempioni rangā tiek attēloti kā čempioni un nākamie aiz viņiem kā pirmie divīzijas numuri). Amerikānis pēdējo reizi oktagonā kāpa pirms vairāk nekā gada, uzveicot jau pensijā aizgājušo Taironu Vudliju, kurš boksa mačā piekāpās slavenajam “jūtuberim” Džeikam Polam. Arī Kovingtons iepriekš pabijis čempiona godā.

Gaisotne starp abiem ir nokautēta jau kopš pirms cīņas. Abi nav vairījušies veltīt skarbus vārdus viens otra virzienā, kas šo cīņu padarīs vēl interesantāku. Abi paspējuši izteikties, ka šis duelis būs kas vairāk par vienkāršu titula cīņu – tas būs karš!

Džastins Geidžī (22-3-0) pret Maiklu Čendleru (22-6-0)

Šo dueli eksperti sauc kā potenciālo titula pretendentu noskaidrošanu vieglajā svarā (līdz 70,3 kilogramiem). Par titulu drīzumā cīnīsies Dastins Porjē un Čārlzs Oliveira. Cīņas uzvarētājs varētu tikties titula aizstāvēšanā pret Geidžī/Čendleru dueļa uzvarētāju.

Čendlers pēdējā cīņā piekāpās Oliveiram, kur uz spēles bija čempiona josta. Pirmajā raundā amerikānis dominēja, taču otrajā “uzrāvās” uz pretinieka pāris sitieniem, palika uz zemes, kamēr viņu sita, un tiesnesis cīņu apstādināja. Savukārt Geidžī piedalījās Habiba Nurmagomedova pēdējā cīņā UFC, kur “Dagestānas Ērglis” viņu pieveica ar trīsstūra žņaugšanas paņēmienu. Uzvarot šo cīņu, Geidžī, visticamāk, iegūs iespēju atkal pacīnīties par titulu.

Rouza Namajunas (11-4-0)  pret Žangu Veili (21-2-0)

Otrā titula cīņa “UFC 268 show” ietvaros. Sieviešu cīņu sports pēdējā laikā ASV iekaro aizvien lielāku popularitāti un tas nav mazāk nežēlīgs kā vīriešu. Kas interesanti – Namajunas tā būs tikai sestā cīņa pēdējo četru gadu laikā, taču viņai ir bijušas tikai trīs pretinieces. Proti, ar katru viņa ir cīnījusies divas reizes un arī pret Žangu tas būs otrais duelis.

Rouza spēja pasaulei pierādīt, ka pēc smagā zaudējuma Džesikai Andradei 2019. gada maijā viņa spēja atgūties un tagad tiek uzskatīta par vadošo sieviešu cīkstoni iekš UFC. Savukārt Žanga ilgu laiku tika uzskatīta kā neuzvarama pretiniece, taču Namajunas pēdējā tikšanās reizē spēja pierādīt pretējo. Vai ķīniete atgūs revanšu? Ja tā, tad šī būs pirmā triloģija sieviešu UFC vēsturē! Jo pie Žangas uzvaras būs revanšs – izšķirošā kauja.

Vakara favorīti

LV BET ekspertu ieskatā vakara galvenās cīņas neapstrīdams favorīts ir Usmans. Viņa uzvaras iespēja ir novērtēta ar koeficientu 1,20, savukārt Kovingtona uzvarai ir 3,60. Kas interesanti – pēc bukmeikeru domām cīņa var ilgt visus piecus raundus tikpat labi kā, ja notiks nokauts vai to apstādinās – koeficients uz “vairāk/mazāk” 4,5 raundiem ir 1,85. Tikmēr koeficients, ka Usmans uzvarēs ar TKO, KO, diskvalifikāciju vai ar kādu paņēmienu, kas liks pretiniekam padoties, ir 2,37 – pietiekami solīds, lai apsvērtu tajā investēt savus līdzekļus.

Lai arī karjeras sākumā Usmans netika uzskatīts par nokautētāju, tad pēdējās trīs cīņās no četrām viņš ir uzvarējis tieši tādā manierē. Tāpat maz ticams, ka Kovingtons “parakstīsies” uz cīņu parterī, jo Usmanam ir labākā “takedown” aizsardzība UFC vēsturē – līdz šim neviens viņa pretinieks nav spējis viņu noguldīt uz zemes…

Geidžī un Čendlera duelī par drošu favorītu tiek uzskatīts pirmais, kura uzvaras iespēja novērtēta ar koeficientu 1,40, kamēr Čendleram ir piešķirts koeficients 2,70. Šajā gadījumā LV BET eksperti iespēju, ka cīņā tiks aizvadīti visi pieci raundi, vērtē zemu – ar koeficientu 3,05, noprotot, ka viss norāda uz to, ka tā beigsies priekšlaicīgi.

Savukārt Namajunas un Žangas duelī, neskatoties uz to, ka pirmajā cīņā uzvaru izcīnīja Namajunas, par nelielu favorīti tiek uzskatīta ķīniete – koeficienti ir attiecīgi 1,75 pret 1,95.

Ikviens LV BET spēlētājs UFC cīņu ietvaros var izdarīt likmi uz cīņas uzvarētāju, kā arī kopējo raundu skaitu. Tāpat ir pieejamas LIVE likmes, izdarot savu izvēli cīņas gaitā. Spēlētāji var sekot līdzi tam, kā nākotnē attīstīsies mūsu likmju kategorijas! Jo tuvāk nāk konkrētais notikums, jo lielāks likmju klāsts tiek piedāvāts.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *