“UFC 271” – vai Adesanja turpinās savu dominanci vidējā svarā?

“UFC 271” – vai Adesanja turpinās savu dominanci vidējā svarā?

Naktī uz 13. februāri Teksasas štatā, Hjūstonas pilsētā norisināsies UFC (Ultimate Fighting Championship) rīkotais cīņu vakars “UFC 271”, kur kā galvenais vakara notikums ieplānots Izraela Adesanjas (Israel Adesanya, 21-1-0) un Roba Vitakera (Rob Whittaker, 24-5-0) duelis, kas norisināsies vidējā svara (middleweight) kategorijā (līdz 84 kilogramiem).

Tā būs abu otrā tikšanās reizes, pirmajā uzvaras laurus plūcot Adesanjam. Vai Vitakers spēs revanšēties un kādas citas cīņas gaidāmas šī cīņu šova ietvaros? Piedāvājam LV BET Sporta bloga apskatu, kā arī pieejamās likmes LV BET totalizatorā.

Adesanja pret Vitakeru – vēsture

Kā jau minēts, šī nebūs pirmā cīņa abu starpā. Pirmais duelis norisinājās 2019. gada oktobrī, kad čempiona godā bija vēl Vitakers, bet Adesanja bija pagaidu čempions (interim champion). Toreiz otrajā raundā ar nokautu uzvarēja Āfrikā dzimušais, bet Jaunzēlandē uzaugušais Adesanja, kurš šobrīd tiek uzskatīts par vienu no labākajiem cīkstoņiem UFC.

Vitakeram tādējādi pārtrūka deviņu uzvaru sērija, kā arī tika zaudēts čempiona statuss, kamēr Adesanja sāka savu uzvaras gājienu. Tiesa, tas pārtrūka salīdzinoši nesen, kad viņš centās kļūt par čempionu divās svara kategorijās vienlaicīgi. Ne tikai vidējā svara, bet arī vieglā smagā svara kategorijā (līdz 93 kilogramiem), kur piecu raundu cīņā pēc punktiem piekāpās Janam Blačovičam (Jan Blachowichz).

Tomēr vidējā svarā Adesanja bijis neapturams. Viņam ir aktīva 10 uzvaru sērija, četras titula cīņas (visās uzvaras), kamēr Vitakers pēc zaudējuma ir atguvies, gūstot trīs panākumus.

Kurš ir favorīts?

Runājot par fiziskajiem parametriem un cīņas stilu, tad abi cīkstoņi tiek minēti kā “finisher” tipa. Tiesa, Adesanja ir par decimetru garāk (193 cm pret 183). Te gan statistika runā ko citu – Adesanjam no 10 cīņām vidējā svara kategorijā UFC tikai trīs izvedies uzvarēt ar tehnisko nokautu, kamēr Vitakers pēdējo reizi cīņu ar uzvaru noslēdzis priekšlaicīgi 2017. gada aprīlī.

Ja abu pirmajā duelī neliela favorīta statusā bija Vitakers, tad tagad LV BET ekspertu ieskatā cīņas pārliecinošs favorīts ir Adensanja, kura uzvarai piešķirts koeficients 1,28, kamēr Vitakeram tas ir 3,75. Tāpat LV BET totalizatora likmju līnijās ir atrodama likme uz “vairāk/mazāk” 4,5 raundiem. Ka cīņa noslēgsies priekšlaicīgi, jeb neaizvadot pilnus piecus raundus, koeficients ir 1,70, kamēr, ka tie tiks aizvadīti, ir 2,05.

Jāatzīmē, ka, neskatoties uz to, ka Adesanja tiek uzskatīts par vienu no labākajiem UFC “aktīviem” (lasi – harizmātisks cīkstonis, kurš varētu piesaistīt fanu uzmanību) šī cīņa nebūs pieejama “pay per view” platformā, bet gan ESPN+ lietotājiem.

Citas cīņas

Nedrīkst arī aizmirst par citām vakara cīņām. Otra saistošākā, kas notiks tieši pirms titula cīņas, ir smagsvaru (sākot ar 93 kilogramiem) Derika Luisa (Derrick Lewis, 26-8-0) duelis pret Taju Tuivasu (Taia Tuivasa, 14-3-0). Luiss ir UFC smagā svara kategorijas rekordists nokautu ziņā, proti, 21 no 26 uzvarām ir izcīnīta priekšlaicīgi (KO vai TKO).

Tāpat jāatzīmē, ka Luiss pēdējos zaudējumus piedzīvojis pret tiešām spēcīgiem pretiniekiem – Sirilu Geinu, kurš tikko kā izrādīja pietiekami nopietnu pretestību smagā svara karalim Fransisam Nganu, bet iepriekš viņš zaudējis Danielam Kormjē un Žunioram Doš Santušam. LV BET bukmeikeru ieskatā, neskatoties uz to, ka Tuivasa (šobrīd gan ir ārpus UFC ranga labāko desmitnieka) tiek uzskatīts par UFC uzlecošo zvaigzni, tiek uzskatīts Luiss. Viņa uzvarai piešķirts koeficients 1,45.

Pilnu LV BET totalizatora piedāvājumu un dueļu sarakstu par “UFC 271” cīņu šovu likmju līnijās variet skatīt ŠEIT.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *